سوالات جنسی مرتبط به احتمال بارداری سری چهل و سوم

Hadi_CE Hadi_CE
6 بازدید
پریود نامزدم 13هم هست و تو سه ماه گذشته منظم 28روزه بوده.روز 13 من نزدیکی داشتم و فقط پیش ابم روی الت ریخته نامزدم باکره هست.نامزدم تا دو روز علایم پریود رو داشت اما پریود نشد.روز سوم به خاطر ترس دکتر رفتیم ازمایش bhcgاانجام دادیم مقدارش یک دهم بود که تا ده هم منفی هست!بعدشم قرص لوونورژسترل دوتا همزمان استفاده کردیم(زیر72 ساعت).شبش چند قطره خون امد اما صبح قطع شد.و بعدش فقط چند لکه دید.اما هنوز نامزدم علایم پریود رو داره ولی خون نمیاد.
ایا قرص پریودو عقب انداخته؟تا کی پریود میشه؟اگر بشه ینی حامله نیست؟احتمال حاملگی هست؟
در مورد شما اگر درست فهمیده باشم ( یعنی نزدیکی در روز موعد پری صورت گرفته!!) معمولا احتمال بارداری نیست، تاخیر پریود میتونه خیلی دلایل داشته باشه، مثل استرس ،مصرف قرص ، کیست و خیلی مسائل دیگه، تاخیر پری اگر بیشتر از ۷ روز طول کشید میتونه نگران کننده باشه ، معمولا پیش آب حاوی اسپرم نیست اما در مواردی میتونه با اسپرم همراه بشه پس باید از برخورد پیش آب و منی با واژن تا حد ممکن اجتناب کنید تا دیگه از این نگرانیها پیدا نکنین!! مصرف قرص هم خودش دلیل خوبی برای تاخیر پری و لکه بینی هاست!! خوشبختانه فکر نمیکنم حاملگی باشه( با آزمایش بتا یی ک انجام دادید و منفی هم شد!!) پس شما هم استرسو کم کنید تا نامزدتون هم آروم بشه، ایشالا تو چند روز آینده حتما پریود میشه.
.من پریوذیم با توجه به سیکلاش منظم هست که در ماه ابان با نامزدم رابطه داشتم وذر ذوره پر خطر بودم از روش اورژانسی استفاذه کرذم 13 ابان پریود شدم.ودوباره 3اذر ماه رابطه داشتیم و باز ار روش اورزانسی استفاده کردم 15 پریوذ شدم .از اذر تا به امروز دیگه رابطه نذاشتبم ومن هنوز پریود نشدم.
بعد از رابطه هم از روش اورژانسی استفاده کردی!
پس دلیل نگرانیت چیه اونوقت؟
همیشه که سیکل ادم منظم نیستش که
تازه امکان داره قرصای اورزانسی روی این دوره از سیکلتون اثر کرده
که احتمالش با شرحی که دادین زیاده
استرس هم نداشته باشین که تاثیر زیادی روی عقب انداختنش داره!
در ضمن هر موقع سیکل طولانی میشه که نباید بگین آخ من دیگه حامله شدم!
دلایل زیادی داره !
من 1-2هفته بعد از عادت ماهانم نزدیکی داشتم ولی دوستم منیشو رویه شکمم خالی کرد ولی شک داشت که پیش آبش اسپرم داشت باشه بخاطر همین من از شبش دوتا قرص لوونورژسترول با 12 ساعت فاصله مصرف کردم و حالا بظرم دوهفته از زمان مقرر عادت ماهانم گذشته ولی هنوز کامل و درست پریود نشدم و فقط هفته ی پیش لکه بینی داشتم و به توصیه یکی از دوستان چندتا قرص مصرف کردم که بعدش به مدت 3روز پریود شدم و بعد قطع شد و دیگه پریود نشدم!
تست بتا اچ سی جی دادم و جواب منفی بود!
در ضمن من در 3هفته ی اخیر فشار عصبی بسیار زیادی رو تحمل کردم!
الان هم فقط کمر درد میشم ولی خبری از پریود نیست!
ممکنه بادار باشم؟
شما روش اورژانسی رو درست انجام دادید و با مصرف لونوژسترول بارداریتون منتفیه.
ولی اون چند تا قرص که مصرف کردید و نگفتید چی بوده، به همراه فشار عصبی و … سیستم بدنتون رو به هم ریخته و این حالت رو پیش آورده.
در روز 9 آذر با نامزدم رابطه سطحی داشتم و روز بعد از قرص های اچ دی استفاده و 2 روز بعد پریود شد و پریود 9 روز طول کشید اما هنوز این ماه پریود نشده؟ و از آخرین روز که پریود تموم شده 1 ماه گذشته! به چه علت اینقدر تاخیر در دوره ماهانه هست؟ و چه کار باید کرد؟ لازمه به دکتر مراجعه کنه؟ یا اصلا احتمال داره ایشون باردار باشه با توجه به پریود ماه قبل؟ استرس ایشون و منو کشته یکی خواهشن کامل توضیح بده که چی شده و چه کار باید کرد؟
همسر شما بخاطر مصرف اورژانسی هورمون زیادی رو ناگهانی وارد بدن خودشون کردن که عقب افتادن پریودی به همین خاطر هست.جای هیچ نگرانی نیست چون پریودی 2روز بعد از نزدیکی اتفاق افتاده و این یعنی رد کامل بارداری.یکی از دلایل موثر در تاخیر پریودی همین استرس شدیدی هست که همسر شما دارن.
یه سوال داشتم و اونم اینه که یک زن جند روز باید از عمل لقاحش بگذره تا دچار تکرر ادرار بشه ؟ چون من شنیدم یکی از علایم بارداری تکرر ادرار هستش…
حالا تکرر ادرار علل دیگه ای غیر از بارداری رو هم داره ؟
تکرر ادرار در زنان باردار بدلیل بزرگ شدن جنین در رحم زن و فشار آوردن به سایر اندام درونی از جمله مثانه هستش که باعث کوچک شدن حجم اون و تکرر ادرار میشه
این اتاق معمولا در ماه های 5 به بعد رخ میذه
من یه دوره قاعدگی 30 تا 32 روزه دارم و 28ابان پریود شدم در 12 اذر یه رابطه سطحی با نامزدم داشتم و در 27 اذر پریود شدم اما فقط 3 روز خونریزی داشتم میدونم که خیلی گذشته و اینو میدونم با خونریزی منتفیه اما توفامیل داشتیم کسایو که تا سه ماهگی پریود میشدن با این اوصاف احتمال بارداری هست؟
در صورت وقوع پریود (به معنای واقعی پریود!) بارداری منتفیه.
هر گونه خونریزی در بارداری وضعیت اورژانسی تلقی میشه و باید به پزشک مراجعه کرد.
خیلی نگرانید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بدید.
1.قرص ضر باردریو(اوسیز) میشه بین 2 رابطه مصرف کرد؟؟مثلا روز قبل رابطه داشته باشم با نامزدم بعد از 1 روز قرص رو مصرف کرد و بعد از 1 ساعت از مصرف قرص بازهم رابطه داشت…
2.اگر بارداری رخ بده حالت تهوع چند روز بعد از یک رابطه میتونه به آدم دست بده؟؟؟
1. روش اورژانسی برای رابطه های مشکوک قبلی قابلیت جلوگیری داره و ابدا برای رابطه های بعدی اندیکاسیون نداره!
یعنی اینجوری نیست که فرضا من روش اورژانسی رو اجرا کنم بعد رابطه ی مشکوک منجر به بارداری داشته باشم و به این داستان خرسند و مشعوف باشم که از بارداری جلوگیری کردم!
2. زمان ایجاد علائم بارداری (منجله حالت تهوع) در افراد مختلف، متفاوته و تایم مشخصی نداره.
البته حالت تهوع از عوارض قرص های ضدبارداری هم هست و در صورت مصرف قرص هم ایجاد میشه.
یه سوال داشتم و اونم اینه که یک زن جند روز باید از عمل لقاحش بگذره تا دچار تکرر ادرار بشه ؟ چون من شنیدم یکی از علایم بارداری تکرر ادرار هستش…
حالا تکرر ادرار علل دیگه ای غیر از بارداری رو هم داره ؟
در مورد سوال اولت مهران برات نوشت.
اما سوال دوم
تکرر ادرار به خاطر مصرف دارو، پرنوشی، دیابت و … میتونه ایجاد بشه.
اما دوست من، توی همین سرمای زمستونی من هم تکرر ادرار می گیرم اما فکر نمی کنم باردار باشم!
اخه شنیدن اینکه دچار یائسگی زودرس شدم بدجور منو بهم ریخته.
FSH=38.6
LH=29.9
TSH=1.56
AMH=0.1
حال با توجه به این جواب ازمایش مشکل من یائسگی زودرسه؟هیچ راهی جزئ تخمک اهدایی ندارم؟
سطح هورمون FSH بالاتر از 30 واحد قرار داره و این دلیل لازم برای تشخیص یائسگی زودرس شماست اما دلیل کافی نیست چون بیش از یه تست لازمه تا برای تشخیص گذاشتن در مورد یائسگی زودرس قانع شد.
همونطور که گفتم اگه تهران تشریف دارید مرکز ناباروری ابن سینا برای تخمک اهدایی میتونه کمک تون کنه.

1.من شنیده بودم قرص ضد بارداریو میشه 1 یا 2 ساعت قبل از یه رابطه خورد(سایت خودتون)ولی تو جواب یکی از کاربرا جواب معکوس داده بودین که باید حتما بعد از یه رابطه مشکوک خورد…

من تو رابطه اخیری که با نامزدم داشتم با توجه به جوابهای کاربران ارشد سایت و به دلیل عدم دسترسی به وسایل جلوگیری به نامزدم پیش نهاد کردم که قبل از داشتن رابطه (2 ساعت) از این قرص استفاد کنه …..(2تا همزمان)
آیا تاثیر گذار هست یا نه؟؟؟
2.پیش آب در چه صورت حاوی اسپرم نیست؟؟؟؟؟ابازهم از کسایی شنیدم که در صورتی که اخیرا رابطه داشته باشی و کمی از منی مونده باشه..اون حاوی اسپرم هست و در صورتی خارج میشه که ادرار صورت بگیره….و پیش آبی که موقع رابطه و قبل از ارضا خارج میشه اسپرم نداره.(با توجه به توضیحات قبل)آیا این درسته؟؟؟
سئوال آهر هم اینه که هنگام ارضا منی کامل خارج میشه یا ممکنه قبل از ارضا هم این اتفاق بیوفته؟؟؟

1. در مواردی نوبت اول قرص اورژانسی قبل از رابطه و نوبت دوم رو بعد از رابطه میشه مصرف کرد و تجویز بعضی از پزشکان به این صورت هست اما اینکه روش اورژانسی به طور کامل قبل از رابطه باشه، اندیکاسیون نداره.

2. در مورد سوال دومت اینجا رو بخون.

3. سوال آخرت واضح نیست!
ارگاسم مردانه همراه با انزال هست حالا دیگه نمیدونم منی قبل از ارگاسم چه جوری میتونه خارج بشه!

من پریود نسبتا منظمی دارم باکره ام ماه پیش روز دوم پریودم با نامزدماز پشت رابطه داشتم احتمال بارداری هست ایا؟
سلام در رابطه از طریق مقعد احتمال بارداری وجود ندارد نگران نباشید
من دو ماهه پریود نشدم جواب آزمایش های بتایی هم که دادم منفی بوده…
آمپول پروژسترون هم تزریق کردم اما جواب نداده!
سه ماهه پیش هم سونو گرفتم برای کیست.کیست هم نداشتم.
دلیل چی میتونه باشه؟؟؟؟؟
آمپول پروژسترون معمولا 2 عدد تزریق میشه و ممکنه تا 2 هفته بعد از تزریق هم پریود شدن زمان ببره. بنابراین اگه این 2 هفته سپری نشده منتظر بمونید. در صورتی که روش پروژسترون چلنج نتیجه نده یعنی مشکل از کمبود هورمون پروژسترون نیست و باید به دنبال سایر عوامل بود.
سونویی که شما دادید مربوط به 3 ماه پیش میشه در صورتی که در هر سیکل ماهانه در صورت وجود مشکل در تخمک گذاری، امکان ایجاد کیست وجود خواهد داشت. بنابراین اگه اون 2 هفته ای که بالاتر گفتم رو سپری کردید اقدام بعدی انجام سونو به منظور بررسی وجود کیست تخمدان هست.
در صورت عدم وجود کیست تخمدان درخواست تست تیروئید به منظور بررسی مشکلات تیروئیدی اقدام بعدی خواهد بود.
نقش مصرف دارو، استرس و درگیری های ذهنی در این تاخیر هم غیر قابل انکاره.
من با نامزدم 6 روز قبل از پريود شدنش از پشت رابطه داشتم
و مني رو بيرون ريختم و براي اطمينان
بعد از رابطه با دستما تميز كردم ما بين پاشون رو .. و بعد اون حمام رفتن و خودشون شستن
و هيچ قرصي هم بعد رابطه مصرف نكرديم
و 20 بايد پريود ميشد الن 21 هست هنوز پريود نشده
و خيلي نگرانم
خانمم باكره هست
امكان بارداري وجود داره ، عقب زده چرا ؟ ، يا مشكل ديگه اي هست
با توجه به اینکه تایم پریود رو می دونید به نظرم سیکل نامزدت منظمه و 6 روز مونده به پریود احتمال کمی رو میشه برای بارداری متصور شد.
دوست من، صرف اینکه نامزدت باکره هست دلیل نمیشه شما خیالت راحت باشه که بارداری صورت نمی گیره اتفاقا خوبم صورت می گیره! به خودت و همسرت لطف کن و در روابطت کاور بزن.
استرس رو کمتر کنید و 2 – 3 روز دیگه منتظر پریود بمونید اگه پریود شروع نشد تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.
من دختری 27 سالم و در 5/10 عادت شدم و6روزه اس ودوره هام 30تا 31 روزس.فردای پاک شدنم رابطه بدون محافظت شده با نامزدم داشتم طوری که تمام منی در واژن تخلیه شد.بلافاصله شستشو انجام دادم و 5ساعت بعداز ان 2تاقرص hdو12 ساعت بعد 2قرص دیگر مصرف کردم.آیا احتمال بارداری است؟
سئوالم اینه که من بعد از استفاده از روش اورژانسی 7روز بعد خونریزی کردم درصورتی که تازه پاک شدم وزمان عادتم نبوده.1:این خونریزی برای چه صورت گرفته؟احتمال بارداری وجود داره؟

2:آیا زمان عادتم این تاریخه یا در زمان خودم ؟

سیکل شما منظمه و یه روز بعد از اتمام پریود Safe هست.
روش اورژانسی هم نیاز نبوده اما به درستی انجام دادید و محکم کاری شده؛ لذا بارداری در مورد شما منتفیه.1. خونریزی بعد از استفاده از روش اورژانسی به خاطر مصرف قرص بوده.
2. تایم جدید رو ملاک محاسبه ی سیکل تون قرار بدید.

من در هفته 6 بارداری هستم از اوایل هفته 4 لکه بینی داشتم پزشکم شیاف سیکلوژست تجویز کردند استفاده کردم مشکلم حل شد و چند رو. بعد بازهم لکه بینی داشتم که دکتر گفت استراحت کنم بعد از 4 روزیعنی دیشب یه درد خفیف زیر شکمم احساس کردم و بعد از آن کمی خونریزی داشتم که کمی بیشتر از لکه بینی بود و امروز صبح یه لخته خون خیلی کوچک دفع کردم ولی خونریزی قطع شد ولی هیچگونه درد و گرفتگی شکمی ندارم. آیا بچه ام سقط شده و از بین رفته؟ آخر این هفته سونوگرافی دارم آیا ممکنه قلب بچه تشکیل نشده باشه ؟ و یا بارداری پوچ باشه؟
تست بتا رو چند مرتبه انجام دادید؟ در هر مرتبه تیتراژ چند بوده؟
اگه تیتراژ به صورت سریالی چک شده میشه یه توضیحاتی داد در غیر اینصورت، تا سونوگرافی انجام نشه وضعیت مشخص نیست.
ضمن حفظ آرامش، منتظر سونو بمونید. هنوز هیچ چیز قطعی نیست.
من با دوست دخترم رابطه محافظت نشده از پشت داشتم ولي مني رو به بيرون ريختم و بعد از اين رابطه چندين بار بدون رابطه جنسي ارضا شده اند با رابطي كه با من داشتن
بعد قبل پريود هر دورش كه بعضي وقتها عقب جلو ميزنه هميشه يا بعضي وقتها شكم و سينش درد ميگيره الان ديروز بايد پريود ميشد نه دردي داره نه چيزي و پريودم نشده فقط چند روز پيش سينهاش درد ميكرد ميخوام بدون امكان بارداري وجود داره يا مشكلي نيست از هيچ قرصي هم استفاده نكرد بعد از رابطه
انجام رابطه ی مقعدی و عدم تماس منی و پیشاب به واژن باعث بارداری نمیشه.
با رابطه هایی که شما با دوستت برقرار کردی و ایشون به ارگاسم رسیدن، انقباضات رحمی افزایش پیدا می کنه و با ترشح هورمون های Endorphin و Oxytocin حاصل از ارگاسم، احتمالا دردهای مربوط به قبل و حین قاعدگی کاهش خواهد یافت. این داستان رو میتونی به فال نیک بگیری!
جای نگرانی نیست دوست من.
من 23 سالمه.1ساله نامزد کردم.باکره ام .پریودم گاهی جلو عقب میشه.ماه پیش پریودم 1هفته جلو افتاد و روز 2پریودم رابطه مقعدی داشتم که بعدش منی رو خالی کردم در در طول رابطه هم الت با وازنم برخورد نکرد.این ماه هنوز پریود نشدم البته یکم درد زیر شکم و ترشحاتی که برای پریودی داشتمو دارم.با این حال احتمال بارداری هست؟
نه شما مریم هستید و نه اسپرم روح القدس!
به هر حال یه تماسی، اصابتی، چیزی باید بین دو آلت و واژن و اسپرم صورت بگیره تا احتمال بارداری وجود داشته باشه.
همین چند خط بالاتر هم نوشتم که در صورت وجود رابطه مقعدی و عدم تماس منی و پیشاب به واژن امکان بارداری نیست.
منتظر پریود بمونید ابدا جای نگرانی وجود نداره.
من امروز پریوذ شذم وبا نامزذم رابطه ذاشتم به صورت لا پایی بعذ لباس ریزم رو پوشیذم ودوباره بصورت لاپایی رابطه داشتیم. ومنی رو بین پاهام ریخت مشکلی بوجوذ نمیاذ؟اگه بذون لباس زیر بوذمم باز مشکلی پیش نمیومد؟نمی خواد از روش اورژانسی استفاذه کنم؟
در ایام پریود تقریبا امکان بارداری وجود نداره (چه با لباس زیر چه بدون اون).
نیازی به مصرف قرص هم نیست.
من دختر 16 سال هستم و با دوست پسرم رابطه محافظت نشده از پشت داشتم هيچ قرص اورژانسي هم مصرف نكردم . من عادتم هميشه چند روز عقب مي افته يا بعضي وقتها سر وقت من قبل از رابطه ام توي همون هفته چند بار خود ارضايي كردم به كمك دوست پسرم . ، 14 روز قبل رابطه با دوست پسرم بعد باهاش رابطه داشتم تقريبا 6 يا 7 روز قبل پريودم . كه اونجا هم ارگاسم شدم . البت مني شو دوست پسرم بيرون ريخت و من هم 1 ساعت بعد رفتم حموم و خودم و شستم . و بعد اون هم چند روز بعد بازم خود ارضايي داشتم . 2 روز قبل پريوديم . الان دو روز از پريودم ميگذره و پريود نشدم دردي هم ندارم چون قبلا درد زيرشكم يا سينه يا كمر داشتم الان اصلا هيچ دردي ندارن و دارم از نگراني ميميرم پريود هم نشدم .. آيا خود ارضايي يا ارگاسم شدن باعث تاخيير در پريودي ميشه … اگر بله . چند روز بعد بايد پريود شم
يا خدا نكرده باردار نشده باشم
همونطور که برای دوستت نوشتم!! امکان بارداری به واسطه ی رابطه ی مقعدی وجود نداشته، نداره و نخواهد داشت.
ارگاسم های متوالی شما پریود رو به تاخیر نمیندازه اما در کاهش درد قاعدگی بی تاثیر نیست.
همین استرسی که داری دلیل خوبی برای این تاخیره.
شما به خودت لطف می کنی که انجام هر نوع رابطه ی جنسی رو به بعد از 18 سالگی موکول کنی.
ارگاسم و ارضا شدن برای خانوما در طول دوره سیکلشون ، تاثیری بر تاخیری یا زودتر پریود شدنشون داره؟
تاثیری ندارد.
من دیروز یک رابطه جنسی داشتم و چون در دوران پر ریسک بودم و ابتدای رایطه رو بدون استفاده از کاندوم انجام داده بودیم دو عدد قرص لونوژسترول در ساعت 16 خوردم…امروز مجداد رابطه داشتم و مقداری از مایع منی در درون واژن ریخت..با توجه به اینکه الان اصلا قصد بارداری ندارم چه کار باید انجام دهم؟آیا قرص مصرفی دیروز پیشگیری لازم را انجام میدهد؟اگر جواب سوالم خیر می باشد چه اقدامی جهت پیشگیری می توان انجام داد؟
هیچ تضمینی مبنی بر اینکه “روش اورژانسی از روابط مشکوک بعدی جلوگیری می کنه” وجود نداره.
میتونید در چند روز آینده منتظر پریود بمونید اگه پریود رخ نداد تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا بدید.
من بعد از 11 روز بعد مصرف لوجستین پریود شدم اما زمان پریودم نسبت به همیشه کم بود همیشه ی مدت طولانی شاید15 روز بیشتر پریود بودم اما این پریودی بعد رابطم همش 6-7 روز بود و الان ک 3 4 روزی از پایانش میگذره سینم درد میکنه ی کم حالت تهوع دارم و زیر دلم و اطراف نافم درد میگیره و سفت میشه گاهی ام مثه نبض میزنه و فقط چند لحظه ای لک دیدم و قطع شد حالات پریود و دارم اما هم پریود نمیشم همین ک تازه تمام شده بود احتمال بارداری و بارداری خارج از رحم هست؟خیلی نگرانم یا بخاطر قرص جلوگیریس؟
6 – 7 روز پریود بودن که کم نیست!
نگرانی شما کاملا بی مورده چون با وجود لباس زیر امکان بارداری نیست و اسپرم قدرت نفوذ از از لباس زیر پارتنرتون و بعد عبور از شلوار شما رو نداره! تقریبا از محالات روزگار همین مورده!
این لکه بینی به خاطر مصرف قرص به وجود اومده.
کم کم اوضاع بهتر میشه، جای نگرانی نیست.
من 20 سالمه..پریودیم همیشه نامنظم بوده…اما 3 ماهه که میشه گفت تقریبا 20 ام هر ماه پریود میشم…حدود یک و نیم ماه قبل من و نامزدم رابطه داشتیم در این حد که الت هامونو به هم مالش دادیم…اما هر دو لباس زیر داشتیم…حدود یه ساعت بعد رابطمون یه مقدار خون دیدم که دیگه قطع شد…بعد یه مدت رابطه با اس ام اس داشتیم..که بعدش باز یکم خون دیدم ..بعد مدتی هم پریود شدم…اما پریود این ماهم 9 روزه عقب افتاده ایا احتمال حاملگی وجود داره ؟؟
اینم بگم اکثرا بعد رابطمون پریود میشدم
وقتی رابطه ای در کار نبوده بارداری هم منتفیه دلیل پریود نشدن همیشه بارداری نیست اختلالات هورمونی .کیست ها.اضطراب و…هم میتونه باشه
زمان پریودی من 25 دی بایستی باشه اما من در تاریخ 14 دی نزدیکی داشتم با استفاده از کاندوم و قبل از انزال الت از واژن من خارج شده و انزال خارج از بدن من انجام شده. 5 دقیقه قبل از انزال خارج شده.هنوز پریود نشدم.29 دی بیبیچک دادم منفی شد.
دوست عزیز بهتره برای اطمینان از بارداری تست خون بتا بدید
سلام اگه زنی باردارباشه ودکتربهش اجازه ی نزدیکی داده باشه اگه منی واردواژن بشه برای جنین مضره؟
مشکلی نداره ریخته بشه
نگران نباشید
دسته بندی احتمال بارداری زنان سوالات جنسی و زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

62+ محصولات
146+ کاربران
167+ مطالب وبلاگ
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت