سوالات جنسی مرتبط به پرده بکارت سری اول

فاصله اولين نقطه ورود آلت تاپرده بكارت چقدر است؟
آيا ممكن است با ورود آلت باز هم به پرده آسيبي نرسد؟و يا اگر پاره شد در د بسيار خفيف داشته باشد و هيچ خونريزي نداشته باشد؟
در هنگام نزدیکی، آلت مردانه وارد واژن می شود (ناحیه صورتی). بالطبع برای رسیدن به ناحیه صورتی ابتدا می بایست از خطوط قرمز (پرده بکارت) رد شد و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه عبور از پرده بکارت می باشد.

بله ، همانطور که در بالا گفته شد، برخی از انواع پرده بکارت حالت حلقوی و ارتجاعی داشته و در هنگام ورود آلت مرد یا دچار پارگی نمی شوند و یا درحدی نیست که فرد متوجه آن شود . که البته تشخیص نوع پرده نیازمند تجربه بوده و معمولا متخصصین زنان در این زمینه تبحر دارند.

من 20 سالمه و قبلا استمنا داشتم ولی مدتیه به خاطر ترس از پارگی پرده بکارتم از استمنا دست کشیدم ولی قبلا که خود ارضایی داشتم چون اطلاع زیادی در مورد پرده ی بکارت نداشتم و استمنایم با انگشت نبوده احتمال می دهم به پرده ی بکارتم اسیبی رسیده باشه البته هیچ خونریزی ودردی وجود نداشته خواهش می کنم کمکم کنید
چه طور می تونم از پارگی یا سالم بودن پرده ی بکارتم اطمینان حاصل کنم؟من جرئت مراجعه به متخصص زنان برای معاینه رو ندارم البته به خاطر نگرانی از سالم بودن پرده ی بکارتم و با وجود نیاز شدیدی که به رابطه جنسی احساس می کنم تمام موقعیتهایی رو که برای اشنایی و ازدواج پیش می یاد رد می کنم

و اگه پرده ی بکارتم اسیب دیده باشه چی کار کنم؟خانوادم شدیدا تاکید به ازدواجم دارن من باید چی کار کنم؟اونا ادمی نیستن که اگه پرده ی بکارتم اسیبی دیده باشه قبولم کنن

راهی نیست که «خودتان» این مساله را متوجه شوید و معاینه می بایست توسط فرد ماهر و متخصص انجام شود.
متاسفانه پارگی پرده بکارت خودبخود ترمیم نخواهد شد. افرادی هستند که عمل ترمیم پرده بکارت را انجام می دهند ولی این کار غیر قانونی بوده و عواقب خاص خود را دارد.
برای پارگی پرده ی بکارتم حتما باید خونریزی و درد اتفاق بیفته؟یعنی چون خونریزی اتفاق نیفتاده می تونم به سالم بودنش امیدوار باشم؟
2)اگر پرده ی بکارت اسیب دیده باشد مرد هنگام نزدیکی غیر از خونریزی از روش دیگری می تونه متوجه بشه؟
3)فاصله ی پرده ی بکارت تا بیرون الت چقدره؟تو مطالب قبلی فاصله از وازن و رحم رو گفته بودین ولی به این مورد اشاره ای نشده بود
4)و حداقل قطر لازم برای پارگیه پرده ی بکارت چقدره؟ Embarassed
ممنون به خاطر زحمتهایی که می کشین
حتما خونریزی به آن صورتی که انتظار می رود همیشه وجود ندارد و بسته به نوع پرده و خونرسانی ناحیه دارد و ممکن است تنها به صورت چند لکه کوچک باشد. شاید هم پارگی کامل به وجود نیامده باشد و تنها آثاری از ورود جسم خارجی در لبه های پرده دیده شود که تمام اینها باید توسط فرد متخصص و در وضعیت معاینه مناسب دیده شود. همیشه امید هست.

خونریزی همانطور که در بالا هم گفته شد ، ملاک مناسبی برای وجد یا عدم وجود پرده بکارت نیست. اما چون قطر ورودی پرده بکارت از قطر آلت کمتر است معمولا مرد به دنبال اولین نزدیکی با مانعی در سر راه ورود آلت به داخل واژن مواجه خواهد شد. که این هم به نوع پرده و جثه زن نیز مربوط می شود.

پرده بکارت اولین قسمتی است که در زیر لب بزرگ و کوچک قرار دارد، پس اگر از خارج به داخل در نظر بگیریم به این ترتیب خواهد شد: لب بزرگ- لب کوچک – پرده بکارت – واژن و رحم. که در صورتی که لب بزرگ و کوچک کنار زنده شوند اولین چیز بعد از آنها پرده بکارت یا دهانه ورودی واژن خواهد بود.

چیز ثابت و استانداردی وجود ندارد و به چثه و خصوصیات بدنی مربوط می شود ولی معمولا قطر آلت در حالت نعوظ از سوراخی که در پرده بکارت وجود دارد بیشتر خواهد بود .

خود ارضایی در چه صورت هیچگونه اسیبی به هایمن وارد نمی کند؟
ایا باز کردن زیاد پاها و یا ارگاسم به هایمن اسیب میزند؟
در صورتی که تحریک فقط در نواحی غیر از دهانه واژن و محل استقرار پرده بکارت باشد.
خیر، با توجه به موقعیت آناتومیک پرده با باز کردن پاها در شرایط عادی هیچگونه آسیبی به پرده بکارت نمی رسد.
دختری هستم که مدت دو سال است خود ارضایی میکنم
خود ارضایی من به صورت مالش کلیتوریس و باز کردن زیاد پاها از هم در حین مالش کلیتوریس بوده است اما هرگز انگشت یا شی را داخل نکرده ام و تنها با همین کار به ارگاسم میرسیدم
ایا پرده بکارت من دچار پارگی یا اسیب شده است؟
ایا پزشکی قانونی قادر است خود ارضایی من را بفهمد؟
ایا ارگاسم و انقباض ریتمیک عضلات لگن ناشی از ارگاسم به پرده اسیب میزند؟
پیشاپیش از پاسخ گویی شما ممنونم
با توجه به توصیفی که شما نمودید در تمامی موارد پاسخ منفی است.
ایا با زور زدن (مثل زمان دفع)میتوان سوراخ پرده بکارت را دید؟
خیر، می بایست معاینه در وضعیت مخصوص و توسط معاینه کننده متبحر انجام شود.
می خواستم بدونم امکان پارگی پرده بکارت بدون انجام دادن عمل خاصی ممکن است؟ من تا به حال رابطه جنسی نداشتم و استمنا نیز نمی کنم . چگونه میتوان از سالم بودن ان اطمینان حاصل کرد؟
خیر، پاره شدن پرده به دنبال ورود آلت مردانه یا آلات مشابه به وجود می آید. بنابراین موردی برای نگرانی در شما وجود ندارد. برای اطمینان و داشتن مدرک قابل استناد می توانید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید.
بعد پاره شدن پرده میتوان نوع آن را مشخص کرد که چه شکلی داشته ؟
به شرایط قبلی پرده و نوع پاره شدن بستگی دارد. ممکن است زنی با پرده حلقوی و ارتجاعی با مردی که آلتی به نسبت کوچک دارد، نزدیکی کند و روی پرده فقط آثاری از خراشیدگی باشد و کلیات پرده سالم بماند ولی در اکثر موارد به دلیل اینکه قطر آلت مرد بیش از مدخل پرده است، فقط بقایای پرده باقی می ماند و تشخیص نوع اولیه آن غیر ممکن است.
جناب دکتر من سال گذشته جهت معاینه بکارت به دکتر مراجعه نمودم، دکتر پس از معاینه تشخیص دادند که از نوع کنگره ای می باشد. خواهشمند است در خصوص نوع و سختی این نوع بکارت توضیحی بفرمائید.
نوع پرده با توجه به شکل ظاهری آن تقسیم بندی می شود و نشاندهنده سختی و ضخامت پرده نیست. ضخامت پرده هم در افراد مختلف تفاوت می باشد ولی در هر صورت اگر جسمی دارای قطری بیش از قطر سوراخ موجود در پرده ، وارد واژن شود (بجز موارد خاص) باعث آسیب به پرده خواهد شد.
آیا در روز آخر پریود امکان حاملگی وجود دارد؟؟؟ با تشکر از راهنماییهای شما.
خیر، حاملگی با احتمال بالا در حوالی روزهای تخمک گذاری (میان دوره قاعدگی) رخ می دهد.
آيا فشردن پاها به يكديگر باعث آسيب به پرده بكارت ميشود؟
اصلا این طوری نیست.مگر ورزش سنگین یا ارتباط جنسی یا فرو رفتن شیئ نوک تیز
دختری هستم20 ساله و مجرد بی نظمی در زمان پریود (گاهی 28 وگاهی تا40روز) وجود ترشحات شفاف و رقیق و بی بو وخروج خون همراه ادرار در زمان پریود نشانه چیست آیا پرده بکارتم سالم است و چکار باید بکنم؟
ترشحاتی که ذکر کردید، معمولا در همه زنان وجود دارد و ترشحات طبیعی دستگاه تناسلی است. (مقدار این ترشحات در افراد مختلف متفاوت می باشد) خروج خون همراه ادرار در زمان خونریزیهای ماهیانه معمولا به دلیل خونریزی در دستگاه ادراری نیست و بیشتر ناشی از همان خونریزیهای ماهیانه می باشد. اگر پس از قطع خونریزیها باز هم خون مشاهده کردید به پزشک مراجعه نمایید.
پرده بکارت خودبخود آسیب نمی بیند. اگر کاری که باعث آسیب به ناحیه تناسلی شده و یا نزدیکی و رابطه جنسی نداشته اید، پرده شما سالم خواهد بود.
من 20 سالمه در دوران نوجوانی جهت کنجکاوی انگشتم را مایل وارد وازن کردم البته انگشتم را صاف و کامل وارد نکردم و بعدش بیرون اوردم.هیچ درد و سوزش و خونریزی هم نبود.الان خبلی ترسیدم که نکنه پرده من اسیب یا پاره شده باشه.در ضمن که اصلا هم نمی خوام دکتر برم
تو رو خدا زود جوابمو بدید از نگرانی در بیام
به نظر نمیرسد مشکل خاصی داشته باشید
دختری 21 ساله هستم.به دکتر زنان که مراجعه کردم به من گفتند پرده بکارتم در ساعت 7 پارگی داره..ایا با رابطه جنسی کامل من پارگی و خونریزی دارم؟
پارگی فعلی احتمالا نشاندهنده رابطه جنسی قبلی شماست. در مورد خونریزی و پارگی به جنس پرده بکارت شما و نیز قطر آلتی که وارد واژن می شود بستگی دارد.
شما كه مي گوئيد با ورزش بكارت پاره مي شه آيا با ورزشهائي مثل ايروبيك شنا يا ورزشهاي ديگر احتمال پارگي براي همه وجود دارد يا نه ؟ لطفاً در اين باره بيشتر توضيح دهيد
قطعا و لزوما با انجام ورزش آسیب به پرده بکارت وارد نمی شود؛ ولی در حین ورزش هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، البته تشخیص و افتراق آسیب به این صورت و ناشی از نزدیکی توسط مراجع قانونی امکانپذیر است.
ببخشید میخواستم بدونم بغیر از خودارضایی و نزدیکی چه عاملی می تونه باعث پارگی پرده بکارت بشه؟
سلام
وارد كردن هر چيزي به داخل واژن مي تواند باعث آسيب رساندن و يا پارگي كامل پرده بكارت گردد
همچنين در بعضي مواقع ضربات شديد نيز ميتوانند پديد آورنده اين ضايعه باشند
میخواستم بدونم تعداد نزدیکیها در تشخیص بکارت اولیه توسط پزشک اثر میگذاره.
یعنی اگه تعداد نزدیکیها زیاد بوده باشه میتونه طوری باعث تغییر شکل بکارت شده باشه که تشخیص نوع اولیه غیر ممکن شده باشه در
حالی که حدود 1 سال از آخرین نزدیکی گذشته باشه.
بله این احتمال وجود دارد.
با عرض سلام. من در اوایل سن بلوغ بدون اینکه از محل پرده بکارت اطلاع داشته باشم ترشحات چسبناک واژن رو به وسیلهی انگشت از درون واژن خارج میکردم. حدود یک تا دو سانت از انگشتم فرو میرفت.اوایل که این کار رو انجام میدادم دهانه واژن تنگ تر بود. ولی حتی اولین بار هم هیچگونه خونریزی نداشتم بعد از اینکه در دانشگاه راجه به بکارت مطالعه داشتم خیلی نگران شدم به پزشک زنان مراجعه کردم و جریان رو توضیح دادم ایشان بعد از معاینه گفتن پرده سالمه حال می خواستم نظر شما رو در این مورد بدونم و اینکه ایا متخصص میتونه اشتباه کرده باشه؟
به گفته پزشك خود اطمينان كنيد
پرده شما سالم است
ولي ديگر اين كار را نكنيد اگر ترشحاتي باشد خود به بيرون منتقل ميشود
من با دوستم نزديكي داشتم بار اول كه با ايشون رابطه جنسی داشتم نصف آلت خود را داخل لوژن ميكردم ولي خون نمي يومد ( البته دوستم دكتر رفته بوده و دكتر تشخيص داده كه حلقوي هست ولي از صحت آن بي خبرم ) و دفعه بعد كه كامل آلت خود را درون لوژن كردم خون لخته زيادي اومد و دفعه بعد خون كمتري اومد و در حال حاظر در حين رابطه جنسی هيچ خوني نمياد .
حالا من موندم تشخيص پزشك اشتباه بوده يا دوستم به من دروغ گفته اگه ميشه جواب منو واضخ بگيد ممنون ميشم
اول مطمئن شويد خون پريود نبوده است
بعدش هم حتي در پرده هاي حلقوي نيز بعد از اولين نزديكي پارگي هاييي رخ ميدهد و ميتواند موجب خونريزي گردد و در معاينات بعدي توسط پزشك سابقه نزديكي تشخيص داده ميشود
من حدود 3 سال پيش رفتم دكتر تا خودم رو چك كنم آخه وقتي بچه بودم داييم من رو مورد آزار قرار داده بود و من خيلي سخت بود برام كه برم دكتر ولي بالاخره رفتم
دكتر به من گفت 2جا از پردم پاره شده ولي من تو اون زمان نه دردي داشتم نه خونروزي
ميخوام بدونم ميشه 2 جا از پرده پاره بشه و اينكه آيا بعدا خونريزي ميكنه البته دكتر بهم گفت شايد خون بياد شايد نياد؟؟؟؟
ميخوام اگه امكان داره جوابمو بدين ممنون ميشم يه جوري بگيد كه من واسم قابل درك باشه
ميشه دكتر تو تشخيص اشتباه كرده باشه؟
يا اينكه اون دو نقطه پرده دو قسمتي بوده باشه؟ودكتر فكر كرده باشه كه پاره شده؟
بعید است که پزشک مخصوصا در چنین مواردی اشتباه کند، اما احتمال هر چیزی وجود دارد. اگر برایتان میسر است به پزشکی قانونی و یا پزشک دیگری مراجعه کنید چون بدون معاینه نمی توان در این مورد اظهار نظر نمود.
سال قپل از طریق دوست خوانوادگی مورد تجاوز قرار گرفتم که پاردار نیر شدم وسقط کردم پکارتم حلقوی پود که از پین رفت په گفته دکترم از وسط پاز شده که اصرار داره درست کنم سوالم همینه اگر په همین صورت پاشه موقع ازدواج طرف مقاپل متوجه میشه ؟یعنی خود واژن پا نپود راپطه چون عظله است جمع پشه؟ چون موقع تجاوز خونریزی نداشتم!
سونوگرافی هم رفتم اندازه رحم و تخمدانها نرمال است.
نمی خوام په خاطر این مسئله نتونم ازدواج کنم.در ضمن خانوادم نمی دونن.
متشکرم
چون پرده شما حلقوی بوده خونریزی نداشته
اگر همسر آینده شما در خواست معاینه از پزشک نخواهد معلوم نمیشود ولی اگر توسط پزشک معاینه شوید مشخص میگردد
در ضمن چون پرده های حلقوی گاره نمیشوند و فقط در هنگام نزدیکی امکان دارد چند شکاف در آن ها ایجاد شود حتی بعد از ترمیم هم نباید انتظار داشته باشید که هنگام نزدیکی خونریزی صورت بپزیرد
در آخر اینکه چون که اگر ترمیم کنید هم توسط پزشک یا پزشکان دیگر قابل تشخیص است پس نیازی به این کار ندارید
بعد از نزدیکی با همسرتان هم دیگر آسیب قبلی قابل تشخیص نیست
سلام. خسته نباشید. میخواستم بپرسم پرده ی بکارت در زمان پریود چه حالتی داره؟ و در زمان تحریک شدن. ممنون از اینکه به سوالاتم جواب میدین.
سلام
در این زمان ها تغییری نمیکند
من دختری 26 ساله هستم.مدت 2 سال است که حساسیت شدید روی سلامت hymen خود دارم.به هیچ وجه رابطه جنسی نداشتم و ندارم.روزی من کنجکاو شدم که hymen خود را در اینه ببینم.اولا این را بگویم که سوراخی که در روی هایمنم هست بزرگ است.ثانیا لبه های هایمنم نا منظم است.البته یک طرف ان این طور است و طرف دیگر منظم است و در لبه طرف نامنظم اگر اشتباه نکنم یک خراش خیلی کوچک ویک خراش کمی بزرگتر دیده می شود ولی این خراشها تا دهانه مهبل کشیده نشده است.ایا این خراشها به دلیل صدمه وارده به هایمن است. یا نرمال است؟در ضمن من نوع هایمن خود را نمی دانم و کاملا خجالت می کشم که به دکتر مراجعه کنم.با عرض پوزش Embarassed با خودم اینه به دستشویی بردم و دیدم که وقتی بدنم خیس می شود میتوانم سوراخ هایمن را ببینم.ولی وقتی بدنم خشک است لبه های هایمن به هم متصل می شود و دیگر قادر به دیدن سوراخ مهبل نیستم.ایا این نرمال است؟وقطر سوراخ هایمن به اندازه هسته البالو است.ایا این هم نرمال است؟
من می توانم کمی درون مهبل را ببینم ایا این هم نرمال است؟
من درون مهبلم لبه ای شبیه لبه هایمنم دیدم.ان چیست؟لطفا مرا یاری کنید.متشکرم
شما کمی دچار وسواس شده اید
هایمن شما سالم است تمام چیز هایی هم که گفتید طبیعی است معاینه توسط خودتان را فراموش کنید چون نمیتوانید چیزی و یا نوع پرده را مشخص کنید
اصولاً تا چیزی وارد واپن نشود و به هایمن فشار وارد نکند آسیبی نمیبیند
در صورت پاره شدن پرده چه تغیراتی در دوره پریودی بوجود میاد؟
هیچ تغییری ایجاد نمی کند.
دوستی دارم که در حین رابطه جنسی در حدود یک بند انگشت از انگشت پارتنرش داخلش شده،پرده اش هم از نوع حلقوی بوده.البته دردی نداشته و چون پریود هم بوده،مقدار خیلی کمی خون لزج مثل خون پریود بدست طرف خورده.می خواستم ببینم امکان پارگی پرده اش هست؟
همچنین شنیدم که برای پارگی پرده توسط دخ.ل چیزی حدودا 5 6 سانتیمتر باید وارد بشه،درسته یا نه؟
معمولا پرده هاي حلقوي در هنگام دخول پاره نميشوند و خونريزي ندارند فقط كمي باز ميشوند و يا در چند ناحيه شكاف ايجاد ميشود
احتمالاً خون مربوط به پريود بوده ولي براي از بين رفتن بكارت نياز نيست كه حتماً 5 يا 6 سانتي متر آلت و يا دست وارد واژن شود چون پردئه در ابتداي ورودي واژن قرار دارد ممكن است آسيب ببيند
اما در مورد بالا چون پرده حلقوي بوده با يك بند انگشت امكان آسيب كم است ميتوننند براي برسي بيشتر به پزشك زنان مراجعه كنيد
من بچه که بودم بعد از ادرار برای تمیز کردن خود از فشار زیاد شیر آب استفاده میکردم. آیا این میتونه باعث آسیب پرده بکارت شده باشه؟
و بعد از دوران پریود هم برای اطمینان از پاک شدن از فرو بردن یک دستمال درون آلت استفاده میکنم آیا این میتونه به پرده بکارت آسب برسونه؟
ممنونم.
در برخی اوقات میتونه آسیب برسونه. باید دید که آیا پس از انجام این اعمال توسط شما، چه اتفاقی افتاده (خونریزی، درد، و …)
میخواستم بدونم چطوری میشه تشخیص داد کسی که پرده حلقوی داره نوعش ارتجایی هست یا غیر ارتجایی و تفاوت این دو چیه ؟
سلام در مورد تعاریف انوع پرده در سایت جستجو کنید خواهید یافت. و برای تشخیص نوع پرده فقط باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.
من مدتی بود که نامزد کرده بودم و بعد از مدتی متوجه شدم که نامزدم دارای پرده حلقوی هست و ما 7 بار دخول انجام دادیم
دفعه اول اصلا موقع ارتباط خونی نیومد ازش ولی 2 ساعت بعد از ارتباط چند قطره خون آبه ازش اوومد
دفعات بعدی هم در هین ارتباط ازش خون میومد در حد 3 قطره هم بعد از ارتباط چند قطره
می خواستم بدونم که این خون ماله چیه ؟؟ مال پردس ؟ ماله گشاد شدن درون دستگاه ؟
سوال دیگه هم که داشتم این بود که کلا کسانی که دارای پرده حلقوی هستن بعد از داشتن ارتباط پرده انها گشاد میشه و معلوم میشه که ارتباط داشتن یا نه ؟

چون من و نامزدم داریم از هم جدا میشم برام سوال بود

قطرات خون آبه مربوط می شه به خراشهای ایجاد شده بر روی پرده که خون نه چندان زیاد رو به همراه داره و با ترشحات واژنی در هم میآمیزه و خونآبه رو تشکیل میده. این حالت در پرده های حلقوی بیشتر از سایر موارد اتفاق می افته و هیچ ربطی به گشاد شدن واژن نداره. چون واژن به طور طبیعی قابلیت کشسانی داره.
در باره سوال دوم هم باید بگم که: بله با مراجعه به پزشک خراشیدگی بر روی پرده نیز قابل تشخیص خواهد بود. اما توسط شخصی دیگر خیر. به طور عمومی اصلا قابل تشخیص نیست.
سوال دیگه ای که داشتم این بود که آیا تشخیص سالم بودن پرده و اینکه مشخص بشه که فرد ارتباط جنسی داشته یا نه از طریق سونوگرافی امکان داره یا نه
خیر بیشتر با معاینه معمولی در مطب قابل تشخیص هست.
دختری 23 ساله هستم که نزدیکی چند سال پیش و وقتی پیش دکتر رفتم گفت که پرده ی بکارتت پاره شده و بعد من ترمیم کردم وبعد از اون نامزد کردم وبا اون نزدیکی داشتم ولی بعد یک سال که هفته ای یکبار هم نزدیکی داشتیم بدلیل مشکلاتی که پیش اومد از ازدواج منصرف شدیم حالا تمام نگرانی من اینه که اگه دوباره بخوام ازدواج کنم امکان ترمیم مجدد هست یا خیر؟؟ با توجه به اینکه در ترمیم اول هم چون پرده از بین رفته بوده دکتر گفت که مثل اینکه دیواره های ابتدای وازن را دوخته.
خواهش میکنم جواب سوال منو بدید چون خیلی فکرمو مشغول کرده.
ممنون
دوست عزیزم امکان انجام مجدد این کار وجود داره ولی اگر بار اول هم پرده به کلی نابود شده باشه و دکتر با استفاده از دیواره واژن کار ترمیم رو انجام داده باشه، در این صورت به شما توصیه میکنم از انجام مجدد اون خودداری کنید. اگر هنگام نزدیکی دوم، که پارگی مجدد اتفاق افتاده، شما و اون آقا واقعا نامزد و محرم بودید، در این صورت می تونید این مسئله رو با همسر آیندتون در میان بگذارید چون شما عملا کار خلاف شرعی انجام ندادید. حتی اگر در حد یک نامزدی بوده و هیچ محرمیتی هم نبوده باز هم به نظر من مطرح کردن اون با همسر آیندتون میتونه مفیدتر از ترمیم دوباره باشه در ترمیم دوباره، دیواره واژن که از نوعی بافت گوشتی خاص درست شده، باید دوباره کشیده بشه تا دو لبه به هم برسه. و در هنگام نزدیکی نیز در اصل این بافت (پوستی – گوشتی) واژن هست که پاره میشه نه پرده که تنها یک پوست با رگهایی نازکه. بنابر این واژن شما بسیار ضعیف خواهد شد. و حتی میتونه اثراتی همچون خونریزی و یا عفونت داخلی رو به همراه داشته باشه.

دیدگاه (3)

 1. ناشناس 1398-07-07 پاسخ

  من حدود پنج سال پیش که پریود شدم به جای نواربهداشتی از چند تا دستمال کاغذی استفاده کردم طوری که دستمالا دقیق به ورودی واژن برخورد داشته ولی اصلا خونی به رنگ دیگه ای یا درد وسوزشی احساس نکردم ولی چند روز لب های واژنم سیاه بود آیا ممکنه پردم کامل پاره شده باشه؟یاخراش برداشته باشه

  • مدیر وبسایت 1398-07-08 پاسخ

   سلام خیر ، دستمال کاغذی به نحوی که شما فرمودید نمی تونه باعث پارگی پرده بکارت بشه

 2. بهداشت بانوان 1398-07-09 پاسخ

  عالی دمت گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =