سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری پانزدهم

من بعد از 9 دوره مصرف مارولون دو دوره هست که قطع کردم و 13 روز پیش پریود شدم. حالا به شدت نیاز به جلوگیری دارم و کاندوم مرتبا نمیتونه استفاده بشه. میتونم از امروز قرص را شروع کنم 21 روز مصرف کنم با یک روش دیگه و بعد از پایان این دوره از دوره بعد دوباره عادی شروع کنم یا باید صبر کنم این بارم پریود شم بعد روند جلوگیری عادی.
دوره های من قبل مصرف قرص 32 روزه بود و این بار هم که قطع کردم باز 32 روزه شد.
اگر پیشنهاد دیگه هم برام دارید ممنون میشم
یه پیشنهاد دارم اگه دارید به طور مداوم جلوگیری میکنید و قصد بارداری ندارید میتونید از یه روش دیگه ای هم استفاده کنید که هر ماهی یا هر 3 ماهی یه دوره براش میگذره از آمپول های پیشگیری از بارداری میتونید استفاده کنید به جای استفاده مداوم از دارو…
یه برخی از این امپول های هر 3 ماه یکبار تزریق میشن و برخی دوره 2 ماهه یا حتی 1ماهه دارند..
تنها عیبشون اینه که تا پایان یافت دوره اون امپول نمیشه قصد بارداری کرد باید حتما دوره اش تمام بشه..
اما تداخل دارویی نداره در مقایسه با قرص های ترکیبی و اینکه برای افراد فراموشکار که مدام میخوان قرص مصرف کنند بهتره
میخواستم بدونم من میتونم با وجود اینکه قرص دکوتان مصرف میکنم قرص جلوگیری هم مصرف کنم یا نه؟اگر میتونم چه قرصی رو مصرف کنم بهتره؟وچه مدت قبل از اولین نزدیکی باید قرص رو شروع کنم؟ممنون
قرص دکوتان تداخل دارویی با قرص های جلوگیری ندارد. می توانید از روشهای مطمئن پیشگیری از بارداری در طی درمان با این دارو استفاده کنید.
این دارو در دوران بارداری و در آنهایی که ممکن است باردار شوند و در دوران شیر دهی نباید مصرف شود. اگر در طول مصرف دارو زن باردار شود احتمال بروز ناهنجاری های جنینی وجود دارد
برای جلوگیری از بارداری می توانید از قرص های کم عارضه تری مانند قرص مارولون مصرف کنید. نحوه ی مصرف بسته های این قرص بدین صورت است که خوردن روزانه يك قرص تا 21 روز سپس استراحت و نخوردن قرص تا 7 روز و مجدد شروع بسته بعدی.
بهتر است این دارو از اولین روز شروع قاعدگی به طور مرتب روزانه مصرف شود.
قرص مارولون يك روش تركيبی استروژن و پروژسترون جلوگيري از حاملگی است. اين قرصها سبب جلوگيری از تخمك گذاری و باعث تغييرات در موكوس سرويكس می شود. بدين ترتيب از نفوذ اسپرم به سرويكس و رسيدن به تخمك جهت لقاح يافتن، ايجاد اشكال می كند.
آیا دیان 35 جزو قرص های ضد بارداری هست؟ و کاربردش مطمئنه؟ من تو بروشورش خوندم نباید صرفا برای پیشگیری استفاده بشه.
لطفا راهنمایی کنید من باید تا شب مصرفشو شروع کنم اگه نیست با یاسمین عوض کنم.
استفاده درست از سیپروترون کامپاند یکی از روشهای جلوگیری از بارداری است.

همچنین از سیپروترون کامپاند (دیان) بمنظور جلوگیری از بارداری بیشتر در زنانی استفاده می شود که تخمدان چند کیستیک و همینطور اختلالات هورمون مردانه داشته باشند.

مصرف اين قرصها بايد از روز اول عادت ماهانه شروع شود و روزي يك عدد به مدت 21 روز اين دارو مصرف مي گردد. سپس 7 روز دارو مصرف نمي شود و دوباره از روز اول عادت ماهانه بعدی، خوردن اين قرصها آغاز می گردد.

من قبلا از شما سوال کرده بودم در مورد عوارضی که از خوردن قرص دچار شدم و قاعدگی ام 12 روز به طول انجامیده و قطع نشده بود و شما فرموده بودید قرصها را قطع کنم . من هم قطع کردم . انشالله که مشکل رفع خواهد شد.
من 1.5 ساله که ازدواج کردم در این مدت از روش جلوگیری کاندوم استفاده می کردیم البته با تمایل همسرم 2 ماه را هم قرص مصرف کردم. حالا می خواستم بدونم اگر بخواهم از روش جلوگیری طبیعی استفاده کنم با توجه به اینکه تاریخ 6 ماه گذشته را فقط به صورت حدودی می دانم که دوره ها بین 30 تا 32 روز بوده شما می توانید یک برنامه ریزی بدون ریسک برای ما پیشنهاد کنید که در ماه زمان هایی را هم داشته باشیم که نیازی نداشته باشیم از روش جلوگیری استفاده کنیم. چون مصرف مداوم از روش کاندوم کمی همسرم را ناراضی کرده است.
دوره های شما بین 30 تا 32 روز بوده. بنابراین اگر بلندترین دوره ی شما 32 روز باشه و کوتاه ترین آن 30 روز باشه، دوره پر خطر (زمان تخمک گذاری) بین روزهای 12 تا 21 خواهد بود.
یعنی اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشتید، احتمال بارداری زیاد است. باید در بین این روزها از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری استفاده کنید.
من با توجه به تاریخ عروسیم مجبورم علاوه بر مصرف یک بسته 21 تایی قرص LD ، از بسته دوم هم 5 عدد بخورم، میخواستم بدونم مشکلی برام پیش نمیاد؟ پریودم عقب میافته یا امکان پریودی هست؟
برای عقب انداختن پریود می بایست یک بسته قرص LD را به طور منظم مصرف کنید، پس از تمام شدن یک بسته اگر دیگر قرصی مصرف نکنید خونریزی در شما شروع می شود و برای به تعویق انداختن این خونریزی باید بسته جدید را بلافاصله شروع کنید، تا وقتی که قرص مصرف می کنید خونریزی رخ نخواهد داد. با قطع مصرف قرص خونریزی ایجاد خواهد شد.
من 23 سالمه و تازه ازدواج کردم. برای پیشگیری، از روز سوم قائدگیم شروع به خوردن یاسمین کردم. تا به حال نزدیکی نداشتیم، در واقع با کاندوم سعی کردیم ولی عملاً اتفاقی نیفتاد. قبلاً هر دورۀ پریودم 9 تا 10 روز بود، روز 4 و 5 شدید می‌شد با کمی دل درد و بقیه‌ش نسبتاً کمتر بود. با لکه‌های کم شروع می‌شد و به همون ترتیب هم تموم می‌شد. اینبار، پریودم با 2 فطره خون خیلی قرمز شروع شد و بعد عادی و مثل قبل خونریزی داشتم. از بعد سومین شب که قرص رو شروع کردم، خونریزیم شدید نشد اما از روز 5 و 6 کم کم دل درد اومد سراغم، دو روز کنارهای شکمم و بعد از اون دو روز زیر شکمم. دل درد قطع شد اما خونریزی با شدت نسبتاً ثابتی ادامه داره و قطع نمی‌شه. الآن 11امین روزه و امروز وقت دفع خون توی دستشویی یه دردی از زیر شکمم بلند شد. به طور کلی هم خونی که میاد نسبت به قدیم روشن تره. علت چی می‌تونه باشه؟
خواهش می‌کنم کمکم کنید، من در حال حاضر به دکتر دسترسی ندارم….
این تغییرات(دردهای شکم خونریزیهایی که قطع نمیشه تغییر خونریزی) مربوط به قرصهای جلوگیری از بارداری که مصرف کردید یه پیشنهاد میکنم بهتون برای جلوگیری از کاندوم استفاده کنین تا این تغییرات رو در پریودتون نداشته باشین واحتیاجی به خوردن قرص هم نباشه
من میخوام قرص خودمو از دیان به یک نوع دیگه تغییر بدم، مثلا یاسمین یا بلارا
آیا باید 7 روز فاصله رو رعایت کنم یا از روز از اول پریود شروع کنم
آیا برای این تغییر لازکه که باز ماه بعد روش کمکی داشته باشم؟
بدون درنظر گرفتن زمان خونریزی، پس از اتمام مصرف قرص دیان باید 7 روز صبر کنید و از قرص یاسمین یا مارولون … استفاده کنید.
به علت تغییر قرص و برای احتیاط بیشتر بهتر است در یک دوره از مصرف قرص های جدید، از یک روش پیشگیری مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
من از قرص های ال دی به صورت مرتب استفاده میکنم.در این ماه هیچ رابطه ای نداشتم.سه روز پیش بسته ی قرص من تمام شد و من منتظر پریود شدنم بودم . ولی امروز با نامردم رابطه ای داشتم.آب منی به داخل ریخته نشد اما من جهت اطمینان از روش اورژاسی استفاده کردم(4قرص ال دی _12 ساعت بعد_4قرص ال دی)
آیا امکان حاملگی هست؟خیلی استرس دارم.
با توجه به مصرف اورژانسی بارداری بکل منتفیه
من وهمسرم برا جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنیم البته بعد کمی دخول از کاندوم استفاده میکنیم. این ماه عادتم سر وقت بود اما 2روز اول خونریزی شدید داشتم و لخته بزرگ خون هم توش بود. درد هم داشتم سرگیجه هم داشتم البته اکثرا این موقع ها درد دارم. میخواستم بدونم ایا احتمال داره من باردار شده باشم و ندونسته باشیم وبه هر دلیلی تو اولین عادتم سقط شده باشه؟
اگر از کاندوم استفاده میکنید و منی با واژن تماس نداره و داخل کاندوم تخلیه صورت میگیره جای نگرانی نیست
من امروزبانامزدم نزدیکی داشت وکی ازمنی به اطراف التم برخورد کرد اما من برای اطمینان برای باراولمه که ازقرص ال دی استفاده کردم اما یکم تحوع ازصبح دارم نمیدونم دلیلش چیه مربوط به این قرصه میشه یاچیز دیگه ایه
حالت تهوع مربو طبه خوردن قرصه و جای نگرانی نیست.
اقای دکترمن چندروز قبل بانامزدم نزدیکی داشتم و مایع منی اتفاقی ریخته شد داخل وازن که یک ساعت بعدقرص از داروخانه گرفتیم ونامزدم یکیشو خورد صبحش نامزدم رفت دکتر(12ساعت بعداز نزدیکی)یه قرص بهش داده که 2تاقرص فقط داخلش بود ودکتره گفته بوده که روش اورزانسی استفاده کرده واسه نامزدم میخواستم بدونم دیر اقدام نکردیم و این روش جواب میده
این قرص که پزشک به نامزدتون داده که 2 تا قرص داخلش هست بنام لونژیل بوده و طریقه مصرف آنها عبارتست از یک قرص بعد از نزدیکی و قرص دوم 12 ساعت پس از نزدیکی و در صورت مصرف دقیق آنها، تا حد زیادی از بارداری پیشگیری می کند.
کلاً در مورد استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری در روش اورژانسی اگر تا 3 روز پس از نزدیکی به طور صحیح مصرف کنند از احتمال بارداری جلوگیری می کند.
ولی نگفتید اون یک قرصی که از داروخانه تهیه کردید به چه اسمی بود؟ اگر قرص های LD & HD بوده با یک بار مصرف تأثیری ندارد ولی اگر قرص لونژیل 1500 میکروگرمی باشد می تواند در پیشگیری از بارداری موثر باشد.
اگر نزدیکی شما در روزهای پریودی اتفاق افتاده و اگر ایشون از قاعدگی منظمی برخوردارند، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت چون بعد از آن پریود می شوند و بارداری به کل منتفی خواهد شد. ولی اگر رابطه شما در اواسط سیکل ماهانه باشه، استفاده از روش اورژانسی اهمیت زیادی دارد.
من از قرص دیان برای جلوگیری استفاده می کنم و معمولا پنج روز بعد از آخرین قرص پریود میشم اما این ماه دکتر به خاطر موهای زائدم به همراه دیان سیپروترون استات تجویز کرد و آخر دوره من توی روز مقرر پریود نشدم و هفت روز فاصله بن دو بسته قرص هم گذشت من نمیدونستم باید چیکار کنم دکتر گفت احتمال حاملگی رو رد کن و دوباره شروع کن .
حالا میخوام بدونم آیا میشه از قرص پروژسترون همراه دیان و سیپروترون استات استفاده کرد تا سر تایم خودم پریود بشم و مجبور نباشم دوره هامو قطع کنم ؟؟؟
از قرص پروژسترون برای درمان آمنوره ثانویه یا منظم نمودن پریود میتوانید استفاده کنید. ولی قرص های دیان و استات را به منظور جلوگیری از بارداری و برطرف شدن موهای زائد که برای شما تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید و مبادرت به خوددرمانی نکنید.
در مورد به تعویق افتادن پریود ناشی از مصرف قرص سیپروترون استات، باید قرص های خود را به طور مرتب مصرف کنید تا به تحمل دارویی عادت کنید و نگران به تأخیر افتادن پریود هم نباشید، چون به تازگی این قرص را شروع کردید و برای تثبیت و اثر پذیری آن می باید این قرص را مصرف کنید تا از لحاظ نوسان هورمونی به سطح قابل ملاحظه ای برسید تا سیکل پریود منظم شود.
دوست دختر من 1 ابان پریود شده و 4 ابان ما با هم نزدیکی داشتیم من کل رابطه جنسی از کاندوم استفاده کردم مو قع ارضا شدن کاندوم در اوردم و اسپرم من در دست دوست دخترم ریخت گرفتم با اب دستشو شستم ولی کمی لیز مانند بود دوستم دستشو به الت خودش زده ولی داخل نکرده می خواستم بدونم حامله میشه برای اطمینان و محکم کاری 4 تا قرص ld و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خورده …

ایا قرص از حاملگی جلو گیری میکنه……؟؟ برای اطمینان چند وقت دیگه می توانیم ازمایش خون دهیم تا دقیق مشخص شه…؟؟

سلام.نگران نباشید.
اولا که روز 4 پریود احتمال بارداری وجود نداره.

دوما برای بارداری لزوما اسپرم باید وارد وازن بشه که توی این مورد نشده.

سوما قرصها رو درست مصرف کردید و دیگه اصلا جای نگرانی نیست. و نیازی هم به دادن ازمایش نیست چون احتمال بارداری وجود نداره.

مي خواستم بدونم كه اگه رابطه انجام شده باشه و بعدش آلت با دستمال كامله پاك شده باشه ، اگه بعد از 2 ساعت دوباره آلت با واژن تماس پيدا كنه با توجه به اين كه روز 16 قاعدگي هست احتمال بارداري وجود داره؟ در ضمن من 8 ساعت بعد از رابطه 2 قرص hd و 12 ساعت بعد 2تا ديگه خوردم.ولي الان 3 روز گذشته و من پريود نشدم…
اگر مایع منی با واژن تماس داشته باشه، برای احتیاط بیشتر بمنظور پیشگیری از بارداری باید از روش اورژانسی استفاده کنید.
شما هم به درستی این روش را انجام دادید و احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.
به علت عوارض هورمونی زیاد قرص HD معمولاً پریود را به تأخیر میندازد. وقتی عوارض جانبی قرص کمتر شد، مطمئن باشید پریود هم می شوید.
من 25 ساله هستم و پریود نامنظم دارم که نزدیک 1 ساله که داروهای مختلف مصرف می کنم و طول دوران پریودم با هر دارو، متفاوته.
و هر بار که دارو رو قطع می کنم، بازم پریودم نامنظمه.
آزمایش و سونو گفته که فولیکول های خیلی ریز دارم و تستسترونم بالاست(1.57)
الان 2 ماهه که داروم عوض شده. از شب 5 پریود تا 20 شب اتینیل استرادیول و از شب 6 پریود تا 10 شب سیپروترون استات میخورم.
ماه اول روز 30 پریود شدم. و امروز روز 29 پریودم از ماه دومه.
1- میخوام بدونم در زمان مصرف این قرص ها آیا 100% طول همه ی دوره ها برابر خواهد بود؟یعنی همیشه دوره ی جدید در روز 30ام از دوره ی قبل اتفاق خوهد افتاد؟
– من این ماه در روز 24 پریودم نزدیکی با دخول و انزال درون واژن داشتم اما قرص جلوگیری اورژانسی مصرف نکردم، چون فکر میکردم دوره ی تخمک گذاری پایان یافته.
2- آیا اگر فردا که روز 30ام دورهام هست، پریود نشدم، باید نگران بارداری باشم وتست بارداری بدهم؟
در مورد سوال اولتون اطلاع دقیقی ندارم بهتره که یه پزشک جواب بده.
ولی در مورد سوال دوم این امکان وجود داره که به دلیل استرس پریودتون عقب بیفته. اگه عقب افتادن بیشتر از 7 روز شد اونوقت برای تست اقدام کنید.
مي خواستم بدونم كه اگه رابطه انجام شده باشه و بعدش آلت با دستمال كامله پاك شده باشه ، اگه بعد از 2 ساعت دوباره آلت با واژن تماس پيدا كنه با توجه به اين كه روز 16 قاعدگي هست احتمال بارداري وجود داره؟ در ضمن من 8 ساعت بعد از رابطه 2 قرص hd و 12 ساعت بعد 2تا ديگه خوردم.ولي الان 3 روز گذشته و من پريود نشدم…
دوست عزیز اسپرم خارج از بدن به مدت طولانی زنده نمیمونه وقابلیت تحرک خودشو از دست میده
خدمت دوستان عزیز.من چهار ساله که IUD گذاشتم. سالی یه بار سونو میرم که ببینم هنوز سرجاشه یانه.آیا باید برای معاینه بیشتر برم دکتر؟ از وقتی این وسیله رو گذاشتم پریودیم هر ماه سه الی چهار روز جلوتر میاد.آیا طبیعیه؟ میترسم باردار بشم. 28سالمه. نه ساله ازدواج کردم. بچه هم دارم.دیگه نمیخوام بارداربشم.آیا آی یو دی روش مطمئنیه؟روشهای دیگه رو امتحان کردم ولی موفقیت آمیز نبودن!قرصها هم بهم نساختن.
بنظر من برای گذاشتن IUD خیلی عجله کردید و میتونستید روشی غیر از قرص برای پیشگیری انتخاب کنید
چکابی رو که درنظر گرفتید زیاد لازم و ضروری نیست ولی خب کار بیهوده ای هم نیست
زمانیکه IUD در بدن جای میگیره دیگه امکان درومدن و این چیزا نیستش ولی کار بسیار خوبی میکنید هر سال چکاب میکنید و بنظر من مشکلی نداره این کار رو ادامه بدید و همین هر سال یکبار نهایتا 2 بار چکاب شید گرچه بنظر من چکاب هر 6 ماه چیزی رو کم نمیکنه
مشکلی هم در تغییر پریودتون نیست و عادیه و روش IUD روش بسیار مطمئنی هم هست نگران نباشید
اطلاعات در مورد قرص ها(yaz) میخواستم و عوارض ان و ربط آن به زمان شروع عادت ماهانه؟
قرص یاز 28 قرص در هر بسته دارد که 24 تای آن صورتی کمرنگ و 4 تای ان سفید رنگ است. برای شروع قرص در روز اول سیکل اولین قرص صورتی کمرنگ را بخورید. ترجیحاً در ساعتی معین و سپس مصرف قرصها را به صورت شبی یکی ادامه دهید. پس از تمام شدن قرصهای صورتی قرصهای سفید را بخورید تا بسته قرص تمام شود حتی اگر در طی این مدت پریود بشوید یا نه باید شروع بسته جدید را آغاز کنید. این قرص می تواند تاحدودی بدخلقی قبل از پریود را کاهش دهد. به خاطر داشته باشید در یک هفته اول شروع بسته جدید و ترجیجاً در یک ماه اول مصرف هر قرص پیشگیری از بارداری از یک روش کمکی مانند کاندوم نیز استفاده کنید. موارد منع مصرف قرص و نیز تداخل با داروهای دیگر دقیقاً مانند قرص یاسمین است. اگر قبل از قرص یاز از یک قرص پیشگیری 21 تایی استفاده می کرده اید برای شروع یاز ابتدا 1 هفته بین این دو فاصله بیاندازید. اما اگر از قرصهای 28 تایی استفاده می کرده اید می توانید بلافاصله پس از بسته قبلی، قرص یاز را شروع کنید.
سلام دوستان من سه ماه كه قرص HD مصرف مي كنم از ياسمين شروع كردم چون لكه بيني داشتم HD خوردم و خوب بود ولي اينماه 5 تا قرص باقي مانده كه لكه بيني (خون قهوهاي) شروع شده نمي دونم چي كاركن ؟؟؟
اگر خودسرانه قرص HD مصرف می کنید پس بهتره از نوع کم عارضه تر آن مثل قرص LD استفاده کنید در غیر اینصورت با پزشک خود مشورت کنید.
حتی قرص مارولون، مشابه قرص LD بوده و درای عوارض هورمونی کمتری نسبت به این قرص می باشد.
در بعضی موارد که علت ایجاد لکه بینی مشخص نیست، احتمال وجود کیست های ریز و یا اختلالات هورمونی موقتی تخمدانی مطرح است. لذا با انجام سونوگرافی از تخمدان میتوان به این مورد پی برد. به هرحال به نظر میرسد لکه بینی بخاطر بهم خوردن تعادل هورمونی ظاهر شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =