سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری سوم

روش های اورژانسی فقط برای مواردی که مشکوک باشه آب داخل واژن ریخته شده کاربرد داره یا حتی اگه مطمعن باشیم تمام آب هم داخل واژن ریخته شده باشه بازم جلوگیری میکنه؟ (قرص لوونورژسترل)

دوم اینکه من بار اولم هست که از این قرص (قرص لوونورژسترل) نوع اورژانسی استفاده کردم اما حالت تهوع ندارم، ممکن هست که قرص عمل نکرده باشه؟

در هر شرایطی روش اورژانسی اگه به درستی انجام بشه احتمال بارداری رو از بین می‌بره.
حالت تهوع هم برای بررخی افراد ایجاد می‌شه و نداشتنش معنی خاصی نمی‌ده.
من و همسرم الان دو ماهی هست کامل رابطه داریم یعنی دخول انجام میشه
من 2 سال هست قرص سپروترون کمپوند را به طور مداوم استفاده میکنم
میخواستم بپرسم لازم هست که از جلوگیری دیگری استفاده کنیم؟ چون دوران نامزدی هستیم میترسم حامله بشم
خیر نیازی به هیچ وسیله پیشگیری دیگری ندارید
يك هفته هست از استفاده روش اورژانسيم ميگذره و هنوز لكه بيني يا خونريزي نداشتم
خواستم ببينم حداكثر چقد ممكنه طول بكشه تا خونريزي داشته باشم؟
ممكنه تا موقع پريودم خونريزي نداشته باشم يعني همون موعد قبلي خونريزي داشته باشم؟
تا 10 روز الی 2 هفته فرصت هست که لکه بینی و خونریزی مختصر داشته باشید….اگر تا این موقع هیچ خبری نشد بهتره از بیبی چک یا آزمایش خون استفاده کنید.
خیر…تا موعد پریود بعدی نمیرسه.
خدمتتون عنوان کرده بودم که با شوهرم رابطه داشتم، چهارده ساعت بعد از رابطه یک قرص لوونورژسترل، بیست و شش ساعت بعد از رابطه دو یا سه قرص لوونورژسترل و هفتاد و دو ساعت بعد از رابطه هم یک قرص لوونورژسترل مصرف کردم،در کل سه یا چهار قرص لوونورژسترل750.
الان دقیقا یک هفته از رابطه میگذره، گفته بودین به علت مصرف قرص ها ممکن هست پریود بعدی حتی تا دو هفته عقب بیفته، باید چهار پنج روز دیگه پریود میشدم اما الان پریود شدم،ممکن هست لانه گزینی باشه و باردار باشم؟ نیاز به انجام آزمایش هست؟
خیر….لانه گزینی نیست…آزمایش هم نیازی نیست….شما هم باردار نیستید خیالتون راحت.
اونکه گفتیم تا دو هفته…منظور اینه که حداکثر تا این زمان فرصت هست…یعنی اگر زودتر شخص پریود بشه که چه بهتر و اگر هم تا دو هفته خبری نشد باید از بیبی چک یا آزمایش استفاده کنه.
سلام. من 6 ماهه ازدواج کردم . 3 ماهه که برای پیشگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده می کنم. ماه اول بعد از 2 روز به مدت 5 روز پریود شدم. ماه دوم بعد از 5 روز به مدت 3 روز و ماه سوم به دلیل مسافرت رفتن قرص ها رو قطع نکردم که پریود نشم اما بعد از تمام شدن ورق اول لکه بینی و بعد از خوردن سومین قرص از ورق دوم پریود شدم به صورتی که حجم خونریزی بسیار کم و به مدت 7 روز طول کشید. میخواستم بدونم با وجود استفاده از قرص و پریود شدن باز هم میتونم از ال دی استفاده کنم یا باید قرص قوی تر مصرف کنم؟
دلیل برهم خوردن سومین دوره قاعدگی شما اینه که قرصها را به موقع قطع نکردید و با این کار تعادل هورمونی را به هم زدید.
بله…باز هم میتونید از ال دی استفاده کنید به شرطی که طبق تجویز پزشک استفاده کنید و خودسرانه عمل نکنید.
برای استفاده از قرص قویتر هم بهتره از پزشک زنان یا ماما مشورت بگیرید.
خواهش میکنم کمکم کنید وقتم خیلی کمه ، من اواخر تیر ماه رابطه مشکوک بدون دخول داشتم برای همین قرص اورژانسی لوونوژسترل مصرف کردم و 9روز بعد خونریزی کردم اما بسیار کم و کوتاه برای همین 4تا بی بی چک استفاده کردم که منفی بود اما گفتن قابل اعتماد نیست،21 روز بعد نزدیکی ازمایش بتا دادم عدد 1 و منفی بود اما من کمر درد و ترشح و معده درد داشتم در رابطه بعدی با جود مراقبت و بدون هیچ ددخولی ترس از الوده بودن دستم که به خودم زده باشم باز قرص اورژانسی استفاده کردم و خونریزی خفیف کردم برای همین 4شهریور باز آزمایش خون دادم که منفی بود و 0.6 بود. اما باز هم کمر درد ، خواب رفتن بدن و درد تو سینه هام و ترشح زیاد دارم که باعث شد باز بارها از بی بی چک استفاده کنم که منفی بود ، اما من هنوز ترس دارم که نکنه آزمایش اشتباه باشد، که البته قبل ازمایش دوم از قرص های سیپروتون کامپاند برای تنظیم استفاده کردم ، ولی بعد اتمام قرص 7روز بعد باز خونریزی بسیار کم و خفیف داشتم که زود تموم شد ، الان دومین ماه هست که دارم مصرف میکنم و 6 عدد از قرص ها مونده اما امروز رابطه مشکوک داشتم که فکر کنم فقط پیشاب به واژنم خورده من محل رو شستم باز هم میخوام از قرص اورژانسی لوونوژسترل استفاده کنم اما میترسم که با سیپروتون تدا خل داشته باشه؟ میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا خیر؟ و در صورت استفاده باید مصرف اون 6تا قرص باقی مانده رو قطع کنم؟ یا ادامه بدهم هم زمان با روش اورژانسی؟
اون خونریزی های خفیف و علایمی مثل کمر درد و درد سینه و… همه مربوط به استفاده از قرص اورژانسی میشه یعنی از عوارض اون و البته طبیعی هست…پس اصلا نیازی نبوده این همه از بیبی چک و آزمایش استفاده کنید…چون همه این اتفاقات نرمال و طبیعی بوده.
قرص سیپرو خودش از قرصهای پیشگیری از بارداری هست پس بهتره به هیچوجه خودسرانه همزمان با اون از قرص پیشگیری دیگری استفاده نکنید…حتما در این مورد با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید.
مصرف قرص سیپرو را ادامه بدید و دوره درمان را حتما کامل کنید….با نزدیکی سطحی و بدون دخول همراه با استفاده از قرص سیپرو احتمال حاملگی منفی هست.
من دختری 25 ساله هستم که یک هفته پیش معاشقه داشتم اما منی روی واژنم نریخت زمان پریودم هم ٩ مهر باید پریود میشدم بعد از معاشقه برای اطمینان بیشتر از قرص اووسیز استفاده کردم یکی 2 ساعت بعد از معاشقه یکی هم 12 ساعت به از تاریخ پریودم 1 روز گذشته میخاستم ببینم طبعییه از عوارض قرص هست یا نه مشکل دیگه ایی وجود دار؟
بله طبیعیه….از عوارض قرص هست….تا دو هفته ممکنه پریودتون عقب بیفته.
لطفا بایگانی مربوط به این بحث را در همین سایت مطالعه بفرمایید.
بعد از ارسال سوال قبلی بنده، ایمیلی از طرف سایت برام اومد که به سوال من پاسخ داده شده ولی هرچقدر چک میکنم جواب را نمی بینم
جواب سوالتون را باید در همون تاپیکی که سوال را مطرح کردید جستجو کنید….البته ممکنه سوالتون مربوط به اون تاپیک نبوده و به تاپیک مربوطه انتقال داده شده باشه و یا اینکه جواب سوالتون توسط مدیران محترم بی ربط تشخیص داده شده و حذف شده باشه.
بهتره یک بار دیگه سوالتون را در تاپیک مربوطه مطرح کنید.
من ۲ ماه پیش رابطه جنسی داشتم که بعدش با فاصله ۱۲ ساعت ۲ تا قرص اووسیز مصرف کردم،۱۲ روز بعد حدود ۴روز لکه داشتم و بعد پریود شدم اما خونریزیم بسیار کمتر از ماه های عادی بود یعنی همیشه خونریزی شدیدی دارم که ۴ روز هم هست اما این دفعه فقط ۲ روز در حد کم بود…تو این ماه هم رابطه جنسی داشتم اما چون منی داخل ریخته نشده بود قرص مصرف نکردم و باز ۱۲ روز بعد ۴روز لکه بینی همراه با درد و ۲ روز خونریزی کم داشتم،میخواستم بپرسم آیا علت کم بودن خونریزی من مصرف قرص اووسیز هست؟یا باید آزمایش بدم و نگران بارداری یا مشکل دیگه ای باشم؟تا چند ماه تاثیرش ادامه داره؟

۲- روز اول سیکل قاعدگی و باید از روز لکه بینی در نظر بگیرم یا روزی که خونریزی شروع میشه؟

قرصهای پیشگیری از بارداری تا چند دوره روی زمان و کیفیت قاعدگی تاثیر مستقیم میذارند.
هیچ نیازی به آزمایش نیست…تا دو الی سه دوره بعد از مصرف قرص به علت اختلال در هورمونها شرایط اینگونه خواهد بود و بعد به روال قبل بازخواهد گشت.
هیچ مشکلی نیست…احتمال بارداری هم نیست…این خونریزیها پریود اون سیکل شما محسوب میشه…جای نگرانی نیست.
اگر لکه ها زیاد و غلیظ هستند باید از روز شروع لکه بینی سیکل را حساب کنید در غیر اینصورت از روز شروع خونریزی اصلی.
من پروید نامنظم دارم
ماه پیش ب دلیل ندانستن در مصرف قرص اورژانسی لونژوسترول دوبار ب فاصله 5روز خوردم یک بار 22شهریور دومی27شهریور
سیکل ماهانم یک هفته بعد از دومین قرص انجام شد روز 3مهر
این ما با استفاده از وسیله کاندوم رابطه انجان اما کاندوم پاره شد و تمام اب منی داخل واژن ریخته شد روز 22مهر
18ساعت بعد یک قرص لونژوسترول با دوز بالا ک تا120ساعت امکان استفاده است خوردم.

اقای دکتر امکان بارداری برطرف شده؟
لطفا راهنمایی کنید چون بعد از ریخته شد منی در داخل خارش و سوزش در ناحیه تناسلی پیدا کردم .علتش چیه ؟
همچنین در ناحیه شکم احساس درد دارم

امکان بارداری با مصرف صحیح قرص لونژوسترول تا 99 درصد از بین میره…خارش و سوزش و همچنین درد شکم علت دیگری مانند عفونت یا قارچ ممکنه داشته باشه یا اینکه از شریکتون به شما منتقل شده.
درصورت خارش و سوزش بیشتر و مداوم حتما به پزشک مراجعه کنید.
من ماه پیش با نامزدم رابطه لاپایی داشتم.بخاطر استرس قرص اورژانسی مصرف کردم و یکم مهر زودتر از موعد خودم پریود شدم.
در طول این ماه دو بار رابطه لاپایی داشتم که یکبارش برمیگردد به 4 روز پیش.
حالا که پریودم عقب افتاده شک کردم که باردارم. منتها نمیدونم این بارداری مربوط به رابطه 4 روز پیشه؟که قرص اورژانسی بخورم؟
یا مربوط به رابطه قبله اونه و کاری دیگه از دستم برنمیاد.
اصلا امکان بارداری با تماس پیشاب با الت تناسلی زن هست؟
ایا قرص اورژانسی سیکله قاعدگی بعدی را به هم میریزد؟ اگه اینطور است تا چند روز تاخیر را بایذ طبیعی بدانم؟ لطفا راهنمایی کنین خواهش میکنم
بارها و بارها بیان کرده ایم که احتمال بارداری در رابطه سطحی و بدون دخول با پیشاب تقریبا صفر هست مخصوصا اگر در روزهای پرخطر سیکل نباشید.
بله..قرص اورزانسی پریود بعدی را با اختلال مواجه میکنه و دلیل اون هم اختلال در نظم و عملکرد هورمونها و تخمدانهاست…بعد از مصرف این قرص تا یک الی دو هفته فرصت هست که شما لکه بینی یا خونریزی مختصر داشته باشید.
من 19 ساله و یه رابطه جنسی با نامزدم داشتم البته آلتش تا یه کم بیشتر از ختنه گاه رفت داخل رحمم
و یه ذره منی داخل رحمم ریخته شد
1_آیا پرده بکارتم پاره شده؟خون از رحمم نیومد و آلت نامزدم هم خونی نشد
2_بعد از 32ساعت قرص لونژیل خوردم برای جلو گیری از بارداری آیا امکان بارداری هست؟و اینکه موقع عادت ماهیانه ام خون بصورت لخته ای زیاد و غیرعادی با دردشدیدی اومد و چند روز زودتر از موقع پریود شدم
دوست عزیز در همه پرده ها، پارگی همراه با خونریزی نیست…به عبارتی ممکنه پرده بکارت پاره بشه اما هیچ خونریزی نداشته باشه..به احتمال زیاد پرده شما آسیب دیده…فقط با معاینه توسط پزشک زنان میتونید از این وضعیت آگاه و مطمئن بشید.
اگر قرص اورژانسی را بطور صحیح مصرف کرده باشید احتمال بارداری تا 99 درصد منتفی میشه و اگر چند روز بعد از مصرف قرص پریود شدید که دیگه اصلا جای نگرانی نیست و احتمال حاملگی کاملا از شما رفع میشه.
خون لخته ای زیاد بخاطر مصرف قرص و از عوارض اون هست…جای نگرانی نیست…قرصهای اورژانسی کیفیت و مقدار و زمان پریود بعدی را با اختلال مواجه میکنند.
من یه بار مثلا ساعت 2 شب رابطه داشتم ولی منی خودمو مطمئنم نریختم داخل بدن زن و باز تو همون روز ولی ساعت 1 ظهر رابطه داشتم ایندفعه هم نریختم ولی شک دارم که شاید پیش آب تماسی با آلت تناسلی زن داشته باشه
حالا سوالم اینه که تو 24 ساعت آیا اسپرم مرد قابل باردار کردن هست با توجه به شرایط بالا(یعنی تو 24ساعت یه بار آبم خارج شده)؟
اگه قابل بارداری هست باید چیکار کنیم؟
قرصی نداره؟ تا چند ساعت میشه پیشگیری کرد؟
در بحث قابلیت باروری علاوه بر وجود اسپرم بالغ، وجود تخمک بالغ هم لازمه…یعنی باید بررسی کنید ببینید زن در زمان نزدیکی در چه روزی از سیکل ماهانه بوده و آیا در روزهای تخمک گذاری بوده یا نه….و اگر بوده این احتمال بالا میره.
تا 72 ساعت بعد از رابطه مشکوک فرصت هست تا خانم از یکی از انواع قرص اورژانسی بطور صحیح استفاده کنه و احتمال بارداری را تا 99 درصد کاهش بده.
من برای جلوگیری از بارداری شروع بامصرف قرص دافنه کردم ماه اول بسته 21 عددی استفاده کردم از روز اول پریود،بعد از قطع قرص پنج روز بعد پریود شدم، که روز دوم پریودم مجددا قرصها رو شروع کردم یعنی شش روز بعد از تمام شدن بسته اول،، در حالیکه تو سايتها خوندم فاصله بسته اول تا بسته دوم باید هفت روز باشه و روز هشتم بسته دوم شروع بشه،،در حالیکه من روز دوم پریودم شروع کردم بسته دوم رو که شش روز از پایان بسته اول قرصم گذشته بود آیا اشتباه کردم..مشکلی پیش میاد؟خواهش میکنم جوابمو بدید
دوست عزیز توصیه اکید میکنم برای مصرف این قرصها به منظور پیشگیری طولانی مدت حتما و حتما با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید و از مصرف خودسرانه و بسنده کردن به مطالب نت جداً خودداری کنید…چون اگر تحت نظر پزشک نباشید با کوچکترین اشتباه ممکنه حاملگی ناخواسته برای شما اتفاق بیفته…درحال حاضر هم زودتر نزد پزشک برید.
من به مدت 7 ماه از قرص ال دی استفاده کردم جهت پیشگیری از بارداری. به علت اینکه گفته میشود قرص های ضدبارداری باعث نازایی می شود میخواهم از روش کاندوم و روش طبیعی استفاده کنم با توجه به اینکه درصد ریسک استفاده از کاندوم بالاست مثل پاره شدن میخواستم روش پیشگیری بهم معرفی کنید که عوارض نازایی و … نداشته باشد.
دوست عزیز همه روشهای پیشگیری از بارداری یه سری مزایا دارند و یه سری معایب…شما بهتره با پزشک زنان یا ماما مشورت کنید تا بسته به شرایط جسمی و روحیتون بهترین روش پیشگیری را بهتون معرفی کنند تا بعد براتون مشکلی پیش نیاد.
من و نامزدم دیروز رابطه داشتیم که در حین رابطه منی من روی پرده بکارت ایشون ریخت
ایشون سریعا شستن
این عمل تو روزای آخر قاعدگیشون بود که شک داشتیم هنوز پریودن یا نه چون پریودشون این ماه نامنظم بود.
پریشب ساعت 12 شب رابطه داشتیم که ساعت 9صبح فرداش دوتا قرص لونژیل مصرف کردن.حالا بیش از حد نگرانیم.به نظرتون این قرصها کفایت میکنه یا بهتره امروز هم hdمصرف کنن؟
دوست عزیز قبل از جواب سوالتون، بنده یک سوال از شما دارم و اون اینه که شما چطور تشخیص دادید که منی روی پرده بکارت ایشون ریخت؟….فکر کنم منظورتون روی واژن بوده.
هیچ لزومی به خوردن قرص بیشتر نیست چون هیچ احتمال حاملگی برای ایشون وجود نداره.
اول اینکه در حین روزهای خونریزی و یکی دو روز بعدش از روزهای امن برای نزدیکی محسوب میشه و دوم اینکه ایشون بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کرده و با این کار احتمال حاملگی را کاملا منتفی کرده.
توجه داشته باشید که قرص اورژانسی باید به روش صحیح مصرف بشه که در مورد قرصهای مختلف روش هم فرق میکنه…در صفحه اول از همین تاپیک روش صحیح مصرف هر کردام اعمم از ال دی اچ دی لونژیل و غیره توضیح داده شده.
من الآن 11 روزه که از مصرف دو دوز قرص hd اورژانسیم میگذره
ولی تو این 11 روز خونریزی نداشتم
فقط ترشحاتم خیلی زیاد شده و کمرمو پشتم سنگین شده
چرا من بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی نکردم؟
یعنی تخمک خارج نشده؟
دوست خوبم صبر داشته باش…این استرس کار رو سخت تر میکنه.
تا 4 الی 5 روز دیگه فرصت هست که لکه بینی و خونریزی مختصر داشته باشی.
منتظر خونریزی مثل دفعه های قبل نباش…خونریزی پریودی این دفعه هم ممکنه عقب یا جلو بیفته و هم خیلی کم باشه حتی ممکنه فقط در حد لکه باشه و علتش هم مصرف قرص اچ دی هست.
اگه روش اورژانسی را صحیح استفاده کرده باشی جای هیچ نگرانی نیست….چون تا 99 درصد از حاملگی جلوگیری میشه.
.تغریبا 15 روز پیش رابطه جنسی داشتم با دوست دخترم و کاندوم متاسفانه پاره شده و اسپرم وارد واژن شد.به 3 ساعت هم نکشید که قرص لوژسترول رو تهیه کردیم و از عدم اشنایی کافی هر دو رو باهم خورد تاریخ پریود شدنش 23 هر ماه بوده،23 سردرد،سفت شدن سینه،استخان درد رو داشت که با لکه بینی به گفته خودش و گفتش دیگه حتما پریود میشم ولی از امروز همون لکه هم متوقف شده و فقط علایم مثل سردرد،سفت شدن سینه مانده و هنوز پریودن نشدن.خواهشا راهنمایی کن
در ضمن الان 7 روزه از تاریخ پریود شدن هرماهش میگذره
همون لکه ها خونریزی این سیکلش محسوب میشه و علتش هم اختلال در نظم هورمونها و عملکرد تخمدانها بخاطر مصرف قرص اورژانسی هست که البته طبیعیه و جای نگرانی نیست.
احتمال بارداری براش صفر هست.
من 27 آبان رابطه داشتم و 2 تا قرص لونژیل خوردم و الان 6 روز میگذره ولی هنوز پریود نشدم.با وجود خوردن قرص ممکن هست که بارداری بشم؟ و تا چند روز عقب افتادن پریود اشکالی نداره
خیر..با استفاده صحیح روش اورژانسی تا 99 درصد از بارداری جلوگیری میشه.
تا 10 الی 14 روز بعد از نزدیکی فرصت برای لکه بینی و خونریزی مختصر هست.
من با نامزدم رابطه مقعدي داشتم بعد اسپرمم داخل خالي شد موقع خروج با دستمال كاغذي پاك شده ولي احساس كردم بازم اون تو باشه و رفته باشه سمت واژن
حالا ايا رابطه مقعدي از پشت باعث پارگي پرده بكارت ميشود؟
اگر ٢ قرص اووسيز بعد ٢٤ ساعت مصرف شود از حاملگي جلوگيري ميشود؟ منظم و ۳۰ روزست.
رابطه مقعدی باعث بارداری نمیشه
درصورتیکه رابطه تون در روزهای پرخطر صورت گرفته و احتمال میدهید که منی به واژن رسیده بهتره برای از بین بردن هرگونه احتمال بارداری قرص اورژانسی مصرف بشه
قرص اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه جواب میده و از بارداری احتمالی جلوگیری می کند
با سلام همسر من بعد از رابطه ی محافظت نشده 4 قرص LD مصرف کرد و بجای اینکه 12 ساعت ،8 ساعت بعد 4 قرص دیگرو مصرف کرد و باعث شد تا اسهال و استفراغ شدید بگیره الان باید دوباره 4 قرص رو بخورده و 12 ساعت بعدیشو یا اینکه 4 قرص کافیه؟
اگر بلافاصله بعد از مصرف قرص استفراغ کرده باید صبر کنه تا 12 ساعت از نوبت اول مصرف قرص بگذره و دوباره 4 عدد دیگه مصرف کنه.
من از دوماه پیش به دلیل بی نظمی قاعدگی قرص دوفاستین ازشب چهارده پریود به مدت ده شب مصرف میکردم,ماه سوم روز سیزدهم پریود رابطه محافظت نشده داشتم که بلافاصله قرص لوونورژسترل 1/5 خوردم ولی به خاطر شکی که داشتم حدود 50 ساعت بعد 4تاقرص ال دی و دوازده ساعت بعد 4تا دیگه خوردم.میخواستم ببینم آیا اثر میکنه؟
دوست عزیز اینهمه قرص واسه چی خوردید…مگه قصد جونتون را کردید؟
همون قرص لونژیل 1.5 واسه پبشگیری کافی بوده…بقیه قرصها را کاملا بیجا مصرف کردید و فقط مقدار خیلی زیادی هورمون اضافه به بدنتون وارد کردید که با این کار فقط ضرر به خودتون رسوندید.
با مصرف این همه قرص به نظر خودتون هیچ احتمال حاملگی باقی میمونه؟…به هیچوجه….کاملا منتفیه.
اما مصرف این همه قرص مسلماً عوارض زیادی هم در پی خواهد داشت…از جمله اینکه ممکنه تا چند هفته قاعدگیتون به تعویق بیفته.
سلام بعد از اتمام قرص ld تا شروع دوره پریودی آیا نیاز ب جلوگیری دیگه هست ؟یا حاملگی در این زمان اتفاق نمیافته
اگر قبلا یک دوره از مصرف این قرص گذشته و این دوره که تموم شده دوره دوم بوده دیگه نیازی به جلوگیری نیست…اما اگر دوره اول بوده بهتره بنا بر احتیاط از یه روش پیشگیری دیگه در این مدت استفاده کنید.
خانوم من که قبلا ازتون سوال پرسیدم که گفتین احتمال حاملگی نداره ، ایشون قبل از اینکه 12 ساعت از رابطه بگذره 2 عدد قرص نورژسترول مصرف کردن و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر
بعد 10 روز بدون لکه بینی پریود شدن 9 الی 14 دی
دورهی بعد : 24 تا 30 دیدوره ی بعد : 10 تا 16 بهمن
وطلی این ماه 1 اسفند پریود شد و الان نزدیک 9 روزه ادامه داره مقدار خونریزی کمه یکم میاد قطع میشه هر روز یکم درد میکنه یکم خون میاد ، اونروز باز پرسیدم ولی نتونستم پستمو پیدا کنم سوالمو بپرسم با عرض معذرت اینجا مزاحمتون شدم، دلیل این خونریزی چی میتونه باشه؟ چون 3 بار پریود شدن از حاملگی نگران نیستیم فقط این وضعیت غیر عادی نگرانمون کرد، به دکتر بریم یا از قرص هاست و طبیعیه؟
روش اورژانسی را اشتباه مصرف کرده…در مورد قرص لونژیل 1.5 باید یک عدد مصرف بشه و در مورد قرص لونژیل 0.75 یک عدد و 12 ساعت بعدش یک عدد دیگه باید مصرف بشه.
ایشون قرص زیادی مصرف کرده و این مسلّم هست که قرص بیشتر عوارض بیشتری هم در پی خواهد داشت…چون هورمون اضافی زیادی به بدن وارد میشه و تداخل شدیدی در نظم و عملکرد هورمونها و تخمدانها بوجود میاره که تا چندین دوره به طول خواهد کشید.
تمام این حالات و دردها و تداخل در خونریزی ناشی از عوارض قرصهاست و البته طبیعیه…خودبخود برطرف میشه.
با نامزدم رابطه بدون محافظت داشتم.. لقاح انجام شد.. فردای آن روز یک عدد قزص لونژیل 1.5 مصرف شد.. با انکه زمان قاعدگی شده و 16 روز از روز مصرف قرص گذشته.. قاعدگی رخ نداده.. از بیبی چک و آزمایش بتا هم بهره بردیم که جواب منفی بود..تمام علایم قاعدگی نمایان شده ولی صورت نگرفته.. آیا ممکن است بارداری رخ داده شده باشه؟؟؟ درضمن دیروز و امروز هم رابطه بدون محافظت داشتیم!!! خیلی نگرانم.. خصوصا نسبت به 2 رابطه در 2 روز گذشته ..
با استفاده صحیح از روش اورژانسی احتمال حاملگی تا 99 درصد منتفی خواهد شد…علایمی که الان دارید خبر از قاعدگی قریب الوقوع میده…تنها کاری که لازمه اینه که صبور باشی و استرس را از خودت دور کنی تا قاعدگی باز بشه.
در مورد دو رابطه اخیر بهتر بود که از یک روش پیشگیری دیگه حتما استفاده میکردید چون هنوز قاعدگی این سیکلتون رخ نداده نمیتونید دوباره از روش اورزانسی استفاده کنید.
اگر تا دو روز دیگه خونریزی رخ داد که خیالتون کاملا راحت میشه…چون دو رابطه اخیر هم میشه قبل از خونریزی قاعدگی و این زمان از روزهای امن برای نزدیکی بشمار میاد چون تخمکی وجود نداره….اما اگر خونریزی رخ نداد بهتره که با ماما یا پزشک زنان مشورت کنید و شرایط را براشون بازگو کنید تا کمکتون کنند.
من سری اول قرص ال دی رو شروع کردم، بعد از 8شب رابطه ی محاظت نشده و پر خطر داشتم(قرص شب7 رو فراموش کرده بودم و بعد از رابطه جنسی 2تا مصرف کردم یعنی در همون شب هشتم) . تازه ازدواج کردم و همسرم اصلا علاقه ای به بچه دار شدن نداره. آیا احتمال بارداری وجود داره؟! ( قرص رو هرشب مصرف میکردم بین ساعت 11 تا 12 ولی ساعت دقیق نه) . در صورت احتمال بارداری آیا میتونم از قرص اورژانسی استفاده کنم یا نه؟! اگر میتونم ادامه ی ال دی رو چه کنم؟!
دوست عزیز اگر تصمیمتون بر این بوده که تا مدتها با قرص ال دی پیشگیری انجام بدید، میبایست در ماه اول استفاده از قرص از یک روش پیشگیری دیگه مثل کاندوم هم استفاده کنید و از ماه دوم کاندوم را کنار بگذارید.
اگر شما در ماه اول این رابطه حفاظت نشده را داشتید پس بهتره از روش اورژانسی استفاده کنید و دیگه ال دی را ادامه ندید…چون نظمش به هم میخوره….اجازه بدید که بعد از قرص اورژانسی پریود بشید و بعد از روزی که پزشک بهتون تجویز کرده دوباره ال دی را شروع کنید.
برای اطمینان خاطر بهتره با ماما یا پزشک زنان هم مشورت کنید.
من ۲۷ سالمه ۳ ماهه ازدواج کردم هفدهم ماه پیش پریود شدم . بیست و چهارم تموم شد ۴روز بعد رابطه مشکوک داشتم و فرداش ۲ تا قرص ld خوردم از ۱ هفته بعدش لکه دارم البته از هفدهم این ماه بیشتر شده آیا این خطرناکه؟؟
من قرص پاروکسيتين مصرف میکنم و کم کاری تیروئید دارم که تو یکی دو ماه گذشته بالا پایین شد ولی الان نرماله
تو ماه گذشته استرس هم داشتم
رابطه شما در روز 11 سیکل و در آستانه روزای پرخطر بوده…اگر هدفتون از مصرف قرص ال دی روش اورژانسی بوده، اشتباه مصرف کردید…میبایست نهایتا تا 72 ساعت بعد از رابطه 4 عدد و 12 ساعت بعد از نوبت اول هم 4 عدد دیگه مصرف میکردید.
اما با توجه به اینکه یک هفته بعد از مصرف قرص لکه بینی داشتید میشه گفت احتمال حاملگی صفر هست…برای اطمینان بیشتر بهتره از بیبی چک یا آزمایش استفاده کنید.
استرس تاثیر مستقیم و منفی روی هورمونهای جنسی میذاره و باعث میشه قاعدگی به تعویق بیفته یا مدت لکه بینی زیاد بشه.
من با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتیم و منی روی آلتشون ریخت بعد حدود 8 ساعت بعد یه قرص اچ دی خورد 12 ساعت بعد هم یکی دیگه.حالا اگر مجدد قرص لونژیل رو طبق دستور استفاده کنه چقدر احتمال بارداری هست ؟توی زمان پریود چه تاثیری میذاره.مصرف این 4تا قرص باهم مشکل ایجاد میکنه؟
ممنون ميشم اگه زودتر جواب بديد و مارو از نگراني در بياريد!
اگر با هدف استفاده از روش اورژانسی قرص اچ دی را صحیح مصرف کرده بود دیگه نیازی به مصرف قرص لونژیل نبود…ایشون میبایست دو عدد اچ دی و 12 ساعت بعدش هم دو عدد دیگه مصرف میکرد.
الان میتونه از لونژیل استفاده کنه منتها این همه قرص عوارض زیادی در پی خواهد داشت…چون هورمون خیلی زیادی به بدن وارد میشه و نظم هورمونها نوسان زیادی پیدا میکنه و خیلی طول میکشه که دوباره منظم بشند و قاعدگی بعدی ممکنه هفته ها به تعویق بیفته.
با توجه به اینکه رابطه سطحی و بدون دخول بوده، اگر درصد زیادی احتمال میدید که منی داخل واژن نشده لازم نیست لونژیل بخوره اما اگر شکتون زیاده فقط یک عدد لونژیل 1.5 بخوره نه بیشتر.
من با نامزدم بعداز سه روز از تمام شدن پریودم رابطه جنسی دهانی داشتم که مقداری منی داخل دهان من شد و من فوری بیرون ریختم و نامزدم دوباره خاست که رابطه داشته باسه از من لب گرفت امکان این هست که اسپرم از دهان من وارد دهان ایشون بشه وبا لیسیدن الت من وارد واژن من بشه من همون روز دتا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعد هم دوتای دیگه ایا امکان حاملگی هست
با اون رابطه دهانی که شما توصیف کردید امکان بارداری غیر ممکن هست.
روش اورژانسی را هم اشتباه مصرف کردید…در مورد ال دی باید دو نوبت 4 تایی مصرف بشه.
در مورد رابطه شما هیچ لزومی به مصرف قرص نبوده.
من حدود روز 28 ماه یک رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم که از ترس بعد از دوروز از قرص لونزیل استفاده کردم به همون روش گفته شده. و حدود 3 روز بعدش پریود شدم . بعد ازون روز 18 ام ماه بعد دوباره بهمین شکل و بدون دخول ازترس پیشاب قرص لونژیل خوردم دوز1.5 شو . امیخاستم ببینم واسه بار سوم ک بخورم اثر داره یاخیر؟ واینکه احتمال داره باردارباشم یا نه؟ چند وقت بعدش پریود میشم؟و اگر شک کردم کی از بیبی چک استفاده کنم؟ممنون میشم سریع ج بدین .چون خیلی میترسم خاهش میکنم
در هر سیکل شما مجاز هستید فقط یک مرتبه از قرص اورژانسی استفاده کنید…منظور این هست که باید اجازه بدید بعد از مصرف قرص خونریزی رخ بده و بعد از خونریزی که سیکل بعدیتون محسوب میشه باز میتونید از روش اورژانسی استفاده کنید…در این مدت هم برای پیشگیری باید از روشهای دیگه استفاده کنید.
با مصرف صحیح قرص اورژانسی تا 99 درصد از بارداری پیشگیری میشه.
بعد از مصرف قرص تا دو هفته فرصت هست که خونریزی رخ بده.
تقریبا یک هفته تا 10 روز بعد از نزدیکی مشکوک میتونید از بیبی چک استفاده کنید و بعد از 14 روز میتونید آزمایش بدید.
در مورد شما احتمال بارداری منفی هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =