سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری چهاردهم

من 2 ماه ديگه عروسيمه، دكتر كه مراجعه كردم پردمو از نوع حلقوي ديدند و براي پيشگيري از بارداري بهترين راه براي اوايل ازدواج رو قرص تشخيص دادند.گفتند كه يك ماه مونده به عروسي روز پنجم پريود قرص Yaz مصرف كنم (گفتند كه قرص ياز مصرفش راحت تره به خاطر 28 تايي بودن و اگه اشتباه نكرده باشم بين دو بسته قرص مثل قرص هاي ديگه نيازي نيست فاصله باشه، آيا اين درسته؟)
و به مدت 6 ماه !

من خودم اطلاعاتي در مورد قرص ندارم و چون اين خانوم دكتر راحت به سوالا جواب نميداد مجبور شدم اينجا مطرح كنم

براي من قرص بهترين راهه؟
كدوم قرص راحت ترين روش استفاده و كم عارضه ترين قرص هست؟
آيا با مصرف يك دوره قرص(1بسته)قبل از رابطه و داشتن رابطه كامل و بدون روش جلوگيري ديگه، مثل طبيعي و كاندوم احتمال حاملگي نيست؟

بله قرص یاز مصرفش راحت تره و نیازه به فاصله انداختن بین دو بسته نیست.
یاز یکی از کم عارضه ترین قرص ها هست ولی یاسمین هم قرص خوبیه و بسیار کم عارضه ست.
با مصرف 1 دوره کامل قرص میتونه خیالتون از بابت جلوگیری راحت باشه. البته نه این که مصرف رو قطع کنید. بلکه 1 دوره کامل که گذشت در دوره های بعدی دیگه خیالتون راحته.
من در ماه رمضان برای اینکه بتونم همه‌ی روزه‌هام رو بگیرم، از چند روز قبل از پریودم مصرف LD رو شروع کردم که پریود نشم. اینم بگم که در چند سال گذشته همیشه ماه رمضون این کارو کردم. اما امسال که ازدواج کردم الآن برام سوال شده که آیا الآن مصرف LD ها کار جلوگیری از بارداری رو هم انجام میده و دیگه لازم نیست از کاندوم استفاده کنیم یا چون از روز پنجم پریود شروع نکردم دیگه جلوگیری نمی‌کنه؟
چون شما ماه اولتونه که استفاده از قرص های ضد بارداری رو شروع کردین و همین طور استفاده از اون رو در زمان صحیح (روزهای 5-7 دوره ) شروع نکردین این ماه برای جلوگیری از بارداری باید از یه روش کمکی مثل کاندوم هم استفاده کنین.
من از روش اورژانسی استفاده کردمو در نوبت اول 4 تا قرص مصرف کردم ولی 12 ساعت بعد مصرف مجدد را فراموش کردم
می خواستم بدونم چکار باید بکنم/
و اینکه من دقیقا اولین روز بعد از پایان عادت ماهانه ام رابطه برقرار کردم.
در روش اورژانسی 3 روز فرصت دارید تا از بارداری ناخواسته پیشگیری کنید.
برای احتیاط بیشتر میتونید روز بعد هم این روشو (البته بطور صحیح) مجدد تکرار کنید.
توجه داشته باشید اين روش فقط برای موارد اضطراری بکار می رود و نبايد بطور مداوم، بعنوان يک روش پيشگيری بکار رود.
باتوجه به زمان رابطه، احتمال بارداری خیلی کمه.
با توجه به نایاب شدن قرص مارولون می خواستم بپرسم بهترین جایگزین ( نزدیک ترین قرص به مارولون ) چه قرصی هست ؟
با توجه به 3 دوره مرتب استفاده از مارولون ، حالا با تغییر نوع قرص در دوره ی بعدی ، آیا برای مدتی نیاز به استفاده از روش پیشگیری تکمیلی هست یا اینکه قرص جدید ادامه ی پیشگیری مارولون را از سر می گیرد ؟
قرص معروف به پاسمین هم خوبه و عوارض کمی داره
خانوم من حدود 25 روزه كه
آمپول دپوپروورا
3 ماهه در مركز بهداشت بهش تزريق شده ولي از اون روز تاحالا قائدگيش و هر روز خونريزي هرچند خيلي كم اتفاق مي افته . رفت و بهش قرص مفناميك اسيد تجويز كردند ولي تاثير چنداني در خونريزي نداره و هنوز هم روزي يك بار خونريزي خيلي كمي ميكنه !
راه جلوگيري از اين وضعيت چيه ؟
اگر قرص مفنامیک اسید تأثیر چندانی رو کاهش خونریزی نداره، پس احتمال عدم تعادل هورمونی وجود دارد.
در هر دوره ماهانه طبیعی، تعادل بین هورمون‌های استروژن و پروژسترون، بازسازی دیواره رحم (اندومتر) را تنظیم می‌کند. این دیواره در طول قاعدگی تخریب شده و از طریق خونریزی از مهبل خارج می‌شود. اگر تعادل بین هورمون‌ها به‌هم بخورد، اندومتر (دیواره رحم) بیش از حد رشد می‌کند و به ناچار باید خونریزی بیشتری صورت بگیرد تا این دیواره بریزد و خارج شود. هر علت دیگری که بتواند تعادل هورمونی را به‌هم بزند،‌ ممکن است باعث منوراژی شود، مثل بیماری‌های تیروئید که اغلب با داروهای هورمونی قابل کنترل است.

دلایل دیگری که باعث منوراژی یا قاعدگی سنگین می شوند عبارتند از:
تومورهای فیبروئید رحمی، این تومور خوش‌خیم و غیرسرطانی رحم هست.
پولیپ‌های دهانه رحم، پیشرفت رشد تومور کوچک خوش‌خیم در دیواره رحم می‌تواند موجب خونریزی یا طولانی قاعدگی شود.
بیماری‌های التهابی لگن، عفونتی است که ارگان‌های متعددی از جمله رحم، لوله‌های رحمی و دهانه رحم را مبتلا می‌کند.

اگر خونریزیهای قاعدگی به دلیل اختلالات هورمونی باشد، می توان از قرصهای هورمونی مانند قرصهای حاوی پروژسترون یا قرصهای جلوگیری از بارداری برای تنظیم مقدار خونریزی استفاده نمود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. درغیر اینصورت باید سایر دلایل ذکر شده بررسی شود.

داخل رحم من کیست های کوچکی وجود دارد که دکتر برای رفع آن ها قرص سیپروترون کامپاند تجویز کردند و گفتند که از روز پنجم قاعدگی آن را شروع کنم. سوالم اینست که آیا شروع این قرص ها از روز پنجم تنها به منظور رفع کیست هاست و یا از بارداری نیز جلوگیری می کند؟برای جلوگیری از بارداری لارم است حتما از روز اول این قرص را شروع کنم؟
از بارداری هم جلوگیری میکنه. اما نه در دوره اول مصرف. یا به گفته برخی در 15 روز اول. از دور بعد میتونید روش به عنوان روش پیشگیری بسیار موثر حساب کنید
گفته شده برای روش اورژانسی تا 72 ساعت وقت داریم که 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تای دیگه استفاده کنیم خواستم بپرسم آیا منظور از ال دی همون contraceptive ld هست ؟ ممنون
بله منظور همونه. شما برو داروخانه بگو ال دی میخوام.
بعد از یک رابطه مشکوک(بدون دخول) با نامزدم تقریبا نیم ساعت بعدش رفتیم داروخانه و نامزدم دو بسته قرص لونژیل خرید.با توجه به طریقه مصرف من همان موقع یکی از قرص ها را خوردم و قرص بعدی را 12 ساعت بعد باید بخورم.سوال من این است که خوردن قرصهای همین “یک بسته” کافی است یا باید قرص های بسته ی دوم را هم به صورت هر 12 ساعت یک عدد ، بخورم؟
ضمنا 4-5 روز دیگر موقع عادت ماهانه ام می باشد.
طریقه مصرف لونژیل به این صورت است که اولین قرص بلافاصله پس از مقاربت مصرف می شود و قرص دوم دقیقاً ۱۲ ساعت پس از اولین قرص مورد استفاده قرار می گیرد.
میزان اثر بخشی این دارو با فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از اولین قرص ارتباط قابل توجهی دارد.
هر چقدر فاصله زمانی تماس جنسی تا مصرف اولین قرص کوتاه تر باشد، اثر بخشی آن بیشتر خواهد بود.
مکانیسم عملکرد این دارو از طریق تأثیر بر مخاط داخلی رحم (آندومتر)، جلوگیری از تخمک گذاری و اختلال در حرکت لوله ها می باشد.
قرص لونژیل نباید مورد استفاده دائم قرار گیرد و حداکثر دفعات مجاز استفاده از روش اورژانس پیشگیری از بارداری در هر سیکل قاعدگی یک بار است.
من بعد از 9 دوره مصرف مارولون دو دوره هست که قطع کردم و 13 روز پیش پریود شدم. حالا به شدت نیاز به جلوگیری دارم و کاندوم مرتبا نمیتونه استفاده بشه. میتونم از امروز قرص را شروع کنم 21 روز مصرف کنم با یک روش دیگه و بعد از پایان این دوره از دوره بعد دوباره عادی شروع کنم یا باید صبر کنم این بارم پریود شم بعد روند جلوگیری عادی.
دوره های من قبل مصرف قرص 32 روزه بود و این بار هم که قطع کردم باز 32 روزه شد.
بسته های قرص مارولن 21 روزه بطوری است که خوردن روزانه يك قرص تا 21 روز سپس نخوردن قرص تا 7 روز و شروع بسته بعدی.
اولين قرص پنج روز اول قاعدگي مصرف می شود (ترجیحاً بهتر است از روز اول قاعدگی مصرف شود) هر روز در ساعت معین یک قرص خورده می‌شود. در صورت فراموش کردن يک دوز بلافاصله آنرا مصرف کرده واز دوبرابر کردن دوز بعدي پرهیز می‌شود. و در صورت فراموش کردن دو دوز فقط دوز آخری را مصرف کرده و از دوبرابر کردن دوز بعد پرهیز کنید.
تا زمانی که این دارو تثبیت شود لازم است از رابطه محافظت شده استفاده کنید مثل پمادهای ضد اسپرم. ولی نگفتید به چه علت از کاندوم نمیتونید استفاده کنید، اگر همسرتون با کاندوم لاتکس دچار حساسیت هستند می توانند از نوع پلی اورتان استفاده کنند.

من به مدت 2 ماهه که از قرص ال دی استفاده میکنم.و حالا به علت مقداری اضافه وزن میخوام از قرص ونوستات استفاده کنم میخواستم بدونم آیا استفاده ار قرص ونوستات جلوی اثر قرص ال دی رو میگیره و یا اثر اونو کم میکنه؟
به علت تغییر قرص بهتر است تا یک ماه در روابط خود از کاندوم استفاده کنید تا به اثر بخشی این دارو عادت کنید. قرص ونوستات یک مهار کننده برگشت پذیر آنزیم لیپاز است که با برقراری پیوند با این آنزیم، آن را غیرفعال کرده بنابراین از هیدرولیز چربی تری گلیسرید به فرم قابل جذب (اسید چرب و مونوگلیسرید) جلوگیری می کند.
همچنین قرص مارولون هم می توانید مصرف کنید این قرص جزو قرص‌های پیشگیری از بارداری ترکیبی مشابه قرص LD می‌باشد با این تفاوت که پروژسترون به کار رفته در آن متفاوت بوده (نسل سوم پروژسترون‌ها یا دزوژسترول) می‌باشد. به همین دلیل عوارض آن کاهش یافته است.
می خواستم من را راهنمایی کنید تا تفاوت خون قائدگی و خون ریزی هنگام تشکیل جنین را بدانم؟
من ماه پیش از قرص اووسیز برای روش اورژانسی استفاده کردم. پریود این ماهم 1 هفته جلو افتاده و روز دوم قطع شد و روز چهارم دوباره خون ریزی شروع شد و خون ریزی کم و بدون دردی دارم در حالی که قبلا به شدت کمر درد داشتم و خون ریزی ام نیز بسیار زیاد بود. آیا این امر به دلیل استفاده از قرص اووسیز است؟ یا نشانه ی بارداری است؟
مشکلی نیست نه نشانه بارداری نیست.خونریزی نشانه عدم بارداریه
خونريزي مربوط به لانه گزيني: ممكن است شما خونريزي كم و خفيفي مربوط به لانه گزيني كه احتمالا 11 تا 12 روز بعد از باروري اتفاق مي افتد داشته باشيد (نزديك به زماني كه شما متوجه رخ ندادن سيكل قاعدگي مي شويد). ممكن است كه علت آن لانه گزيني تخم بارور شده در ديواره رحم باشد، پديده اي كه معمولا 6 روز بعد از قاعدگي اتفاق مي افتد اما نمي توان به طور قطع مطمئن بود كه خونريزي ناشي از لانه گزيني است. خونريزي خيلي خفيف بوده، در عرض 1 تا 2 روز تمام شده، و فقط تعداد كمي از زنان حامله اين نوع از لكه بيني را دارند.
اینم مقطعیه نه مثل خونریزی پریودی که روان و مشخصه
دوست من 40 سال سن داره و از اردیبهشت پریود نشده. ایشون یکبار سابقه سقط با کپسولی که در رحمشون جایگذاری کردن رو داره و رحمشون هم دچار فیبروم هست. به دلیل دردهایی که زیر شکمشون دارن پیش متخصص زنان رفتن و ایشون هم با گذاشتن گوشی و احتمالا شنیدن صدای قلب جنین گفتن که بادار هست. در صورتی که نه وزن اضافه کردن و نه خودشون احساس میکنن که باردارن(سابقه سه زایمان هم داره).دکتر براشون تست غربالگری رو نوشت. میخواستم بدونم با این تفاسیر اصلا امکان حاملگی هست و اگه اینطوره این تست به چه دلیله؟
لطفا اگه تکراری هست بهم بگید چون هر چی گشتم سوال مشابه پیدا نکردم
اگه دکتر گفته که باردارند امکان داره باردار باشند ..دراینباره نمیتونم اظهار نظر کنم
اما در مورد تست غربالگگری که گفتید اول اینکه کدوم غربالگری؟بیماری های عفونی یا بیماری های زنتیکی منتقله؟
چون سن ایشون بالا بوده (احتمال میدم ژنتیکی بوده )باید از سالم بودن جنین مطمئن بشوند و این تست برای چند تا بیماری است که تشخیص داده بشه که جنین مشکل نداشته باشه..از همه بارداری های بالای 35 سال در خانمها یا خانواده هایی که دارای سابقه بیماری زنتیکی هستند گرفته میشه.
از شايع ترين اين بيماري هاي سندرم داون (منگليسم){تریزومی 21}، نقايص لوله عصبي و سندرم تريزومي 18 اشاره کرد.که با این روش مشخص میشه که جنین سالمه یا نه.اینجوری از تولد نوزاد دارای ناهنجاری جلوگیری میشه
غربالگری تست TORCH
این تست برای بیماری های عفونی و معمولا 4 تا بیماری عفونی است که در خانم های باردار صورت میگیرد.و امکان انتقال از مادر به جنین هست.شامل:
1)توکسوپلاسما
2)ویروس روبلا(عامل سرخچه)
3)Cytomegalovirus
4)Herpessimplexvirus

که هرکدوم به روش های مشخصی به نوزاد منتقل میشوند.ولی من فک میکنم همون ژنتیکی بوده و اونم به خاطر سن بالای ایشون و همسرشونه
امیدوارم اگه بچه ای هم باشه سالم باشه

من از قرص ال دی استفاده میکنم و این ماه 2 بار نزدیکی داشتم.اصلآ اتفاق نیوفتاده که اب منی داخل ریخته شه و نامزدم همیشه بیرون از مهبل ارضا شده ولی من برای احتیاط هر دو بار هم سریعآ از روش پیشگیری استفاده کردم و 4 تا ال دی و 8 ساعت بعد 4 ال دی دیگه خوردم.
و روند خوردن قرص های ال دی که روزانه میخورمم به طور معمول ادامه دادم .
حالا بسته تموم شده و 3 روز میگذره ولی من پریود نشدم ولی نشانه های پریود که شامل تغییر در رنگ پوست و جوش های جزیی هس دیده میشه.دل درد هم دارم کمی.خیلی استرس دارم یعنی امکان بارداری هس؟!لطفآ سریع جواب بدید دارم از استرس میمیرم!
به نظر خودتون با مصرف این همه قرص هورمونی بازهم احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من واقعا نمیدونم چرا قبل از استفاده از این روش با یه متخصص یا دکتر داروخونه مشورت نمیکنید؟ روش ها رو غلط انجام دادید اما با دوز بالای مصرف بارداری منتفیه. نگران نباشید. عقب افتادن پریود هم طبیعیه و به دلیل بهم خوردن بالانس هورمونیتونه.
یادتون باشه :
1. در هر سیکل پریود فقط 1 بار میشه از روش اورژانسی استفاده کرد.
2. روش اورژانسی : 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 ال دی دیگه
یا 2 اچ دی و 12 ساعت بعد 2 اچ دی دیگه
من حدود 2هفته قبل رابطه داشتم و از قرص LD به روش اورژانسی استفاده کردم . سیکل پریودی من نامنظم هست والان که در زمان سیکل پریودی هستم نسبت به دوره های قبل میزان خونریزی کمتر شده و فقط 2روز اول خونریزی داشتم و روز سوم خیلی کم و بعد هم قطع شد الان دچار نگرانی شدم . ممکنه این خونریزی مربوط به پریودی نبوده و مربوط به خونریزی هنگام تشکیل جنین باشد؟
اگه روش اورژانسی رو به درستی انجام دادید نگران نباشید بارداری منتفیه
این طور خونریزیها مربوط به مصرف قرص بوده و بر هم خوردن بالانس هورمونی
من با نامزادم رابطه جنسی داشتم البته معقدي با استفاده از شامپو نا گفته نماند نامزادم 4روز بود كه پر يودش تموم شده بود احتمالا مني با واژونش تماس داشته 3 ساعت بعد 2عدد قرص لوونورژسترل هم مصرف كرد احتمال بارداري هست كمكم كنيد خواهشن چند روز بعد از استفاده ي قرص بايد پريود بشه
طریقه مصرف قرص لوونورژسترل یا همان لونژیل عبارتست از یک قرص بعد از نزدیکی و قرص دوم 12 ساعت پس از نزدیکی و در صورت مصرف دقیق آنها، تا حد زیادی از بارداری پیشگیری میکند.
در مورد پریود شدن بعد از مصرف این قرص، با توجه به شرایط هورمونی و واکنش هر فرد ممکن است زمان پریود با چند روز اختلال مواجه شود.
لوونورژسترل يك هورمون مصنوعی است كه به هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. يكي از تركيبات اصلي قرصهاي ضد بارداري است. اين دارو مخاط گردن رحم را ضخيم تر ميكند بطوری كه اسپرم به دشواری مي تواند به داخل رحم نفوذ كند و بدين ترتيب جلوی بارداری گرفته می شود.
من 24 سالمه. 1سال و نیم است که ازدواج کردم.
این ماه برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده کردم ولی متاسفانه بعد از 12 روز هنوز دوره قاعدگی من تمام نشده و خونریزی دارم. اوایل ازدواج هم که یکماه از قرص استفاده کردم به این مشکل بر خوردم که دکتر قرص دیگری تجویز کرد. اما متاسفانه الان ایران نیستم و به دکتر دسترسی ندارم. خواهش می کنم من را راهنمایی کنید که چه کار کنم
باید سعی کنید قرص ها را به موقع و در سر یک ساعت معین مصرف کنید. و اینکه گفتید بعد از 12 روز هنوز دوره قاعدگی تمام نشده، این شاید به دلیل نامنظم مصرف کردن و کاهش مقدار قرص بوده باشد، چون می بایست یک بسته کامل را به طور صحیح مصرف می کردید.
به طور مثال قرص مارولون، بسته های این قرص 21 روزه، خوردن روزانه يك قرص تا 21 روز سپس استراحت و نخوردن قرص تا 7 روز و مجدد شروع بسته بعدی.
معمولاً اولين روز شروع خونريزی به عنوان روز اول مصرف این قرص محسوب می شود. قرصها بايد در يك زمان مشابه در هر روز خورده شود.
تا زمانی که این دارو به میزان کافی در بدن تثبیت شود لازم است حداقل به یک ماه روابط جنسی محافظت شده باشد.
بسياري از زنان در طي سه ماهه اول استفاده از قرصها لكه بينيی يا خونريزی (به رنگ روشن) و يا احساس درد در شكم دارند، در اين صورت شما نبايد خوردن قرصها را متوقف كنيد. چرا كه مشكل معمولاً خود بخود برطرف خواهد شد. در صورت عدم برطرف شدن اين مشكل با پزشك خود مراجعه كنيد.
عدم مصرف صحيح قرصها در زمان مقرر ريسك حاملگي را بالا مي برد در صورت فراموش كردن يك قرص به محض يادآوری، آن را بخوريد و بقيه را در زمان معمول آن مصرف كنيد. اين بدان معناست كه ممكن است شما مجبور باشيد دو قرص را يكجا بخوريد.
اگر قبل از مصرف قرص های جلوگیری بازهم در دوره قاعدگی، خونریزی به تدریج ادامه داشته باشد می توان به موارد دیگری از جمله: اختلالات التهابی و عفونی (مقاربتی یا غیرمقاربتی)، پولیپ یا فیبروم كه در رحم یا گردن رحم و ناهنجاری های هورمونی ناشی از اختلالات تخمدان اشاره کرد که هر کدام از این موارد نیاز به بررسی بیشتری دارد.
بعد از یک رابطه بدون دخول اما مشکوک چون نامزدم تقریبا اواخر دوره اش بود و کمی دل درد داشت 48 ساعت صیر کردیم اما دوره نشد بنابراین بعد از ناهار 4 عدد ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد ال دی دیگه مصرف کرد اما حالا می گه که بدنش خیلی داغ شده و انگار خیلی گرمشه آیا این طبیعیه ؟ آیا مصرف قرض درست بوده ؟ با توجه به اینکه نامزدم دوره های نامنظم شدیدی داره ( دوره قبل 52 روز طول کشید ) و زمان نزدیکی روز 41 دوره بعد بود آیا باز هم دوره ی بعدی طولانی خواهد شد ؟ یعنی امکان دارد چند هفته طول بکشد ؟ ب
با توجه به اینکه یکی از عوارض متداول این دارو همینه که تعویق در پریودی صورت میگیره بله امکانش هست..شاید 4تا 5روز عقبتر
من حدود 2هفته قبل رابطه داشتم و از قرص LD به روش اورژانسی استفاده کردم . سیکل پریودی من نامنظم هست والان که در زمان سیکل پریودی هستم نسبت به دوره های قبل میزان خونریزی کمتر شده و فقط 2روز اول خونریزی داشتم و روز سوم خیلی کم و بعد هم قطع شد الان دچار نگرانی شدم . ممکنه این خونریزی مربوط به پریودی نبوده و مربوط به خونریزی هنگام تشکیل جنین باشد؟
خونریزی مربوط به تشکیل جنین به صورت لکه بینی صورت میگیره نه خونریزی روان..
درضمن روش درست بوده بارداری منفیه
چندتا سوال داشتم كه ممنون ميشم واضح جواب يديد
1. بي بي چك چيه؟ اين بي بي چك رو از كجا ميشه تهيه كرد؟ كارش چيه؟

2. اگه روشهاي اور‍ژانسي بهردليلي جوابگو نبود وبعد از انجام آزمايش فهميديم كه نطفه تشكيل شده و نخواستيم كه بچه دار بشيم آيا روشي وجود داره كه از حاملگي ناخواسته جلوگيري شود؟ چه روشي؟ چگونه؟

3. از بين قرص ها HD , LD و ياسمين كدام بهتره؟(هورمون استروژن و پروژسترون در HD بيشتر از LD. پس ياسمين چي؟)

4. آيا در دوران شيردهي(كه حدودا 2 سال طول ميكشه) نوع خاصي از قرص ها استفاده ميشه؟ يعني LD , HD استفاده نميشه؟
چه نوعي استفاده ميشه؟ طرز مصرف؟

5. در يكي از بحثها به عنوان “راهنماي مصرف قرصهاي ضد بارداري” در همين سايت نوشته بود
((…قرصها ضد بارداري تركيبي سه نوع اند:
اين قرصها تركيبي از دو هورمون استروژن و پروژسترون ميباشد. اين قرصها خود به سه دسته تقسيم بندي ميگردند:
* منو فازيك(تك مرحله اي): ميزان هورمونهاي استروژن و پروژسترون در تمام قرصها يكسان ميباشد.قرصهاي LD وHD در اين گروه قرار دارند.
* دي فازيك(دو مرحله اي): ميزان هورمونهاي استروژن و پروژسترون در دو مرحله تغيير ميكند.
* تري فازيك(سه مرحله اي): ميزان هورمونهاي استروژن و پروژسترون در سه مرحله به تدريج افزايش مي يابد.
…))
ظاهرا نوع اول مربوط ميشه به LD و HD .پس دو نوع ديگه چه نوع قرصهايي هستن و در بازار به چه نامي هستن؟ كدامشون از نظر عملكرد بهتره؟ عوارض جانبي چي؟

بی بی چک:همون تست بارداری است یه روش اسونه
درمورد سوال دوم اگه خیلی زود متوجه بارداری بشید بله میشه تا چند روزه که هنوز لخته است وزیاد غلیظ نشده با آمپول ولی اگه سنش بیشتر شد کورتاژمیکنند
3)انواع مختلفی از داروهای ocpتوی بازار یافت میشه اما از کم عوارض تر همون ال دی و مارولون است
4)قرص های پروژسترونی تنها یا مینی پیل یا شیردهی که قرص های 28 تایی هستند
زودترین زمان شروع این قرص 3روز تا 3هفته بعد از زایمان یا نخستین روز پریودی بعد از زایمان است.مصرفش در ساعت های منظم الزامی است و فراموشی قرص تا 3ساعت موردی ندارد اما اگه بیشتر شد باید سریعا خورده بشه وتا 2 روز از روش کمکی استفاده کنید اما اگه مصرف 2تاش تو دو روز فراموش بشه تا 7روز روش کمکی میخواد بسته جدید 28 تایی هم بلافاصله بعد از اتمام اولی مصرف میشه
5(این دارو ها تداخل دارویی زیادی داره به عنوان مثال با کتوکونازول یا با داروهای ضد صرع برای همین زیاد مثرف نمیشه ودر بازار ایران به میزان کم موجوده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =