سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری بیست و دوم

majid majid
3 بازدید
سوالي در مورد قرص ضدبارداري دارم . من براي جلوگيري از پريود شدن در ايام عيد ،از قرص
ضدبارداري استفاده كرده ام.بعد از مصرف 10 عدد از قرص ها ، جوش هاي قرمز ريزي روي بازو و بالاي سينه ام زده است .
اگر مصرف قرص ها را قطع كنم آيا به سرعت به حالت قبل بر مي گردم؟؟آيا ممكن است بعد از قطع مصرف بلافاصله پريود شوم؟؟
در صورت امكان زودتر پاسخ دهيد تا من تصميم بگيرم كه به خوردن ادامه بدهم يا آن راقطع كنم
1 -مطمئنا بعد از قطع مصرف این قرص ها در عرض 7-10 روز شاهد لکه بینی هایی خواهید بود .
2- مصرف قرص های ضد بارداری میزان استروژن و پروژسترون رو در بدن بالا میبره که با افزایش سطح استروژن در بدن سطح چربی هم بالا میره و اون چربی ها در پوست تجمع پیدا میکنن که اگر راه خروج به بیرون پوست رو نداشته باشن به صورت جوش ظاهر میشن پس منشا جوش های شما این قرص هاست که با قطع مصرفشون 4-5 روز بعد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکننو قطعا 1یکی دو روزه برطرف نمیشن.
سلام من 17 سالمه و با حرف زدنبا نامحرم تحریک میشم 1نفر قرص فلوکستین 10 را یشنهاد کرده اما نخوردم باید چیکار کنم؟ با 1 پسرم اشنا شدم برای ازدواج که فعلا بین خودمون زن و شوهریم اما از من رابطه جنسی میخواد باید چیکار کنم ؟
قرص فلوکسیتین نشاط آور هست و برای افسردگی تجوبز میشه نه حالت شما، در ضمن اکثر افراد عادی در مجاورت با نامزدشون تحریک میشن، حتی با فکر کردن بهش یا موارد مشابه، پس این مشکلی نمیتونه باشه
شما 17 سالته، زیاد به حرفایی که میشنوی اعتماد نکن، یعنی چی بین خودتون زن و شوهرید!!!!
اگه از لحاظ خانوادگی مشکل ندارید، پیشگیری صحیح هم بکنید،و اگه فردا روزی اون آقا پسر گذاشتن رفتن که احتمالش بسیار بالاست، بکارت از دست رفته باعث مشکلتون نمیشه ، بهش اجازه بدین.
اینو دوستانه بهتون میگم الان شما فقط باید درستو بخونی و دنبال موفقیت باشی ، اگه هم با کسی دوست میشی فقط برای خوشگذرانی و اوقات فراقت باشه نه رابطه جنسی. اون کارو موکول کن به زمانی که قدرت انتخاب هاتون بالا رفته باشه.
من مدت 6 ساله که قرص والپروات سدیم می خوریم
از دو ماه پیش شروع به خوردن قرص ضدبارداری کردم. ماه اول یاسمین خوردم و از این ماه به جای اون قرص یاز رو شروع کردم
از دکتر که پرسیدم گفت این دوتا قرص تداخل دارویی ندارن، ولی من یه جا خوندم که قرص های ضد تشنج بعضی هاشون ممکنه اثر قرص ضدبارداری رو کم کنه.
جای دیگه ای هم خوندم قرص والپروات چون حاوی آنزیم های القا کننده کبدی نیست، به همین دلیل قرص ضد بارداری ترکیبی با مقادیر کم استروژن می تونه مناسب باشه
راستش گیج شدم! اگه ممکنه بگین آیا قرص والپروات تاثیر قرص ضدبارداری که می خورم رو کم میکنه؟
اگر داروهاي ضد صرع مصرف شده، حاوي آنزيمهاي القا كننده كبدي نباشد، قرص هاي ضد بارداري تركيبي با مقادير كم هورمون استروژن، معمولا اثر خوبي خواهند داشت. داروهاي ضد صرعي كه آنزيمهاي القا كننده ندارند، شامل: سديم والپروات)اپيليم)،ویگاباترين (سابريل)، كلوبازام (فريزيوم)، گاباپنتين (نورونتين(، اتوسوكسيميد (زارونتين)، توپيرامات (توپاماكس) و پيراستام (نوتروپيل) هستند
من یه رابطه ی مشکوک با نامزدم داشتم که به صورته ایستاده بود از پشت بدونه دخول فقط بالا پایین میکردم که منی به روی کمرش و بین دو باسنش ریخته شد و احتماله سرازیر شدن با توجه به ایستاده بودن و رسیدن به واژن زیاده بعد از رابطه تقریبا سه ساعت بعد چون نمیدونستیم به جای 4 تا 2 تا قرص ال دی و شب هم 2 تای دیگه خورد بعد از مطالعه فهمیدیم که باید 4 تا دو نوبته 12 ساعته بخوره بعد از شبه ساعته 9 4 تا ال دی و 9 صبحه فردا 4 تا ال دی خورد که یکمی کمتر از دوساعت بعد از نوبته دوم بالا آورد باید نوبته دوم تکرار بشه؟؟؟ در ضمن پریودش منظم هست و 10 هر ماه تا 17 پریود میشن و تقریبا یه روز یا دو روز بعد از اتمام پریودش ارتباط داشتیم میخاستم بدونم با این اوصاف آیا احتماله بارداری وجود داره؟
چون قبل از دوساعت بالا آورده امکان اینکه قرص بطور کامل جذب نشده باشه هست س باید دوباره مصرف کنه. در این صورت بارداری منتفیه!
اگه فرض رو بر این بگیریم که منی به واژن رسیده باشه با این تفاصیر که
1-دو روز بعد از اتمام پریود بوده
2-سه ساعت بعد دو عدد قرصه ال دی و 12 ساعت بعد دوتای دیگه بعد فرده شب بعد از رابطه ساعت 9 4 عدد قرص ال دی و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه مصرف شده
3-پریود منظم بوده 10 تا 17 هرماه
4-هیچگونه دخولی نبوده و ایستاده بوده و منی به روی کم و بین دو باسن ریخته شده چون ایستاده بوده احتماله رسیدن به واژن خیلی زیاده
آیا احتماله بارداری وجود داره؟؟؟؟خواهشا جواب بدین
خیر خانم وجود نداره، اینقدری که شما بالانس هرمونیتون رو به هم زدید امکان نداره در ضمن شما که پریودتون با حساب حرفا تون 30 روزه هست اصلا روز نهم امکان تخمک گذاری نبوده که مسئله دیگه ای باشه
من برای ماه دوم هست که برای جلوگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده میکنم……….میخوام بدونم با توجه به مصرف ال دی ایا در دوران پر خطر هم از بارداری جلوگیری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟تاکید اینکه برای ماه دوم هست که استفاده میکنم….یعنی یک بسته کامل و از بسته دوم 3 شب تا امشب واز شب پنجم پریود. شروع میکنم…….ایا با این تفاسیر در دوران پرخطر از بارداری من جلوگیری میشه؟
بله با مصرف قرص های ضدبارداری از تخمک گذاری جلوگیری میشه بنابراین روزهای پرخطری وجود نداره که بخواد بارداری رخ بده.
موفق باشید…
من دختري 24 ساله هستم
به علت نا منظم شدن زمان پريودم دكترم به من قرص مدروكسي پروژسترون داد كه هر روز 2 تا بخورم
نمي دونستم كه بايد فقط تا 10 روز اين قرص ها رو مصرف كنم تا 15 روز يعني تا 29 پريودي مصرف كردم
الان چند روز كه از تمام شدن قرصام ميگذره ولي پريود نشدم
مي خواستم ببينم ممكنه مشكلي پيش بياد ؟
من كي پريود مي شم ؟
به دلیل این که تا نزدیکی روز پریودتون مصرف کردید ممکنه چند روز پریودتون عقب بیفته اما مشکل خاصی به وجود نمیاد نگران نباشید.
از این به بعد در مصرف داروهاتون دقت کنید تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد…
چون نامزد من سرباز هستش ما تقریبا همو کم میبینیم.تو این مدتی که نامزدم پیشمه رابطه داریم .راستش من به خوردن قرص hd یا ld حساسم و نمیتونم بخورم .میخواستم بپرسم یه راه بهتری وجود نداره که من مجبور نباشم قرص بخورم
میتونید از قرص یاسمین که نسبت به قرصهای ال دی و اچ دی عوارض کمتری داره استفاده کنید
پیشگیری طبیعی و استفاده از کاندوم تنها راههای پیشگیری هستند
سلام نامزدم برای پیشگیری از بارداری سه ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص ال دی بعد 12 ساعت بعد دو تای دیگه فردای رابطه ساعت 9 شب 4 تا و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه مصرف کرده حالا حالش دو سه روزی هست که بده همش دلدردو سر دردو گیچی و داره و میره دستشویی از عوارضه قرصه؟؟؟؟؟؟؟
بعد چه جوری خوبش میشه؟؟؟
با مصرف این همه قرص پا چند روز تاخیر پریود میشه؟
ببینید بالانس هورمونی ایشون به علت مصرف این همه قرص بهم ریخته و هیچ نظر قطعی نمیشه داد که ایشون کی پریود می شوند.ممکنه زودتر و یا دیرتر و یا خونریزی پی در پی داشته باشند. عکس العمل هورمون های بدن خانم ها با هم متفاوته.
احتمالا دل درد و …. از عوارض قرص LD هست ولی اگه حالشون بدتر شد به پزشک مراجعه کنند.
میگم من نامزدم در کل برای جلوگیری از بارداری هم از روشه اورژانسی و هم قبل از روش اورژانسی در کل 12 عدد طی دو روز مصرف کرده حالا باز 9 روز بعد از اتمامه پریودش باز پریود شده آیا همچین چیزی ممکنه؟؟؟چرا به این زودی؟؟؟؟؟به خاطه مصرفه قرصه ال دی هستش؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدین
مگه قرص نقل و نباته که نامزدتون 12 تا در طی 2 روز خوردن؟!!!!
با این کارشون بالانس هورمونیشون رو بدجوری بهم زدن و این پریود زودهنگام هم به همین دلیله. در مصرف دارو خیلی دقت کنید و همون دستورالعمل گفته شده و صحیح رو انجام بدین. چند وقت طول میکشه تا وضعیتشون عادی شه.
من 32 سالمه و 6 سال است ازدواج کرده ام. بعلت کار و تحصيل تاکنون قصد بارداري نداشتم و بصورت طبيعي و استفاده از کاندوم جلوگيري داشتيم.در تيرماه يعني 2 ماه ديگه به اميد خدا سفر مکه در پيش دارم و بعد از آن قصد باردار شدن دارم .وبخاطر اينکه تو سفر پريود نشم مجبورم از قرص استفاده کنم که دکتر قرص ياسمين رو پيشنهاد کرد.ميخواستم بدونم آيا منع بارداري بعد از مصرف انواع اين قرصها لازم نيست؟ و مشکلي براي جنين پيش نمياد؟ اين مسئله رو هم بگم که من 3 ماه در اوايل ازدواجم قرص خوردم(ديان و ld ) ولي در زمان معين که قبل از اتمام قرصها بود پريود ميشدم.آيا ياسمين پريودم رو کنترل ميکنه طور يکه کله بيني هم نداشته باشم؟ و اینکه قدرت یاسمین نسبت به ld,hd در چه سطحی است و من از کی و بچه صورت قرص مصرف کنم.
مصرف قرص روی بارداریتون در آینده مشکل ایجاد نمیکنه و منعی ندارید
یاسمین از نظر قدرت تاثی همانند ال دی و اچ دی هستش و جای نگرانی نیست
مصرف قرص هم درون بروشور داخل بسته به طور کامل توضیح داده شده
سال سن دارم و 3 سال هست که ازدواج کردم.همسرم تمایلی به بچه دار شدن نداشت و تا به حال هیچ اقدامی برای بچه دار شدن نداشتیم.به مدت 2سال و نیم هست که از قرص برای جلوگیری استفاده می کنم.دوره پری آخرم سه روز بیشتر طول نکشید و از روز بعد از پایان قاعدگیم با همسرم رابطه داشته و قرص هم مصرف نکردم.بعد از تقریبا یک هفته و نیم دچار حالت تهوع شده،سوزش معده دارم و دچار حالت یبوست شدم.از بی بی چک استفاده کردم منفی بود.آیا با این حالات احتمال بارداری وجود دارد؟
احتمال بارداری در مورد شما نمی باشد حالاتی که هم دارید به دلیل مصرف قرص هستش
من نزدیکی داشتم اما نه به صورت کامل داخل نکردم چون بکارت دارن. ولی به هر حال من به دور واژن ریخته شد.
پریود ایشون به صورتی بود که قبل از رابطه یک پریود کچکی داشتند و اون موقع که ما رابطه داشتیم گفتن که فعلا قطعه و مثلا 2 3 روز دیگه قرار پریود اصلی بشه (چون در سری اول میگه مقدار خون کم هتس و در سری دوم زیاد) به هر حال 2 3 ساعت بعد 2 عدد قرص ld مصرف کرد و شبش به من اطلاع داد که انگار پریود شده ولی به جای خون گفت ترشح های سفیدی داشته. حالت استفراغو اینا رو هم داشت. که فردا صبحش یعنی 12 ساعت بعد از نوبت اول Ld 2 تای دیگه خورد ولی بالا اورد .
رفتیم دکتر . دکتر گفت که لونژیل مصرف کند و بخاطر اینکه دیر اومدید بعد از مصرف اولین قرص لونژیل دومی رو 3 4 ساعت بعد مصرف کن(در واقع 1 روز از رابطه ما گذشته بوده )
خلاصه ایشون مصرف کردن قرص هارو.
مشکل اینجاست که دیگه ایشون اوون پریود اصلی که میگفتن قرار اتفاق بیافتد و خو ریزی بیشتری دارد رو نشدن. یعنی حامله شده؟
الان امروز میشه که یک هفته از رابطه ما گذشته و هنوز پریود نشدن.
احتمال باردازی هست؟
با توجه به شرح حالی که دادید (پریود کوچک!!!! و اصلی !!!) به نظر می رسد که رابطه شما در زمان قاعدگی بوده است و در نتیجه اصلا احتمال بارداری وجود نداشته است. به علاوه بعد از مراجعه به پزشک و مصرف صحیح روش اورژانسی میزان هورمونها باعث ایجاد اختلال در سیکل قاعدگی شده است. ممکن است خونریزی ماه بعد از با جابجایی همراه باشد.
من فردای تموم شدن پریودم نزدیکی داشتم و نیم ساعت بعد از نزدیکی 2 قرص لوونورژسترول را با هم خوردم. آیا باز هم احتمال بارداری وجود داره؟ اگر داره چکار کنم که باردار نشم؟ بعد از گذشت 3 روز دوباره پریود شدم. ایا این از عوارض قرص است؟
با توجه به استفاده از روش اورژانسی احتمال بارداری وجود نداره و اون پریود هم به دلیل اختلال هورمونی ناشی از مصرف قرص هست.
معمولا چند وقت بعد از قطع قرص های ضد بارداری تخمک گذاری به حالت عادی بر میگرده
و آیا در زمان مصرف قرص باز هم باید در روزهای پرخطر احتیاط کرد؟
قدرت بارداری معمولا پس از 3 ماه از قطع قرص های ضد بارداری باز میگردد.(این زمان در افراد مختلف از 1 ماه تا 6 ماه متغییر است)
چنانچه قرص های ضد بارداری صحیح مصرف بشن 99/9% از بارداری جلوگیری میکنن اما رعایت کردن در روزهای پر خطر بهتر هست!
نامزد من ۲۹ سال داره ، ۲۰ روز پیش دوره قائدگیش شروع شد، طول دوره ۲۸ روز ، مدته دوره ۵-۷ روز ، ۵ روزه پیش ما با هم رابطه جنسی داشتیم اما بدون دخول ،با توجه به اینکه ۲-۳ روز هست تکرر ادرار پیدا کرده و احساس میکنه که معده درد یا ترش کرده گی داره ،ما خیلی نگران هستیم ،میخواستم سوال کنم چجوری میشه تشخیص داد که توی این مدت کوتاه حاملگی صورت گرفته یا نه،و کلان چه راه حلی پیشنهاد میدید.برای چک کردن و همچنین سقط و از بین بردن خطر .الان حد اکثر ۶ روز از نزدیکی ما میگذرد.
میتونید از بی بی چک که در داروخانه ها موجود هست و 12 روز بعد نزدیکی جواب قطعی یمده استفاده کنید و اگر خیلی عجله و استرس دارید آزمایش خون بدن که نیاز به نسخه هم نداره
سلام دوست من دختری 25 ساله است رابطه ای از پشت داشته و آب منی داخل پشت ریخته شده چند دقیقه بعد قرص کنتراسپتیو ال دی مصرف کرده آیا احتمال بارداری هست ؟
خیر
رابطه مقعدی احتمال بارداری ندارد
سلام دکتر عزیز،
نامزد من ۲۹ سال داره ، ۲۰ روز پیش دوره قائدگیش شروع شد، طول دوره ۲۸ روز ، مدته دوره ۵-۷ روز ، ۵ روزه پیش ما با هم رابطه جنسی داشتیم اما بدون دخول ،با توجه به اینکه ۲-۳ روز هست تکرر ادرار پیدا کرده و احساس میکنه که معده درد یا ترش کرده گی داره ،ما خیلی نگران هستیم ،میخواستم سوال کنم چجوری میشه تشخیص داد که توی این مدت کوتاه حاملگی صورت گرفته یا نه،و کلان چه راه حلی پیشنهاد میدید.برای چک کردن و همچنین سقط و از بین بردن خطر .الان حد اکثر ۶ روز از نزدیکی ما میگذرد. با تشکر از لطف و محبت شما.

پاسخ:
با توجه به نوع رابطه بارداری منتفیه
میتونید از بی بی چک که در داروخانه ها موجود هست و 12 روز بعد نزدیکی جواب قطعی یمده استفاده کنید و اگر خیلی عجله و استرس دارید آزمایش خون بدن که نیاز به نسخه هم نداره

ممنون از پاسخ سریعتون ،
راستش باید این موضوع رو هم باهاتون در میون بزارم، ۲ سال پیش هم متاسفانه بدونه هیچ گونه دخول و آمیزش نامزدم باردار شد (۲ قلو…با وجود بکارت!!! )؟؟!؟! و ما چون اصلآ تصور نمیکردیم که امکان حاملگی وجود داره، بی تفاوت از نشانه هاش گذشتیم تا اینکه ۲ ماه بعد متوجه بارداری شدیم و خوشبختانه چون خارج از ایران زندگی میکنیم با مراجعه به کلینیک مشکل حل شد.به همین علت چون میدونم که یکی از استثناها بودیم در اون مورد .الان هم به شدت نگرانیم و متاسفانه بنا بدلایلی تا ۲ هفته دیگه حتما باید برگردیم ایران.واسه همین میخواستم اگر خدایی نکرده اینبار هم همون استثنا تکرار شد،قبل از بازگشت به ایران اقدام کنیم در جهت رفع مشکل.البته متوجه شدم که فرمودید میشه آزمایش خون داد بدونه محدودیت زمانی.البته من چند جا خوندم که نتیجه آزمایش خون حد اقل ۲ هفته بعد از نزدیکی قابل تشخیص هست .نظر شما چیست؟
من ۱ کیت تست حاملگی حساس خریدم و فروشنده ادعا داشت که قبل از ۵ و بعد از ۸ روز از آمیزش میتونه تشخیص بده .چقدر میتونه حرفاش صحت داشته باشه؟
فقط لازم دونستم که تجربه ۲ سال پیشو خدمتتون عرض کنم که اگر موضوع یا موردی مد نظرتون هست رو بفرمایید .
یک دنیا سپاس و تشکر از اینکه تجربه و تخصص و اطلاعا تتون رو در اختیار دیگران میگذارید.

میتونم بگم اون وقت که حامله شدن به این دلیل بوده که مایع منی در دهانه واژن ریخته شده و چون بکارت مانع نیست از آن عبور کرده و حاملگی رخ داده
آیا باز هم این کار را تکرار کردین و مایع منی روی واژن ریخته شده؟
اگر نه که منتفی است ولی اگر این کار را کردین باز هم احتمال هست که حاملگی صورت بگیرد
در مورد تست ها هم
بی بی چک بعد از تاخیر در پریود میتواند تشخیص بدهد ولی بتا hcg کمی زود تر
هیچ تستی نمیتواند بلا فاصله بعد از نزدیکی تشخیص بارداری بدهد
سلام.آیا خوردن دوتا قرص لوونورژسترول قبل از 72 ساعت جزو پیشگیری اورژانسی است؟یا باید از LD و HD استفاده کرد؟چند روز پس از مقاربت میشود با آزمایش مطمئن شد که بارداری صورت گرفته یا نه؟
در مورد سوال اولتون بله از لوونورژسترول میشه استفاده کرد. در مورد سوال دوم :

اگر از بی بی چک استفاده میکنید باید حداقل 23 روز از آخرین روز آخرین پریود گذشته باشه.

در مورد تست خون در واقع bhcg 48 ساعت بعد از لقاح در خون قابل ردیابی هست ولی برای اطمینان بیشتر ، 7 تا 10 روز بعد از نزدیکی به جواب تست خون میشه اطمینان کرد.

دسته بندی پیشگیری از بارداری زنان سوالات جنسی و زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =

62+ محصولات
146+ کاربران
167+ مطالب وبلاگ
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت