سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری شانزدهم

همه جا نوشته که از اثرات مثبت قرص ضد بارداری کاهش خونریزیه. من یاسمین مصرف می‌کنم و فقط وقتی مصرف قرص رو از روز اول پریود شروع کردم اون دوره خونریزیم کم بود اما مثل همیشه 10 روز بود. تقریباً یک هفته بعد از تموم شدن پریودم لک بینی داشتم و بعد از قطع قرص خونریزی شدید داشتم. مشکل از منه یا زیاد شدن خونریزی هم طبیعیه؟!؟
وقتی 1دوره یا بیشتر قرص ضدبارداری مصرف کنید معمولا اولین خونریزی بعد ار قطع قرض زیاد است و بعد از آن خونریزی به حالت طبیعی برمیگردد.
من 6روز پیش فرص اوزژانسی خوردیم و خوردن سیپروترون کامپامند هم قطع کردم…

هنوز پریود نشدم… باید تا زمان همیشگی پریودم صبر کنم ؟ (28روز1بر) یا اینکه باید زودتر از موعئش پریود شم به خاطر قرصا. استرس دارم.

همانطور که قبلاً گفته شد شما باردار نیستید. معمولاً بر اثر مصرف قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی، پریود چند روز دیرتر نسبت به موعد اصلی انجام خواهد شد که این تأخیر بخاطر احتمال بارداری نیست که شما به این دلیل نگرانید بلکه بخاطر عوارض هورمونی قرص هایی بوده که مصرف کردید. بنابراین اگر بیش از یک هفته نسبت به موعد مقرر پریود نشدید میتوانید به پزشک مراجعه کنید. همین استرس شما هم در تعویق پریودی تأثیر دارد.
اما شنیدم که بعد از خوردن قرص اورژانسی حداکثر 1هفته تا 10روز طول میکشه تا پریود شیم. اینطور که شما میگین من حتی ممکنه پریودم عقب بیفته ؟ یعنی مثلا هفته ی دیگه پریود شم ؟؟

من به این خاطر الان منتظر پریود شدن هستم که حداکثر 7روز بعد از قطع کردن قرص سیپروترون کامپاند باید پریود شیم. اما من اون اووسیز ها رم خوردم. کلا هورمونام به هم ریخته ؟

نیازی به بیبی چک نیس ؟

اینکه گفتید بعد از خوردن قرص اورژانسی حداکثر 1 هفته تا 10روز طول میکشه تا پریود شیم، این مورد صحیح است اما لزوماً 7 تا 10 روز در همه طول نمیکشه بلکه ممکنه زمان آن کمتر هم بشه، بنابراین شما نیاز به بیبی چک هم ندارید و باردار هم نیستید.
به هرحال شما دچار نوسان هورمونی ناشی از مصرف قرص اووسیز و سیپروترون شده اید. عوارض قرص اووسیز کمتر از سایر قرص های ضدبارداری مثل LD و HD هست. خواهشاً در روابط خود از کاندوم استفاده کنید تا باعث استرس و نگرانی زیاد در خصوص بارداری ناخواسته نشوید.
خسته نباشیدمن چند روز گذشته ی رابطه داشتم . به صورت محافظه شده ولی کاندوم پاره شد. بعد از رابطه برای چلوگیری از بارداری دو تا قرص لونژیل (لوونورژسترل ) را به فاصله 12 ساعت استفاده کردم.
هفته آینده ی مسافرت دارم میخوام که پریود نشم . ایا امکان داره که شبی یک عدد قرص اچ دی یا ال دی استفاده کنم و زمان پریودم را عقب بندازم
سلام اره میشه وپریودتون تا زمانی که قرص بخورین عقب میافته واز روش اورژانسی هم درست استفاده کردین
من برای جلوگیری از بارداری با مشورت پزشکم از قرص تری فازیک استفاده میکنم.حدود یک ماه و نیمه.ماه اول از کاندوم هم استفاده کردیم.در حین مصرف قرص بعد از یک ماه و یک هفته بعد از پایان پریود این ماهم نزدیکی داشتم که مایع منی در واژن تخلیه شد.با اینکه قرص ها رو راس زمان مصرف میکنم در حال حاضر با گذشت یک هفته از اون برنامه سینه هام درد داره و متورم شده.آیا میتونه از علائم بارداری باشه ؟لطفا راهنماییم کنید.من و همسرم در حال حاضر قصد بچه دار شدن رو نداریم
با توجه به مصرف قرص و نیز گذشت 1ماه از مصرف قرص امکان بارداری وجود ندارد.درد و تورم سینه به دلیل مصرف قرص می تواند باشد در هر صورت ربطی به بارداری ندارد.
ببخشید بهترین و موثرترین قرص برای روش اورژانسی چی هست؟
اثر بخشی قرصهای لونورژسترل حدود 99% و با استفاده از قرصهای ترکیبی حدود 97% است.البته اثر بخشی این قرص با فاصله زمانی تماس جنسی تا اغاز خوردن قرص ارتباط زیادی داره.هر چقدر فاصله کمتر باشه موفقیت بیشتره.
هر نوع قرصی روش اثر و عوارض خاص خودشو داره که به بعضی افراد نمیسازه.
در کل همه قرصهای که برای این مورد استفاده میشن موفقیت دارن و احتمال خطا ندارن.
من حدود دو هفته است که از قرص یاسمین استفاده میکنم .
می خواستم بپرسم اکر از خوردا این قرص سر ساعت معین یک یا دو ساعت بگذرد اثر خودشو از دست میده ؟
و اینکه اگر رابطه صورت گیرد و منی روی واژن نه بدون دخول انجام شود با وجود مصرف قرص احتمال بارداری هست؟

1-2 ساعت تاخیر مشکلی ایجاد نمیکنه اما سعی کنید به موقع مصرف کنید.
تا 1 دوره کامل از مصرف قرص نگذشته باشه نمیتونید به عنوان روش جلوگیری روش حساب کنید و باید در کنارش از یک روش دیگه مثل استفاده از کاندوم و … نیز کمک بگیرید. با شروع دومین دوره دیگه میتونه خیالتون راحت باشه.
در شرایط شما اگه در روزهای پرخطر نبوده باشید جای نگرانی نیست.

سلام
1.ببخشید قرصهای ضدبارداری برای روش اورژانسی رو باید با معده خالی مصرف کرد یا اگر معده پر هم باشه اشکالی نداره؟
2.اگر بعد از اولین نزدیکی در دوره پر خطر فقط منی روی واژن ریخته شود بدون دخول و سه ساعت بعد از آن از روش اورژانسی استفاده شود و بعد از 10ساعت که از اولین نوبت خوردن قرصها بگذرد مجددا منی روی واژن ریخته شود نیاز به مصرف مجدد قرصها بعد از اتمام دوره اول و شروع مجدد یک دوره دیگر هست؟
این قرص‌ها به پر یا خالی بودن معده از لحاظ تأثیر گذاری ربطی ندارن و بیشتر جهت جلوگیری از حالت تهوع پیش‌نهاد می‌شه که معده خیلی خالی یا خیلی پر نباشه.

در مورد سوال دوم هم به نظر نمی‌رسه خطری وجود داشته باشه.

این جواب فعلاً باشه تا یکی دیگه از دوستان جواب قاطعانه‌تری بهتون بده.

من قرص ld بعد از ارتباط جنسیم خوردم اونم به صورت اورژانسی
بعد از مصرف قرص واژنم میسوزه موقع ادرار مخصوصا
میخوام بدونم از مصرف قرص یا من مشکل دارم اگه دارم میتونید بگید مشکلم چیه؟
من سوزش دارم موقع ادرار بیش تر اما احساس میکنم سوزش از دهانه وازنمه با بتادین و آب گرم شست و شو دادم یکم بهتر میشه این کارو میکنم
سلامم مصرف قرص ها ربطي به سوزش شما ندارد
بهتر است به يك دكتر متخصص براي معاينه مراجعه نماييد ممكن است كه عفونت داشته باشين
من میدونم که برای استفاده از روش اورژانسی حتما باید 4قرص ld و 12 ساعت بعد هم 4تای دیگه مصرف کرد
اما میخواستم بپرسم اگه بار اول 3تا قرص ld مصرف شود و فردا آن 1قرص دیگه ,آیا واقعا هیچ تاثیری ندارد؟
منظوره من اینه که تا چقدر میتونه مصرف کمتر از 8تا قرص ld بر جلوگیری از بارداری تاثیر بذاره؟
یعنی هیچ تاثیری نمیذاره حتی بادرصد کم؟
مسلما تاثیر 100% نخواهد داشت. شما نصف دوز مصرف کردید اونم به فاصله و تعداد نامناسب. اصلا نمیشه روی نتیجه ش مطمئن بود.
من نتونستم جای دیگه‌ای برای مطرح کردن این سوال پیدا کنم!

من توی اولین دورۀ مصرف قرص یاسمین، بین دو خونریزیم هم خونریزی نسبتاً شدید داشتم که ظاهراً طبیعیه. اما طی این خونریزی‌ها، چیزهایی البته با درد زیاد دفع شد که اندازۀ نسبتاً بزرگی داشت. یه لختۀ خون در وسط و چیزای بی رنگی دورش!!

از روز اول مصرف قرص رو شروع کردم و 10 روز خونریزی داشتم. بعدش سه چهار روز بدون خونریزی بود که نزدیکی داشتم و دوباره خونریزی شدید بود تا پریود بعدیم.

این‌ها چی بودن که از من خارج شدن؟!؟

باید بدونید که اصولا پریود به این دلیل اتفاق میفته که دیواره رحم کاملا تخریب میشه و این لخته ها همون لایه های درونی رحم هستن که از بدن خارج میشن و در فاصله بین دو پریود رحم دیواره جدیدی میسازه که در صورت عدم بارداری با پریود بعدی اون دیواره هم تخریب میشه و این روند همین طور ادامه داره…
من قاعدگی نا منظم دارم گاهی ماهی یکبار گاهی دو ماهی یکبار. در یکی دوروز اول قاعدگی فقط لک میبینم در همان روز با نامزدوم نزدیکی از نوع مالیدن آلت ها به همدیگه در زمان کوتاهی داشتم که بعد از ان شست و شو انجام دادم و قرص ld خوردم البته به جای 4تا ld 2 در هر 12 ساعت مصرف کردم . این اتفاق 27/9 پیش امد مدتی است حالت تهوع در طول روز دارم که با خوردن غذا کمی بهتر میشم یکی دوروز هم هست که کمی کمر درد دارم. بیبی چک هم در تاریخ 26/10 تست کردم منفی بود. خواهشا جواب منو بدین که این با این تفاسیر میشه حامله باشم؟؟
وقتی لک بینی شروع می‌شه به معنی شروع قاعدگیه، پس احتمال بارداری وجود نداره. اگر توی این فاصله پریود شده باشید هم که دیگه جای سوالی باقی نمی‌مونه. یعنی اصلاً نیازی به مصرف قرص نبوده.
می خواستم بدونم علت مخالفت پزشکان در استفاده از آی یو دی دی خانم های جوان که زایمان نداشته اند چیه؟
غیرازاینه که میگن چون مجراهنوز بازنشده و تنگه،اذیت میشن؟خب من فک میکنم اونقدردهانه رحمم بازهست که دوسانت عرض دستگاه اذیتم نکنه
قبلا هم مطح کرده بوئم ولی متاسفانه دوستان پاسخ ندادند
من 20 سال سن دارم
تا 4-5 سال آیده مایل به باردار شدن نیستم
قرص های جلوگیری هم به دلیل عوارضی مثل ریزش مو و افزایش وزن و لک صورت نمیخام مصرف کنم
در حال حاضر از کاندوم استفاده میکنیم ولی چون خودم تا حدودی در رسیدن به ارگاسم مشکل دارم مایلم بدون کاندوم نزدیکی داشته باشم
ایمن ترین راه چیه؟نورپلنت؟؟ آی یو دی؟
2-ضمنا با وجود رعایت مسائل بهداشتی همیشه 2-3 روز بعد از نزدیکی احساس خارش و ترشحات زرد رنگ دارم که دکتر میگه قارچه…چکارکنم که کمتر آلوده شم.شنیدم ابتلا مداوم به قارچ میتونه منجر به نازایی بشه. درسته؟همیشه بعد از این علایم از قرص فلوکونازول و پماد کلوتریمازول واژینال استفاده میکنم
3-همسرم تمام سعیشو میکنه تا رابطمون حدود 1-1.5 ساعت طول بکشه و نزدیکی واژینال برای مدت 15-20 دقیقه ادامه میده
قبلش هم به مقدار کافی معاشقه داریم..چرا به ارگاسم نمیرسم؟
عزیزم اینکه شما می تونید از این روش استفاده کنید و اینکه رحمتون الان میتونه بپزیره یا نه رو پزشک باید تشخیص بده.بهتره با پزشک مشورت کنید.
اگر با کاندوم به ارگاسم نمی رسید می تونید از یه روش دیگه ارضا بشید.از همسرتون بخواین برای به ارگاسم رسیدنتون یک راه دیگه رو انجام بده.
نورپلانت هم عوراضی مثل اضافه وزن و مشکل پوستی رو بین عوارضش داره.کاندوم بی عارضه ترین راه هست بین روشهای دیگه.
از پزشکتون بپرسید که چه راه جلوگیری براتون بهتر هست.
ترشحی که بعد از نزدیکی دارید به خاطر نزیکی هست و اینکه محیط واژن رو تغییر میده.از لوسیونهای مخصوص استفاده کنید.تاثیر خوبی دارن.
و اگه پزشکتون گفتن که قارچ هست دوره درمانتون رو کامل کنید و قرص هارو طبق دستور ایشون مصرف کنید تا تموم بشن.
هر جور عفونتی باعث نازایی نمیشه و قارچ هم با مصرف صحیح دارو طبق نطر پزشک به راحتی درمان میشه.
راههای دیگه ای رو هم برای ارگاسم امتحان کنید.
سلام خدمت همه دوستان
یه سوال داشتم
همسر من در دورهای قاعدگی واقعا درد زیادی رو تحمل میکنه که این ارثی هستش
با مصرف قرص تا چند ماه قاعدگی رخ نمیده؟ ضرری واسه زن نداره که عادت نمیشه؟
آیا با مصرف صحیح و اصولی قرص ال دی میشه آب منی رو داخل واژن تخلیه کرد؟
اگر احتمال بارداری هست چند درصد
منظورتون مصرف قرص‌های پیشگیریه؟
با مصرف این قرص‌ها پریود قطع نمی‌شه! معمولاً مقدارش کم‌تر می‌شه و درد رو هم کاهش می‌ده. البته تا سه ماه اول عادت به هم می‌ریزه و ممکنه بین پریودها هم درد داشته باشن.
من با نامزدم رابطه داشتم نه دخول شاید پیشاب من با اون تماس پیدا کرده باشه واسه همین از روش اورژانسی hd 2تا و 12 ساعت بعد استفاده کرد: 1- اما قرص hd تاریخ مصرفش گذشته بود من بعد از خوردن توسط نامزدم فهمیدم آیا تاریخ مصرف گذشته بودن روی عملکردش تاثیر داره (از روز بعد مصرف ترشح زیاد زرد رنگ بی بو پیدا کرد.) 2- احتمال حاملگی هست؟ 3- بعد از 4 روز پری نشدن به اصرار نامزدم یه بسته قرص hd نو خریدم و دوباره اونو مثل اورژانسی مصرف کرد؟ الان 3 روز از اون خوردن دوباره میگذره و پری نشده میخوام بدونم ایرادش چیه؟رو حساب خودش باید 14 بهمن پری بشه اما هنوز نشده. خیلی استرس داریم باید چیکار کرد
من اطلاعی از عملكرد درست قرص در صورت تاریخ گذشتگی ندارم اما شما باید زمان پریودی و زمان دقیق نزدیكی رو ذكر میكردین كه بشه فهمید تو دوران پر خطر بوده یا نه.استفاده اچ دی تا هفتادو دوساعت بعد از نزدیكی باعث پیشگیری میشه .سرخود قرصهای جلوگیری استفاده نكنید.احتمال بارداری با پیشاب كمه اما هست .تاریخ دقیقو ذكر كنید لطفا.
من دو هفته بعد از اتمام پریودم که میشه چهار روز پیش رابطه داشتم و همسرم اب منی رو درون واژن من ریخت.یعنی نتونست خودش رو کنترل کنه.من همون شب 4 تا ال دی خوردم اما حدود 5 ساعت بعد بالا اوردم و بعلت احساس تهوع شدید نتونستم دوباره قرص بخورم.
می خواستم ببینم احتمال بارداری چقدر هست و اینکه از چه زمانی و از چه طریقی می تونمم مطمئن شم که باردارم؟
شما متاسفانه روش اورژانسیتون تکمیل نشده بهتره یه آزمایش خون بتا بدید تا از بارداری یا عدم اون آگاه بشید مخصوصا اینکه قرص رو هم مصرف کردید
سلام.می خواستم بدون مصرف قرص به روش اورژانسی تو تعداد روز پریود تاثیر می گذاره؟من همیشه 6 یا 7 روز پریودم طول می کشید حتی وقتی از روش اورژانسی استفاده می کردم اما این دفعه 4 روزه تموم شد.
بله باعث تغییر در بالانس هورمونی میشه و پریود رو بالا و پایین میکنه
اگر در یک سیکل قاعدگی بیشتر از یک بار از روش اورژانسی استفاده شود آیا برای دفعات دوم به بعد هم این روش در یک سیکل جوابگو هست؟
استفاده از این روش در یک سیکل بیشتر از یکبار مجاز نیست و اثر بخشی کاهش پیدا میکنه و همچنین این کار برای بدن مضره و سیکل قاعدگی و بالانس هورمونی رو بهم میریزه.
من برای جلوگیری از بارداری و تنظیم پریود از ال استفاده میکنم….و 28 روزه پریود میشم….فقط ماه قبل ( دی) چون یک شب خوردن ال دی یادم رفته بود بعد از رابطم از اورجانسی استفاده کردم که طبق 28 روزه هر ماهم که باید15دی میبود پریود نشدم و 1 روز زودتر(14) دی پریود شدم…میخوام بدونم که ایا با وجود مصرف ال دی هنگام تماس التها و وجود پیشاب در روز پرخطر یا غیر از اون زبونم لال بارداری اتفاق میفته؟؟؟؟با توجه به اینکه دیماه من به جای 28 روز همیشگیم 27 روزه پریود شدم اونم به خاطر روش اورجانسی که دلیلش رو توضیح دادم ایا ممکنه ال دی برای جلوگیری از بارداری موثر نباشه اینماه یا با مالش التها و وجود احتمالی پیشاب یا منی زبونم لال بارداری اتفاق بیفته؟؟؟؟من دیروز من روز 11 پریودم بود و رابطه داشتم
شما وقتي پريود شدين يعني ديگه احتمال بارداري منتفيه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =