سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری دوم

من روز 24 بهمن پ ری شدم و در تاریخ 9 اسفند نزدیکی داشتم که حدود 1 ساعت الی 1.5 ساعت بعد از یک قرص لوونورژسترل 1.5 استفاده کردم. با توجه به اینکه من خونریزی ها و لکه بینی های واژینال با دلیل نامعلوم دارم، ممکن هست که دارو اثر نکنه؟ نیاز هست که دوباره همین قرص رو مصرف کنم؟ (اگر باید مصرف کنم فاصله زمانی اولین و دومین قرص از 12 ساعت بیشتر میشه، ایرادی نداره؟) ممنون از توجهتون
اول اینکه هیچ خونریزی یا لکه بینی نامعلوم نیست…حتما و حتما بابت این موضوع به پزشک مراجعه کنید تا با انجام یه سونو علت تشخیص داده بشه.
خیر…..تاثیر قرصهای ضدبارداری به لکه بینی ربطی نداره….در هر صورت تاثیر خود را خواهد داشت.
در مورد روش اورژانسی و قرصهای مختلف آن مطالب مفصلی در بایگانی همین سایت وجود داره با جستجو میتونید به آنها دست یابید اما بطور خلاصه عرض کنم که در مورد قرص لوونورژسترل شما باید یکعدد از این قرص با همین دوز را همزمان تا نهایتا 72 ساعت بعد از رابطه حفاظت نشده مصرف کنید….مقدار بیشتر و فاصله 12 ساعتی برای دوز پایین تر آن هست.
دیگه هیچ قرصی مصرف نکنید….چون تعادل هورمونها به هم میریزه.
تا 10 روز الی دو هفته دیگه منتظر پریودی باشید.
با سلام من 4 سال پیش برای درد شدید پریودم 2 ماه ldمصرف کردم و تقریبا از همان دوران پر مو شدم ریزش شدید مو سر (مدت طولانی است که دارم)،موی زائد در صورت (البته موی زائد در برخی از اعضای خانواده ما وجود دارد) و جوش در صورت دارم و پوستم قدری چرب نیز شده 2 سوال داشتم پرمویی من ایا به علت مصرف قرص بوده؟ و ایا امکان وجود کیست هست؟
بله…یکی از علتهای پرمویی شما میتونه مصرف این قرص باشه.
این علایم نمیتونه دال بر وجود کیست باشه…به عبارتی دیگر وجود کیست علایم دیگری غیر از اینها به همراه داره.
بهتره به پزشک مراجعه کنید تا با انجام یک سونو علت اصلی این علایم تشخیص داده بشه و درمان مناسب براتون تجویز بشه.
من پنجم ماه قبل پریود شدم و روز دهم خونریزیم تموم شد.
البته قبلا اینطوری نبود و الان یه مدته که که دوره ی ماهیانه م از نه روز رسید به پنج روز.
من قاعدگی نامنظم دارم از پروژسترون استفاده میکنم .
یازدهم با نامزدم رابطه داشتم و چهاردهم قرص ال دی اورژانسی مصرف کردم و پنج روز بعد پریود شدم.
یعنی هم پنجم پری شدم هم 19 ماه قبل.
من ی رابطه ی دیگه هم با نامزدم داشتم که البته تقزیبا بهش مطمئنم. چون ارضا نشدن و ….
و بارداری هم خب به همین سادگی ها که از راه تماس پیشاب اتفاق نمیفته.درسته ؟
میخواستم بدونم مصرف اورژانسی قرص ها چقد پریودی بعدی رو به تاخیر میندازه ؟
یعنی من بعد از پریودی ای که با پیشگیری اتفاق افتاد باید 28 تا 32 روز صبر کنم که پری بشم ؟
احتمال حاملگی با پیشاب اگر با دخول کامل و البته در روزهای پرخطر باشه تقریبا زیاده در غیر این صورت خیلی خیلی ضعیف و نزدیک به صفره.
با مصرف روش اورژانسی شما تعادل هورمونی را به هم میریزید و در نظم قاعدگی اختلال ایجاد میکنید…بعد از مصرف قرص تا 10 روز الی 2 هفته بعد شما دچار لکه بینی و خونریزی مختصری میشید که پریودی اون دوره شما محسوب میشه…تا چند دوره این اختلال کم و بیش وجود داره و بعد خودبخود دوباره منظم میشه.
اگر دیگه از قرص در دوره هاب بعدی استفاده نکنید سیکل شما از اولین روز آخرین پریودی(حتی پریودی با قرص پیشگیری) محسوب میشه.
سلام. من پریودی نامنظم درام ولی اخیراً سیکلم تقریباً مرتب و 21 روزه شده. البته تو کل سیکلم به غیر از هفته اول بعد از پاک شدن لکه بینی و خونریزی های خفیف واژینال دارم که علتش مشخص نیست. من 24 ام بهمن ماه پریود شدم و دو هفته بعدش یعنی 9 اسفند نزدیکی داشتم که تخلیه کامل درونی داشتم و 1 ساعت بعد قرص لونژین 1.5 خوردم. ولی امروز از سیکل 21 روزه پریودیم 1 روز هم میگذره و من پریود نشدم. به نظرتون تا 24ام این ماه صبر کنم و بعد آزمایش خون بارداری بدم؟ و این که آزمایش خون رو از چند روز بعد نزدیکی میشه انجام داد؟ ممنون
سلام دوست خوبم
هنوز فرصت برای پریود شدن در این سیکل را دارید….میتونید برای استارت کار از تست بیبی چک استفاده کنید.
آزمایش خون بهتره 10 الی 14 روز بعد از رابطه انجام بشه تا جواب مطمئن را به شما بده….اگر روش اورژانسی را صحیح استفاده کرده باشید احتمال بارداری خیلی ضعیفه.
در مورد این نوع قرص و دوز 1.5 شما باید فقط یک بار 2 عدد همزمان مصرف میکردید.
من.سه.راز بعد از اتمام پریودم رابطه کاملا محافظت نشده داشتم و متاسفانه کل من داخل واژن ریخته شد.بعد از نیم ساعت دوتا قرص اچدی که تاریخ مصرفش گذشته بود رو به همراه دو تا مارلین خوردم.بعد از دوازده ساعت دوباره همینارو البته با قرص اچ دی جدید تکرار کردم.بعدشم دو نوبت دیگه با فاصله ی دوازده ساعت دقیق اچ دی تنها مصرف کردم.الان شیش روز از رابطه میگذره.هیچ لکه بینی یا خونریزی ندارم.ترشحاتم بیشتر شده و صبح ها کمی حالت تهوع دارم.خیلی میترسم از بارداری.اخه پسرم هنوز پانزده ماهه است و اصلا نمیخوام دوباره باردار بشم.احتمال بارداریم چه قدره؟تروخدا کمکم کنید
تا چند روز بعد از اتمام پریودی احتمال حاملگی کم هست اما صفر نیست.
شما روش اورژانسی را اشتباه مصرف کردید…قرص اچ دی فقط دو نوبت دوتایی با فاصله 12 ساعت باید مصرف بشه….در غیر اینصورت ممکنه هیچ نتیجه ای نده یا حتی نتیجه عکس بهتون بده.
نهایتا تا 2 هفته بعد از مصرف قرص فرصت هست که شخص لکه بینی یا خونریزی داشته باشه….اما ترشحات زیاد و حالت تهوع صبحگاهی شک برانگیزه و احتمال بارداری را زیاد میکنه.
بهتره برای استارت کار از یک تست بیبی چک کمک بگیرید…بعد از گذشت 12 روز از رابطه هم میتونید آزمایش خون بدید تا از شرایط فعلیتون مطمئن بشید.

ممنون از پاسختون.هرچند من خیلی استرسم بیشتر شد.امروز که هفت روز میگذره بی بی چک استفاده کردم صبح اولین رو که زدم یه خط خیلی کمرنگ افتاد چون ترسیدم همون لحظه بازم از همون ادرارم یکی دیگه رو امتحان کردم منفی شد.یه بار دیگه ام بعد از ظهر زدم منفی شد.دارم روانی میشم.شنبه میرم از خون ببینم چه خاکی به سرم شده
دو بار جواب منفی بیبی چک خیلی امیدوار کننده هست که باردار نباشید…نگران نباشید…انشالله جواب آزمایش هم منفی خواهد بود.
من دو ماه پیش کورتاژ شدم و فعلا تا دو سال دیگه اصلا نمیخوام حامله بشم. در یک ماه اخیر از روز اول قاعدگی از قرص یاسمین و کاندوم برای پیشگیری استفاده کردم. ولی الان میخوام از ال دی استفاده کنم. از طرفی هم میخوام عرق رازیانه مصرف کنم.
حالا دو تا سوال دارم:
1- آیا الان با شروع قرص ال دی میتونم کاندوم رو کنار بذارم ؟ یا باید دوره اول رو کاندوم هم استفاده کنم؟
2- آیا مصرف رازیانه رو عملکرد قرص ال دی اثری داره؟ با توجه به اینکه عرق رازیانه حاوی هورمون زنانه هست،خطر بارداری نداره؟
1- برای اطمینان خاطر بیشتر بهتره هفته اول مصرف قرص ال دی، نزدیکی همراه با یک روش پیشگیری دیگه مثل کاندوم باشه.
2- عرق رازیانه اکثراً برای تنظیم قاعدگی به همراه قرصهای مربوطه مثل پروژسترون مصرف میشه و به تنهایی نمیتونه خطر بارداری داشته باشه.
لازم به ذکر هست که برای مصرف قرص ال دی به منظور پیشگیری از حاملگی بهتره قبل از هر کاری یک مشورت با پزشک زنان داشته باشید و بهترین زمان برای شروع مصرف و مقدار آن را از پزشک جویا بشید.
من به امید خدا پنجشنبه (28 اسفند) عازم مشهدم. اما امروز یکشنبه (24 اسفند) پریود شدم. و معمولا خونریزی 10 روزه دارم. چه قرصی مصرف کنم که تا روز 28ام یا 29ام قطع بشه خونریزیم و پاک بشم.؟
میبایست قبل از اینکه پریود بشی از خونریزی بوسیله قرصهای پیشگیری مثل ال دی و اچ دی پیشگیری میکردی…با شروع خونریزی دیگه نمیشه متوقف کرد و اگر هم بخوای چنین کاری کنی باید هورمون زیادی به بدنت وارد کنی و تعادل هورمونی و نظم قاعدگی بصورت خیلی بدی به هم میریزه…پس بهتره صبر داشته باشی تا سر همون 10 روز تمام بشه.
هرکاری الان بخوای بکنی یا هر قرصی بخوری خونریزی قطع نمیشه بلکه ممکنه کمتر بشه یا لکه بینی پیش بیاد که همون لکه بینی هم باز شخص را کلافه میکنه.
من دانشجوی پزشکی هستم
یه سوال در مورد قرص لونژیل 75/0 داشتم
یکی از دوستان در طی ماه 6 عدد قرص لونزیل مصرف کردند یعنی به عبارتی 3 تا 2 تا یی
میخواستم ببینم چ مشکلاتی ایجاد میشه
و اگر شد چه کار هایی باید کرد
لازم به ذکره که دوتاشو تو هر نوبت یه جا خورده
ممنون میشم جواب بدید
قرص لونژیل یکی از قرصهای ضد بارداری هست که با دوزهای مختلف 0.75 و 1.5 در بازار وجود داره و اگر قرار باشه به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری استفاده بشه باید حتما تحت نظر پزشک این کار انجام بشه و غیر از روش اورژانسی اصلا کار صحیحی نیست که بخواد خودسرانه مصرف بشه.
غیر از تجویز پزشک و روش اورژانسی، این قرص غیر از عوارضش فایده دیگری نخواهد داشت.
من و همسرم 11 فروردین ارتباط محافظت نشده داشتیم که من حدود 45 ساعت بعد یعنی 13 فروردین دو عدد قرص لونژیل را با هم مصرف کردم. بعد از مصرف قرص هاحدود 3 ساعت بعد دوباره با هم رابطه داشتیم. مصرف دوباره قرص لازم هستش و اگر بله چطور؟
در مورد این که رابطه‌ها در چه زمانی از دوره‌ی شما انجام شده توضیحی ندادید، و این که رابطه‌ی دوم محافظت شده بوده یا خیر.
همون طوری که قبلاً گفته شد قرص‌های اورژانسی از بارداری در رابطه‌های بعدی جلوگیری نمی‌کنن.
با این حال چون رابطه‌تون فاصله‌ی کمی با مصرف قرص داشته تا حدودی می‌شه بارداری رو منتفی دونست ولی قطعی نیست.
همیشه هم توصیه شده در هر دوره بیش از یک بار از روش اورژانسی استفاده نکنید.

با این حال، اگه رابطه‌تون محافظت شده نبوده، انزال داخل واژن صورت گرفته و زمان تخمک‌گذاریتونه جهت اطمینان می‌تونید دوباره قرص مصرف کنید.

میخواستم بدونم با توجه به اینکه همسرم روز 13 پریودیشون یه دونه لونژیل 5/1 مصرف کردن و در روز 23 پریودی یه رابطه بدون دخول داشتیم که مقداری از منی روی واژن ریخت و بعد حداکثر 5 دقه خودشونو شستن با توجه به زمانش احتمال وجود داره و الان که دو روز به زمان اصلی پریودیشون مونده و بعد گذشت 4 روز از رابطه خوردن قرص اورژانسی تاثیر داره؟
در یک سیکل منظم روزهای 11 تا 16 را میتوان روزهای پرخطر تخمک گذاری در نظر گرفت که در رابطه 13 سیکل با مصرف قرص اورژانسی احتیاط لازم انجام شده….اما رابطه 23 سیکل در روزهای پرخطر نبوده ضمن اینکه همسرتون مجاز هم نبوده دیگه از روش اورژانسی در این سیکل استفاده کنه.
در هر سیکل فقط یک مرتبه از روش اورژانسی و نهایتا تا 72 ساعت بعد از رابطه (یعنی 3 روز) میتوان استفاده کرد.
دیگه الان نمیشه کاری کرد میتوان به این امیدوار بود که رابطه با دخول کامل نبوده و در این نوع روابط احتمال بارداری خیلی ضعیفه.
با توجه به قرصی که مصرف کرده ممکنه پریود این دوره با اختلاف چند روز رخ بده….اما جای نگرانی نیست.
سلام. من مدت 4 ساله که قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم. اواسط آذر ماه ۹۳ با نامزدم رابطه سطحی داشتم که کاندم در وسط راه قبل از انزال دراومد و زود متوجه شدیم.و نامزدم سریع کاندم دیگری را استفاده کرد. لازم به ذکره که ما دخولی نداریم و من باکره هستم و به علت ترس زیاد و رفتار وسواس گونم از کاندم استاده میکنیم. و من مطمئن نیستم در اون لحظه آلتشون با آلت من تماس پیدا کرد یا نه.باتوجه به اینکه من معمولا جای روز .5 روز 6 یا 7 پریود قرص را شروع میکنم و روز رابطه هم اواسط بسته بود،من بعد از تمام قرص پریو شد م . ماه بعد هم که بهمن ماه بود باز پریود شدم که هم شدید بو د و هم زیاد اما خونریزیم قهوه ای بود و لخته مانند. با مراجعه به دکترم و با توجه به. بزرگ شدن شکمم دکتر گفت عوارض مصرف طولانی مدت سیپروترونه و برام قرص آهن تجوىز کردن که پریود این ماهم مانند همیشه .و سر وقت بعد از قرص اتفاق افتد . من با مطالعه سایت ها که بعضی ها با حاملگی دچار پریود میشوند. استرس گرفتم و از اون موقع احساس نبض تو شکمم کنار ناف میکنم. آیا ممکنه با این تفاسیر و 3دور پریود منظم و 4سال مصرف قرص من باردار شده باشم؟
در طی حاملگی، پریودی اصلا یک مورد نرمال نیست….به عبارتی وقتی پریودی یا خونریزی حین حاملگی رخ بده خبر از سقط یا حاملگی خارج از رحم میده…پس غیرممکن هست که در یک حاملگی سالم و نرمال خونریزی رخ بده.
احساس نبض بابت استرس و وسواس فکری خودتون و البته قرصهایی هست که مصرف می کنید…قبلا هم دوستانی بودند که با مصرف قرص سیپرو چنین علایمی داشتند.
و در نهایت 3 دوره پریود منظم دلیل واضح و قطعی بر عدم حاملگی شماست.
بی جهت وقت خودتون را بابت فکرکردن به این موضوع تلف نکنید.
من دختری باکره هستم.در روز 14 سیکل با نامزدم نزدیکی داشتم.ولی دخول انجام نشد(به قول معروف لاپایی)موقع ارضا شدن نامزدم پاهامو محکم بهم چسبونده بودم تا دهانه رحمم باز نشه.منی روی پام ریخت که بالافاصله تمیز کردم امتم مطمین نیستم روی واژن نریخته باشه.بلافاصله با آب خودمو شستم.نیم ساعت بعد بآب و صابون و دومرتبه نیم ساعت بعدش حموم رفتم.نیم ساعت بعد از نزدیکی 4 تا ال دی خوردم.و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه.4 ساعت بعد هم استفراغ کردم که از عوارض دارو بوده.در ضمن من در روز 14 سیکل بودم .الان نگرانم که حامله نشم.ایا احتمالش هست؟کی باید منتظر پریودیم باشم.؟
هیچ احتیاجی به مصرف قرص نبوده با این حال با استفاده از روش اورژانسی احتمال حاملگی کاملا منتفی میشه.
احتمال حاملگی به هیچوجه نیست…..10 روز الی 14 روز بعد از مصرف قرص شما دچار لکه بینی و بعد خونریزی مختصر میشید.
آیا بعد از مصرف یک بسته ی 21 تایی از قرص های ضد بارداری باید دوره ی قاعدگی شروع شود ؟ زمان شروعش می تونه از کی باشه ؟ آیا میتونه در هنگام مصرف بسته ی دوم باشه ؟
تا 7 روز بعد از مصرف بسته 21تایی شخص دچار خونریزی میشه و بسته بعدی باید از اواسط خونریزی (بستگی به تجویز پزشک داره) شروع بشه.
من یک دوره است که قرص ldمصرف میکنم در روز 20ام مصرف قرص نزدیکی بدون کاندوم داشتم
الان که چهار روز از اتمام اولین دوره مصرف قرص میگذره هنوز پریود نشدم و خیلی استرس دارم که نکنه باردار شده باشم چون دو روز هم از روزی که باید پریود میشدم گذشته است لطفا منو راهنمایی کنید مرسی خیلی نگرانم آیا امکان بارداری وجود داره ؟و تا چند روز بعد از اتمام دوره 21 روزه قرص باید پریود بشم؟؟
تا زمانیکه در حال مصرف این قرص هستید پریود نمیشید…بعد از اتمام بسته 21تایی تا هفت روز بعد خونریزی رخ میده.
قرص ال دی یکی از قرصهای پیشگیری از بارداری هست و تا زمانیکه طبق تجویز پزشک و بطور صحیح استفاده بشه احتمال حاملگی وجود نداره….بعد از اتمام بسته تا شروع بسته بعدی باید رابطه ها را محافظت شده عمل کنید.
من سه هفته پیش از روش اورژانسی استفاده کردم اما به اشتباه شش قرص اچ دی در طول سه روز مصرف کردم. بعد سر موقع پریود شدم و به دستور پزشک از روز اول پریود قرص یاسمین میخورم اما الان هشت روز از از روز اول پریودم گذشته و خونریزی م ادامه داره و نشانه ای از پایان پریود نیست. علت چیه؟ یاسمین رو بخورم یا قطع کنم ؟ خونریزی اذیتم میکنه. ممنون
6 تا قرص اچ‌دی!؟
دوست من،
قرص اچ‌دی هورمون زیادی رو به بدن‌تون تحمیل کرده
منتظر بمونید تا خون‌ریزی‌تون تموم شه
اگه طی 2-3 روز آتی خون‌ریزی‌تون خاتمه نیافت به متخصص زنان مراجعه کنید
یاسمین رو برای پیشگیری از بارداری می‌خواید مصرف کنید!؟
اگه پاسخ مثبته که فعلا قطعش کنید تا از نظر هورمونی به بالانس برسید
به منظور پیشگیری، این سیکل رو از کاور استفاده کنید و از سیکل بعدی‌تون یاسمین رو استارت بزنید …
من تا 5،6 روز دیگه باید پریود بشم و به خاطر مشکلی که برام پیش اومده نمیخوام پریود شم.از کی باید قرص مصرف کنم که همون روز پریود نشم؟آیا روش دیگه ای غیر مصرف قرص وجود داره؟
سلام شما میتونید از یه هفته قبل قرص بخورید
سلام. من دقيقاً روز بعد از تمام شدن پريودم با نامزدم ، براى اولين بار نزدیکی داشتم. كه ابتدا براى مدت بسيار كوتاهى بدون استفاده از كاندوم بود و بعد از كاندوم استفاده كرديم . براى پيشگيرى اورژانسى، ٤ تا قرص ال دى ، رو در نوبت اول خوردم. و ١٢ ساعت بعد هم ٤ تا قرص ديگه خودم . ولى بين نوبت اول و دوم قرص خوردنم مجدداً نزدیکی داشتيم كه باز هم اولش براى مدت كوتاهى از كاندوم استفاده نكرديم. امروز بعد از ٥،٦ روز خون ريزى كمى داشتم كه شديداً من رو از باردار شدن مضطرب كرده .با توجه به اینکه بریودم ۲ هفته دیگه هست. لازم به ذكره كه مايع منى درون رحم تخليه نشد. خواهش مى كنم كمكم كنيد حالم خيلى بده. خيلى مى ترسم. اين خونريزى چيه؟ ممكنه جايگزينى تخم باشه؟
احتمال بارداری در مورد شما کاملا و قطعا منفی هست.
بارها و بارها مشابه سوال شما را پاسخ دادیم.
این طبیعیه که بعد از مصرف قرص اورژآنسی نظم قاعدگی شما به هم بخوره.
اتفاقا با وقوع خونریزی میبایست خیال شما بابت بارداری کاملا راحت بشه نه اینکه بدتر استرس بگیرید.
تا چند دوره این بی نظمی وجود داره چون قرصها تعادل هورمونی را بطور موقت برهم میزنند…پس جای نگرانی نیست.
خون لانه گزینی هم به معنای واقعی خون نیست…بیشتر شبیه لکه هست که 24 تا نهایتا 48 ساعت طول میکشه.
(لطفا قبل از طرح سوال با سرچ در قسمت جستجو بایگانی مربوط به سوال خودتون را ملاحظه بفرمایید و از طرح پرسش تکراری خودداری فرمایید.)
بعداز رابطه جنسي كه اسپرم داخل ريخته شده است. البته مقداري كمي بيشترش بيرون ريخته شد و بعد از ان دوبار خود را بااب شسته است و١٦ ساعت بعد از رابطعه جنسي ٢ تا قرص ال دي-٢١ ساعت دوباره ٢ تا قرص ال دي ودر اخر ٢٦ ساعت هم ٤ قرص ال دي كه مجموع ٨ قرص ال دي خورده وروز بعد هم دو نوبت قرص ال دي ٨ تا (١٢ساعتي ٤قرص ) خورده وروز اخر هم دوتا دونوبت ٢ تايي خورده در مجموع٢٠ قرص ال دي . البته قبل از ٧٢ ساعت”بازهم احتمال وقوع بارداري هست .. البته لازم به ذكر هست ٣ ساعت قبل از نزديكي ٢ بار ارضا شدم.و در روز١٩ پريود بوده ! لطفاً هرچه زودتر جواب بدين’
دوست عزیز لطفا قبل از استفاده از روش اورژانسی حتما روش صحیح اون را از همین سایت فرا بگیرید.
آخه این چه طرز استفاده از روش اورژانسی هست؟ هیچ میدونید چقدر هورمون اضافی به بدنتون وارد کردید که غیر از ضرر و عوارض چیزی براتون نداره؟
فقط دو نوبت 4 تایی از قرص ال دی باید مصرف میکردید و باقی اضافی بوده.
با این همه قرص و هورمون احتمال حاملگی شما قطعا منفی خواهد بود.
مسرم براي اولين بار از قرص مارولين براي پيشگيري استفاده ميكند و تا حالا يك بسته كامل 21 تايي خورده و هفت روز استراحت كرد و روز هسشتم شروع به خوردن قرص بعدي كرده. در ماه اول رابطه هامون كلا محافظت شده بود الان هم كه 2 تا از قرص هاي بسته جديد را مصرف كرده و ديشب براي اولين بار مايع مني رو داخل…. ريختم . الان ديگه خطر بارداري كاملا منتفي شده و روش پيشگيري رو درست انجام داديم؟ در طول 7 روز استراحت كه قرص تمام مي شود ميتوان رابطه مراقبت نشده داشته باشيم يا حتما بايد در طول مصرف قرص ها رابطه كامل و محافظت نشده داشته باشيم؟ مقدار رابطه زياد به صورت محافظت نشده( 3 بار در روز) ميتواند ميزان شكست روش پيشگيري رو بالا ببرد؟ ممنون
دوست عزیز انتخاب یک نوع قرص به عنوان روش پیشگیری مداوم و میزان مصرف آن باید حتما تحت نظر و تجویز دکتر باشه…یعنی دکتر شخص را کاملا نسبت به این نوع قرص آشنا می کنه….پس بهتره که ایشون هم حتما تحت نظر پزشک خودش باشه.
اما معمولا فقط هفته اول استفاده از قرص احتیاط لازمه و از بعدش دیگه مشکلی وجود نداره.
بهتره در یک هفته استراحت از یک روش پیشگیری دیگه مثل کاندوم محض احتیاط استفاده کرد.
خیر…با مصرف مداوم و منظم قرصها بدون فراموشی پیشگیری 99 درصدی انجام میشه چه برای یک رابطه چه چند رابطه در روز.
من اخرین روز پریودم (5شنبه) با نامزدم رابطه داشتم. ازکاندوم استفاده کردیم اما چون دچارپارگی شد نامزدم مایع منی رو خارج از واژنم ریخت دو روز بعد دوباره همین اتفاق افتاد .ولی برای اطمینان من روز بعد(1شنبه) از قرص hd استفاده کردم. ظهرخوردم ولی حواسم نبود دوباره شب از همین قرص مصرف کردم یعنی توی یه روز دوتا hd
یک هفته بعد دوباره پریود شدم یعنی فاصله پریود اول و دومم فقط یک هفته ست.
میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد؟ این بی نظمی بازم اتفاق میفته؟
مشکلی که غیر از بی نظمی قاعدگی براتون پیش نمیاد.
تا چند دوره این بی نظمی وجود داره و بعد منظم خواهد شد.
احتمال حاملگی هم با پريودشدن مجددتون کاملا منتفی هست.
من دیروز که روز اخر پریودم بود و نزدیک پریود بعدی رابطه داشتم با همسرم. از روش اورژانسی استفاده کردم سر ساعت. از امروز صب لکه های کمرنگی میبینم.خیلی کمرنگ. حالا دو تا سوال دارم:

1- چند روز بعد پریود میشم؟
2- فردا قراره یه سفر زیارتی برم ، ایا با خوردن این 8 تا ال دی در روز اخر دوره و نزدیکی به چرخه بعدی احتمال دراه که فردا پریود بشم؟ اگر امکانش هست لطفا بگید چکار کنم که 1.2 روز عقب بیفته؟

سلام
1. با استفاده از روش اورژانسی شخص تا 10 روز الی دو هفته بعد فرصت داره که لکه بینی و به دنبال آن خونریزی مختصر داشته باشه که هر کدام هم به تنهایی رخ داد خونریزی ماهانه اون سیکل محسوب میشه.
2. خیر…با خوردن قرصها شما فردا پریود نمیشید….همون بازه زمانی که بالا عرض کردم این اتفاق رخ میده…حداقلش 4 الی 5 روز دیگه هست.
من با نامزدم رابطه رابطه جنسیی پر خطر داشتیم جوری که آب منی فقط روی واژن ریخته شد
که از روش اورژانسی استفاده کردیم چهارتا ال دی حدودا 2ساعت بعد از رابطه و 12 ساعت بعد از اولین مصرف چهارتا دیگه خورد . بعد از مصرف حالت تهوع زیاد و احساس کسلی داره
الان سوالم اینه که بازم باید قرص مصرف کنه؟
هنوزم احتمال بارداری هست؟
اون حالت تهوع و کسلی برای مصرف قرصاص؟
چجوری باید مطمعن شد داروها اثر کرده یا نه؟
خیلی خیلی ممنون میشم زود جواب بدین
خیر…دیگه احتیاجی به مصرف قرص نیست…ایشون روش اورژانسی را درست مصرف کردند.
خیر….دیگه احتمال بارداری نیست.
بله…از عوارض قرصهاست.
همین علایم و حالات نشون میده که دارو اثر کرده.
ایشون یک هفنه تا 10 روز بعد از مصرف خون دچار لکه بینی و بعد خونریزی مختصر میشند که البته طبیعیه.
من 22سالمه با نامزدم رابطه داشتم و حدود 4بار از قرص های اورژانسي در یک سیکل ماهانه استفاده کردم توی همون ماه با 8روز تأخیر در زمان پریود ،پریود شدم البته دو بار رابطه مشکوک بود و دو بار دیگه خیر و خونریزی شدیدی داشتم تا سه روز الان یک ماه میگذره و من پریود نشدم خیلی نگرانم یک بار از بیبی چک هم استفاده کردم اما جواب منفی بود لطفا جواب منو بدین یعنی این تاخیر به خاطر مصرف قرص زیاد هست آخه هیچ دردی در زیر شکم و سینه هم ندارم. لازم به ذکر هست که بگم سه بار از قرص اوسيز استفاده کردم و بار چهارم از قرص hd به روش اورژانسی
شما با بدن خودتون چکار کرديد!!..این چه طرز استفاده از قرص اورژانسیه؟ آخه این قرصها که نقل و نبات نیست که فوری بدون معطلی استفاده میکنید.
بارها و بارها و بارهاعرض کردیم که در هر سیکل فقط و فقط یک مرتبه مجاز به استفاده از قرص اورژانسی هستید…این یعنی اینکه در رابطه ای که خیلی زیاد مشکوک به بارداريه از روش اورژانسی استفاده کنید و در رابطه های دیگر که زیاد جای نگرانی نیست از روشهای دیگر پیشگیری استفاده کنید.
مسلما با این همه قرص که شما در یک سیکل خودسرانه مصرف کردید هورمونهاتون بطرز وحشتناکی نامتعادل شدند و زمان زیادی طول می کشه که به نظم سابق باز گردند.
ممکنه تا چندین دوره شما نامنظمی و لکه بینی و خونریزی مختصر همراه با دردهای گاه و بیگاه داشته باشید…اما مشکلی نیست تا یه مدت دیگه از این قرصها استفاده نکنید تا پريودتون منظم بشه، استرس را هم از خودتون دور کنید.
من با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتيم بعد از اون دو قرص لوونورژسترل به فاصله 12 ساعت مصرف كردم الان سردرد و حالت تهوع دارم اثرات اين قرص كي برطرف ميشه؟
و يه سوال ديگه اينكه من دوره ي نا منظم داشتم الان با خوردن اين قرص ممكنه چقدر پريوديم تاخير داشته باشه؟ خيلي نگرانم
عوارض قرص بارداری به سیستم بدن افراد بستگی داره،ممکنه خانمی اصلا این حالات را نداشته باشه ممکنه یکی یه روز داشته باشه ممکنه یکی تا یک هفته این علائم را داشته باشه اما درهرصورت خودبخود برطرف میشه.
تا 10 الی 14 روز بعد از مصرف قرص اورژانسی فرصت هست که شخص لکه بینی و خونریزی داشته باشه.
من امسال 3 بار از قرص اورژانسی استفاده کردم. چندروزی هست احساس سردرد و درد قلب دارم و مطلبی در رابطه با لخته شدن خون با مصرف این قرصها خوندم. آیا امکان این وجود داره که خون در سرم یا قسمت دیگه ای از بدنم لخته شده باشه؟ چطور میتونم متوجه این قضیه بشم؟
مصرف بدون بی رویه این قرص های عوارضی چون بهم خوردن تعادل هورمونی شما رو به همراه داره که از جمله عوارضش همین سردردی هست که دچار شدین نگران نباشید با گذشت زمان برطرف میشه در صورت عدم بهبودی بهتره به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید .
من 24 سالمه و 3سال خانه دارم و هیچگونه بیماری ندارم.
من در دوران سیکل با همسرم مقاربت کردم و بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم…3 ساعت بعد مجدد مقاربت صورت گرفت و من دوباره بلافاصله قرص لونژیل 1.5 خوردم…. به دلیل استرس 72 ساعت بعد نیز یک قرص 1.5 خوردم، و 12 ساعت بعد هم همینطور.
اما بعد دو هفته خونریزی صورت نگرفته… آیا احتمال بارداری وجود داره با این اوصاف؟؟؟
دوست عزیز این روش مصرف قرص اورژانسی کاملا اشتباهه…شما نباید این قرصها را خودسرانه مصرف کنید.
روش صحیح مصرف قرصهای اورژانسی بطور کامل در بایگانی این سایت بیان شده…حتما مطالعه بفرمایید….چون روش مصرف هر کدام با هم فرق داره.
در مورد لونژیل 1.5 شما فقط باید یک عدد مصرف کنید….با این همه قرص اضافی که خوردید فقط هورمون خیلی زیادی وارد بدنتون کردید و همین باعث شده که تعادلشون بطور وحشتناک به هم بخوره و خونریزی صورت نگیره.
احتمال بارداری که اصلا نیست اما اگر تا یک هفته دیگه هیچ اثری از لکه بینی یا خونریزی مشاهده نکردید حتما به پزشک مراجعه و شرح حالتون را بازگو کنید.
من در روز چهارشنبه 18/6 رابطه محافظت نشده داشتم .منی کامل ب روی واژن ریخت البته سعی شد کامل پاک و آب کشده شود ولی برای پیشگیری 1ساعت بعد 1 قرض لونزیل 1.5 مصرف شد. فردای آن روز متوجه شدیم که نزدیک به 2 ماه و نیم از تاریخ مصرف قرص گذشته هرچند دکتر داروخانه گفتن که تا 5 ماه هم اثر دارد 2 قرص 0.75 لونزیل درحالیکه 33 ساعت از رابطه گذشته بود همزمان مصرف شد.با اینحا خیلی نگرانیم و شدیدا استرس داریم دوست من دوره های 28 روزه منظم همواره داشته و در روز رابطه در روز 21 بوده است.و بطور عادی باید روز چهارشنبه همین هفته پریود بشوند.آیا جای نگرانی هست ؟ و با توجه به مصرق قرص آنهم با دوز بالا آیا پریود ایشان تاخیر دارد؟
دوست عزیز با مصرف قرص اورژانسی مسلماً پریود بعدی به تاخیر میفته….یعنی در نظمش اختلال میشه و دلیلش هم هورمون اضافی هست که توسط قرص وارد بدن شخص شده.
ایشون یک هفته تا 10 روز بعد از مصرف قرص دچار لکه بینی و خونریزی مختصر میشه که پریود این سیکلش محسوب میشه.
جای نگرانی نیست….احتمال بارداری برای ایشون کاملا منتفیه.ر
من 2یا سه روز مونده به پریودم با نامزدم زابطه داشتم مطمئنم که منی روی واژنم نریخت انا از پیشاب نه
28 ساعت بعد دوتا قرص 75 لنوژیل خوزدم و 12 ساعت بعد دوتای دیگه با توجه به این که باید دو یا سه روز بعد پریود میشدم الان 6روط گذشته و پریود نشدم باید صبر کنم؟ آیا احتمال بارداری هست؟
خیر…احتمال بارداری به هیچوجه نیست.
صبر کنید…هنوز فرصت دارید….تا دو هفته هم ممکنه طول بکشه.
من با شوهرم رابطه جنسی داشتم اما منی داخل ریخته نشد اما از ترس پیشاب دوازده ساعت بعد رابطه یک عدد قرص لوونورژسترل و دوازده ساعت بعد هم دو تا قرص لوونورژسترل خوردم…اما داخل اینترنت دیدم باید فقط دوتا قرص میخوردم..حالا که سه تا خوردم ممکن هست برام مشکلی پیش بیاد؟ احتمال بارداری هست؟
دوست عزیز همانطور که خودتون هم ذکر کردید روش اورژانسی را اشتباه استفاده کردید.
با این همه قرص و هورمون اضافی که به بدنتون تحمیل کردید احتمال حاملگی قطعا منفیه.
تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد اینه که پریود بعدی به تاخیر میفته حتی تا دو هفته…البته طبیعیه و جای نگرانی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =