سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری بیستم

majid majid
10 بازدید
من و نانزدم ديروز نزديكي كرديم اما كاندوم پاره شد و احتمال ميدم مقداري مني وارد واژن شده باشد.نزديكي ما در روز 18 بعد از پريودي بوده.بلافاصله نامزدم 2تا قرص HD خورد و 12 ساعت بعدم 2تا ديگه خورد.احتمال حاملگي هست.چند روز ديگه ميتونيم 100% بفهميم كه حامله هست يا نه؟ از چه طريقي؟ لطفا سريع راهنمايي كنيد چون نامزدم شديدا افسرده شده.تخم شويد خوبه بخوره؟
با توجه به نوع رابطه و مصرف صحیح قرص اچ دی بارداری منتفیه نگران نباشید
آزمایش خون 2 روز بعد رابطه جواب دقیق و مطمئنی در مورد بارداری میده
خانمی که فردای پاک شدن از پریود رابطه جنسی (برای اولین بار ) انجام داده بعد از رابطه از قرص اورژانس استفاده کرد
ولی بعد از هفت روز دوباره خونریزی ماهانه شروع شده و بعد از گذشت 10 روز هنوز خونریزی به صورت لک بینی ادامه داره و هنوز پاک نشده
این حالت به دلیل استرس اولین نزدیکی و مصرف قرص ها به وجود اومده و در دوره های بعدی وضعیت به روال عادی برمیگرده و کار خاصی لازم نیست انجام بدین ؛ جای نگرانی هم نیست.
میخواستم بدونم چند روز بعد از تموم شدن یه بسته قرص ال دی پریود باید شروع شه؟
و اینکه اگر کسی پریود بشه کلا بارداریش منتفیه اصلا استثنا نداره؟
معمولا 4،5 روز بعدش پریود اتفاق میفته. البته در بعضی ها ممکنه زودتر باشه. ولی از یک هفته بیشتر نمیشه. بله با اتفاق افتادن پریود بارداری منتفی است.
من روز 13 ام پریودم بود از کاندوم استفاده کردم.هنوز انزال نشده بودم که به خاطر فشار دادن آلتم روی الت خانومم از روی شورتش کاندوم پاره شد.زود شورتش رو در اوردم و التش رو پاک کردم.شاید فقط کمی پیشاب اونم روی شورت ریخته. با اینحال 2 تا قرص لوونورژسترل 30 ساعت بعد خورد.اما الان که 4 روز میگذره هنوز مریض نشده.آخه دوره قبل هم یکبار از روش اورژانسی استفاده کردیم و 3 روزه مریض شد.به نظرتون احتمال باردای هست تا کی قرص جواب میده؟
بارداری منتفیه. منظورتون از مریض شدن حالت تهوع و … هست؟!
من دختری 22 ساله هستم که 4 سال دانشکاهم تموم شده و از اولین عادت ماهیانه من 8 سال میگذره یعنی وقتی اول دبیرستان بودم.من در مورد دختر بودن هیج اطلاعاتی دارم و هر کس برام توصیح میده یه سری لغات تخصصی به کار میبره که من اصلا نمیفهمم. به خدا نمیدونم چیکار کنم. همیشه ناراحتم. همیشه میترسم جایی برم. میترسم یه هو پریود شم. چون پریود من زمان مشخصی نداره. البته تاخیرش زیاد نیستا مثلا شاید 22 تا 28 روز بعد از آخرین روز عادت ماه قبل پریود بشم. این خیلی آزاد دهنده است که من نمیدونم کی پریود میشم و ممکنه هر زمانی من پریود بشم..من حتی نمیتونم سفر برم. تو این چند سال یکی دوباری با ترس رفتم. تنظیم حانواده گذروندم حتی 20 شدم اما هیچ چی بلد نیستم هیچ چی. همش حرفایی زدن که ن حفظ گردم برای امتحان. من چند روز دیکه باید برم خونه یکی از دوستان به مدت 4 روز. همین چندروز احتمالا پریود میشم شایدم یک هفته دیکه. دفیقا نمیدونم. حالا میخوام این ماه عادتم عقب بی افته. آیا من میتونم از فردا شب شرو به خوردن قرص ال دی کنم؟ پریودم عقب می افته؟ یه چیز دیگه اینکه من نمیدونم اگر مثلا 5 تا از قرصهاشو خوردم بقیشو میتونم بذارم برای دفعه دیگه؟ دیگه اینکه قرصهای .. نما یعنی چی؟ میگن مثلا 21 از این قرص های ال دی قرص های فعال کننده است و 7 تاش چی؟ نمیفهمم اینارو. همین قرص های ال دی رو هم ترم 2 بودم که یکی از بچه ها اسمشو بهم گفت ولی نفهمیدم هیچ چی. و حتی حاضر نشدم باهاش برم سفر از طرف دانشگاه
شما دچا پریود نامنظم هستید
بهتره هرچه سریعتر به پزشک متخصص زنان مراجعه و ایشون با انجام ازمایش و سونو شما رو درمان کنه
در این مسایل خجالت معنی تداره چون ممکن هست در اینده براتون مشکل ساز بشه
موفق باشید
دوستی دارم که حدود 2 ماه پیش رابطه ای داشته و بعد از اون از روش اورژانسی استفاده کرده تا الان دوبار پریود شده. چندین بار هم از تست استفاده کرده که همگی منفی بودن اما شدیدا دچار این وسواس و توهم شده که میزان خونریزیش در دوره دوم کمه و شاید باردار باشه. به نظر شما امکان داره باردار باشه و تست ها بعد از دوماه منفی باشن؟
باتوجه به انجام روش اورژانسی و منفی بودن دفعات نتیجه تست، پس بارداری منتفیه.
اگر هم احساس می کنند خونریزیشون در دوره دوم کم شده، بخاطر ترس از بارداری است.
من این ماه ۸ تیر پریودم شروع شد و من یک روز بعد از اتمام پریودم یعنی‌ روز ۱۵ تیر با نامزدم نزدیکی‌ داشتم من نیم ساعت بعد از قرص‌های جلوگیری استفاده کردم که ۲ تا بود یکیش رو ۱۲ ساعت بعد از اون‌یکی باید میخوردم و سفید بودن جالبه هیچ گونه از علائم حال تهوع و … به من دست نداد تا یک هفته بعد از مصرف اون ۲ تا قرص اول ۲ تا لک کوچیک خون دیدم که بد خونریزی زیاد شد و الان ۲ روز که خونریزی دارم خواستم بدونم دلیلش چیه و احتمال بارداری من الان چقدره ؟ من کی‌ می‌تونم از ب‌بی چک استفاده کنم؟ و اینکه من الان خون ریزی دارم پریود بعدی با تاخیر هستش ؟
دوست عزیزم با توجه به زمان نزدیکی شما که 1 روز بعد از اتمام خونریزی قاعدگیتون بوده(در این زمان امکان بارداری بسیار بسیار ضعیف هست و نزدیک صفره) + اجرای روش اورژانسی (که از قرص لونژیل = لونوژسترول استفاده کردین) + شروع خونریزی شبیه خونریزی های قاعدگی قبلی( نه صرفا لکه بینی که ممکنه نشانه ی لانه گزینی باشه) ، امکان بارداری در شما صفره .در ضمن قرار نیست هر کسی از قرص ضد بارداری استفاده میکنه حتما حالت تهوع و ……. رو داشته باشه این ها علائمی هستن که در بعضی از مصرف کننده ها دیده میشن و در بعضی ها نه و اصلا جای نگرانی نیست.
تو سایت بارها گفته شده که از بی بی چک(babay check)
حداقل 23 روز از آخرین روز آخرین پریود باید گذشته باشه
تا بتونین استفاده کنین.
شروع پری بعدی شما به دلیل مصرف قرص های ضد بارداری ( تو روش اورژانسی) و بهم خوردن بالانس هورمونیتون بین 7-10 روز به تاخیر میافته.
من 2 ماهه ازدواج کردم. 40 روز پیش از روش جلوگیری 4 تا hd د ر12 ساعت(2تادر هر بار) به خاطر یه تصور اشتباه بدون مشورت پزشک استفاده کردم. پریود منظم 21 روزه داشتم ولی با مصرف قرصها که در روز آخر پریودم بود بعد از 1 هفته پریود شدم. بعد حالا 15 روزه لکه بینی دارم و 27 روزه که پریود نشده ام .آیا باید به پزشک مراجعه کنم. یا خودبخود منظم میشه و باید منتظر پریود شدن باشم
دوسته من بعد مدتی به حالت اولش برمیگرده ؛ اگه منظم نشد به پزشک مراجعه کن…
اگر 6 ماه متناوب از قرص یاسمین استفاده کرده باشیم اما در دوره آخر قرص ها رو با 5 روز تاخیر شروع کنیم و بعد از 2 روز از شروع قرص رابطه داشته باشیم بدون دخول آیا امکان بارداری هست؟
اطلاعات شما کافی نیست 1- زمانیکه قرصها رو شروع کردید چندمین روز پریودتون بوده؟ 2- آیا مایع منی در اطراف واژن ریخته؟
من حدود 10 روز پيش با همسرم نزديكي داشتم انزال روي كمرم ريخته شد و من براي اطمينان 2 قرص اچ دي خوردم و به عات حالت تهوع شديد از خوردن 2 قرص ديگر اجتناب كردم بعد از 3 4 روز ترشحات قهوهاي داشتم كه به تازگي كم شده استومي خواستم علتشو به من بگيد و براي اطمينان چي كار كنم؟
دوسته من اگه مطمئنید منی روی کمر ریخته شده نیازی به مصرف قرص نبوده ، به احتمال بالا این ترشحات به دلبله مصرف قرصاست…
من 20 تیر آخرین روز پریودم بود . بعد از آن در روزهای متناوب رابطه جنسی داشتیم که یکی دوبار بدون پیشگیری شد و آخرین رابطه بدون پیشگیری من 4 مرداد بود و قطع کردم . من 40 ساله هستم و یک پسر 17 ساله دارم و با شوهرم راضی به داشتن فرزند دیگری نیستیم. baby test کردم مثبت بود . دیروز 4 قرص LD یاسمین رو ساعت 7 خوردم و امروز صبح ساعت 7 نیز 4 قرص دیگه از همین نوع خوردم. از کورتاز می ترسم وبه همین دلیل دکتر نرفتم آیا راهی پیشنهادمی کنید . ممکن است جنین با توجه به تاریخی که در اختیار دارید چند روزه باشد؟از شما خواهش می کنم سوال من رو پاسخ بدید که تا زوده کاری بکنم
اولاً کاری است که شده!! حالانباید با مصرف بی رویه قرص و دارو، به خودتون آسیب بزنید!! لذا بهتره که در اولین فرصت ممکن با مراجعه به متخصص زنان، در این مورد مشاوره کنید!! بعید میدونم کسی بتونه کمکی از این راه(فضای مجازی اینترنت) براتون انجام بده!! پس تا دیر نشده حتماً به پزشک مربوطه مراجعه کنید.ضمناً اگر با توجه به تشخیص ایشون و بنا به توان جسمی و یا معذوریتهای فیزیکی ،این مجوز رو دادن که باید کورتاژی صورت بگیره !!! امروزه با پیشرفتهای علمی، با کمترین درد و عوارض اینکار انجام میشه لذا از این امر نهراسید.
من 2دوره دزوسپتیومصرف کردمونامزدهستم فعلا
حالا سوال من اینه:تو این 4روز فاصله تا پریودی که من قرصی مصرف نمیکنم درصورت داشتن رابطه و دخول کامل وریختن منی احتمال حاملگی وجود داره؟ تاثیر قرص ها برای زمانی هست که قرص خورده میشه؟؟یا درطول7روز استراحت هم تاثیر ضدحاملگی داره؟؟؟
***********************************
برای گواهی سلامت پیش ماما رفتم و گفت پرده ام حلقوی متوسطه با خونریزی کم.
اما اینجا خوندم حلقوی خونریزی نداره.
1بارهم نامزدم خواست دخول کنه اما به دلیل درد خیلی زیاد نزاشتم
اما نامزدم گفت بیشتر التش داخل شده درد داشت اما خونریزی نه
ممکنه پرده پاره شده باشه؟؟؟
1- قرصهای ضد بارداری جلوی تخمک گذاری رو میگیرند، در نتیجه در هنگام مصرف تخمکی وجود ندارد که لقاح صورت گیرد (شامل روزهای استراحت هم میشه)، در مورد قرصی که مصرف میکنید نکته ای هست که باید به آن توجه کنید:
دزوسپتیو: تولید شرکت ایران هورمون و دارای دزوژسترل است، دزوژسترل یک اتینیل پروژستین بسیار مشابه پروژسترون است، متاسفانه این ماده باعث ایجاد لخته های خونی در مصرف کنندگان میشود و از ۲۰۰۷ توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا ممنوع شده، اما متاسفانه در ایران بعنوان داروی ایمن مصرف می شه! بهتون پیشنهاد میکنم که از قرص دیگری برای پیشگیری استفاده کنید.

2- پرده حلقوی هم میتونه همراه خونریزی باشه، بله امکان پارگی پرده هست.

من 29 سال دارم و8ماه است كه عقد كردم من حدود 7سال با تجويز پزشك قرص سپروترون كامپاند مصرف كردم وبعد از قطع قرص حدود دوسال پريود نشدم اكنون حدود دوسال است كه قاعدگي دارم ولي تقريبا نامنظم است (تاخير حدودا 5روز )وبعضي ماهها قاعدگي نداشتم اكنون سه ماه است كه پريودمي شوم 15 يابيشتر طول مي كشد جديدا به سونوگرافي رفتم گويا كيست نداشتم و دكتر گفت تنبلي تخمدان دارم آيا اين تنبلي برطرف مي شود تا چه مدت با تجويز چه قرصي
شما ننوشتید که به چه علت 7 سال قرص مصرف می کردید؟ چون ممکنه این موضوع با تنبلی تخمدان مرتبط باشه.

درمان افراد مبتلا به بيماري تنبلي تخمدان وابسته به نياز آنها بوده و داراي ۳ جنبه اصلي است، که هريک درمان خاص خود را دارد، شامل: پرمويي ، آکنه ، عدم تخمک گذاري مزمن و در نتيجه وجود ممتد استروژن و ضخيم شدن لايه دروني رحم (آندومتر).

من 6 ساله که قرص ld مصرف کردم 12 سال قبل زایمان داشتم الان می خواستم حامله شوم تست های پاپ اسمیر و سونوگرافی رحم و تخمدان نرمال بود 2 ماهه که مصرف قرص رو قطع کردم می خواستم بدونم به خاطر سنم که 34 ساله چه طوری میشه سریع حامله شد؟ دارویی وجود داره؟
ایا شما 6 سال بطور مداوم از قرص برای پیشگیری استفاده میکردید؟؟؟ایا خدای ناکرده به مشکلی بر نخوردید ؟؟؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم باید هر 6 ماه یکبار روش جلوگیری عوض بشه چون باعث تنبلی تخمدان میشه…………..حالا با این اوصاف من به تناقض رسیدم که ایا مصرف مداوم قرصها باعث تنبلی تخمدان میشه یا نه !!!!!!!؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند در مورد این قضیه، ما رو هم توجیه کنن
ممنون
در مورد سوالتون هم فکر نمیکنم داروی خاصی وجود داشته باشه
یکی از آشنایان من بعداز جراحی وبستن لوله ها به مدت یک سال بعد باردارشده ایا اینطور چیزی ممکنه وعلت چی میتونه باشه.
به طور کلی احتمال بروز بارداری پس توبکتومی (بستن لوله ها) کمتر از 1 درصده، مهمترين دلايل حاملگي پس از عمل عبارتند از :

1- حاملگي قبل از انجام عمل كه بدليل سن پائين حاملگي – قابل تشخيص نباشد.

2- خطاهاي جراحي (اشتباه در تشخيص لوله ها از ساير اعضاي موجود در لگن)

3- مشكلات ناشي از وسايل جراحي

4- الحاق خود بخودي انتهاي لوله هاي رحم (آناستوموز)

5- ايجاد معبر جديد (فيستول) در لوله بطوري كه عمل لقاح انجام گردد.

من اولین دوره قرص سیپروترون کامپاندرو بخاطر فراموشی تو روز 6 , 2تا و بقیه روزا یکی می خورم
میشه تو این دوره بهش اعنماد کنم یا باید یه روش دیگه هم استفاده کنم ؟
دوست عزیز هیچ کدوم از قرص های ضدبارداری رو نباید در اولین دوره بهشون اکتفا کرد و حتما باید از روش دیگری هم استفاده کنید. معمولا یه دوره کامل باید طی بشه بعد میشه تنها از قرص استفاده کرد.
سلام من خواستم بدانم قرص ديان چيست وبراي چه مواردي تجويز مي شود
قرص سیپروترون کامپاوند (با نام تجاری دیان) برای جلوگیری از بارداری است……..شما میتوانید با سرچ کلیدواژه “دیان” و کلمات مشابه به نتایج مطلوبتری برسید
موفق باشید
من 22 سال سن دارم , 1 سال هست که ازدواج کردم

بعد از ازدواج متوجه شدم که پوستم به گرما بسیار حساس شده

به نحوی که با آب گرم پوستم قرمز می شه , ورم می کنه و سوزش و خارش می گیره

اگر چند دقیقه زیر نور آفتاب باشم پوست صورتم قرمز می شه

سوالم این هست که ممکنه عوارض قرص های پیشگیری باشه ؟

از عوارض مصرف قرص های ضد بارداری ( contraceptive) میتوان به : گرگرفتگی، حالت تهوع، لکه های پوستی، چاقی، حساسیت پوستی، سر گیجه وگاهی عوارض پوستی شدید اشاره کرد که احتمالا پوست شما هم به مصرف این قرص ها حساسیت نشان داده است پس بهتره بلافاصله فقط به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا درمان مناسب رو دریافت کنید.
من مدته 2 ماه میشه که از قرص ضد بارداری یاسمین استفاده می کنم روز 27 مرداد بسته دوم رو تموم کردم حدود 3 ساعت پیش عادت شدم و امشب به اشتباه 1 قرص یاسمین خوردم حالا این قرص باعث میشه خونریزیم بند بیاد؟

سوال بعدیم اینه که این ماه می تونم به روال همیشه قرص بخورم ؟ یا اینکه به خاطر این یه قرص عادتم بهم میریزه؟ یا اصلا” این ماه قرص مصرف نکنم؟

نه دوست عزیز اون یه دونه قرص مشکلی برای پریودتون پیش نمیاره اما سعی کنید دیگه این اشتباه رو تکرار نکنید.
شما به روال عادی مصرف قرصتون ادامه بدید و خللی در اون ایجاد نکنید. مشکلی نیست نگران نباشید.
دسته بندی پیشگیری از بارداری زنان سوالات جنسی و زناشویی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یازده =

62+ محصولات
148+ کاربران
167+ مطالب وبلاگ
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت