سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری سی و ششم

من 2 روز پیش برای استفاده از روش اورژانسی چند ساعت بعد از رابطه تقریبا ساعت 2 بعد از ظهر 2 تا قرص اچ در خوردم
بعد چند ساعت تقریبا 8-9 شب حالت تهوع خیلی شدیدی داشتم تا ساعت 2 شب که میخواستم 2 تا اچ دی دیگه بخورم ولی چند بار ببخشید بالا آوردم و حالم خیلی بد بود نتونستم بخورم حالاعلتش همین قرص ها بوده یا نه ؟مشکلی پیش نمیاد که من به صورت ناقص فقط 2 تا قرص خوردم
حالت تهوع و … به دلیل استفاده از قرص بوده. روش رو کامل اجرا نکردید دوست من. اگه 72 ساعت از رابطه تون نگذشته از لونژوسترول یا یاسمین استفاده کنید به جای HD یا LD و روش رو دوباره کامل اجرا کنید.
موفق باشید…
از این قرص هایی که گفتین یا مارولون باید از آنها هم هر کدام که خواستیم 2 عدد بخوریم؟
برای مرحله اولش نباید 72 ساعت بگذره ؟چون 12 ساعت میگذره 72 ساعت
بله اولین مرحله باید ترجیحا قبل از گذشت 72 ساعت باشه. مارولون رو نمیدونم اما یاسمین در هر مرحله 2 تاست و لونژوسترول در هر مرحله یکی.به احتمال زیاد مارولون هم مثل یاسمینه.
من 1هفته پیش(روز 8پریود) به دلیل تماس منی(روز7پریود) با وازن از روش اورزانسی استفاده کردم دیروز لک های قهوه ای رنگ شروع و امروز خونریزی در حد پریود ادامه دارد آیا باید این را دوره قاعدگی تلقی کرد؟ سوال بعدی اینکه آخر بهمن ماه عروسی من هست و میخوام با قرص پیشگیری کنم آیا باید خوردن قرص رو شروع کنم؟ با این حساب آخر بهمن ایام پریودم میشه که سخت میشه برام آیا میتونم با تموم شدن یک بسته بلافاصله بسته بعدی رو شروع کنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین
اگه شما پریود منظمی دارید احتیاج به مصرف قرص و روش اورژانسی نبوده چون در اون روزها تخمک گذاری رخ نمیده
در ضمن اینکه شما با مصرف قرص ها سیکلتون رو بهم ریختید و این خونریزی مجدد برای همونه
بهتره قرص ها رو شروع کنید ولی در ماه اول مصرف خیلی احتیاط کنید و از وسیله دیگه مثل کاندوم استفاده کنید
جواب سوال آخرتون هم همونی که خودتون میگید درسته
من 17 روزه که هر شب از قرص های سیپروترون کامپاند استفاده میکنم
اما سر یک ساعت معین مصرف نکردم
یعنی اکثرا ساعت 12 شب میخوردم اما بعضی شبها دیرتر میخوردم ساعت 1 و 2 بعضی وقتها هم 11 خورده ای
قرصارو از روز دوم پریودیم مصرف کردم
ایا این ماه باعث پیشگیری از بارداری میشه یا باید برای پیشگری از طریق دیگه ای اقدام کنم؟؟؟
خیر 17 روز برای جلوگیری با قرص کافی نیست. باید حداقل 1 ماه بگذره. فعلا از روش دیگه ای هم باید استفاده کنید.
موفق باشید…
ممنونم از سایت خوبتون
یک رابطه مشکوک داشتم . چند ساعت بعد از نزدیکی 4 تا ال دی مصرف کردم و در سه دوره هر 12 ساعت هم دوتا ال دی (در مجموع تا الان 10) .
تا ی باید ادامه بدم؟
چون هفته آینده قصد سفر دارم آیا میتوانم مصرف قرص را ادامه دهم؟
چه خبره این همه قرص؟! مگه نقل و نباته؟!
روش صحیح : 4 LD یا 2 HD و 12 ساعت بعد همونی که خوردید یعنی دوباره یا 4 LD یا 2 HD
الانم دیگه نخورید.
معمولا چند روز بعد از قطع قرص پریودی رخ میدهد؟
من برای هفته آینده تصمیم به مسافرت دارم
اگر شبی یک قرص تا هفته آینده مصرف کنم مشکلی پیش میاد؟
دوست عزيز پريود شدن در افراد مختلف فرق ميكنه در هر صرت در پريود بعدي دچار نامرتبي خواهيد شد بين 5روز تا يك هفته ممكن است طول بكشد پريود شويد اگر مسافرتتان مهم است بهتراست مرتب شبي يك قرص بخوريدولي بعنوان جلوگيري ازبارداري روي ان حساب نكنيد
خوش بگذره
من 5ماهه نامزد کردم و در این مدت رابطه کامل با همسرم داشتم. و روش جلوگيری هم کاندوم بوده ولی این بار می خواستم روش رو به قرص تغییر بدم. پریودهام منظمه و 25 روزه هست. ولی من فراموش کردم که قرص رو از روز پنجم شروع کنم و دیروز روز آخر پریودم بوده . با توجه به اينکه هنوز نزديکی صورت نگرفته،
سوال اول اینکه : آیا می تونم از امروز (یک روز بعد از پایان پریود) شروع به خوردن قرص بکنم ؟؟؟
سوال دوم اينکه : با فرض اینکه جواب سوال بالا مثبت باشه ، بدلیل اينکه الان يک نصفه بسته قرص LD در دسترسم هست ، می تونم امشب از اون استفاده کنم و فردا به قرص ياسمین اونو تغییر بدم.
ممنونم از راهنمائیتون
قرص رو ميتونيد شروع كنيد ولي شب اول ودوم بايد 2قرص بخوريد(قرصهاي فراموش شده)وتا يك هفته از كاندوم هم همزمان استفاده كنيد جواب سوال دومتون هم بله ميتونيد
من جدیدا ازدواج کردم و دارم اولین دوره قرص ال دی مصرف رو می کنم
در روز 5 پریودم شروع به خوردن قرص کردم و در روزی که 19 قرص مصرف کرده بودم با همسرم رابطه داشتم که منی شون کاملا روی دهانه واژنم ریخت و من از ترس بارداری بلافاصله 2 قرص اچ دی و 12 ساعت بعدش 2 قرص دیگه خوردم خواهش میکنم منو در مورد سوالای زیرم راهنمایی کنین شدیدا استرس دارم
1-با توجه به اینکه من قرص ال دی مصرف میکردم آیا روش اورژانس تاثیری داره و آیا احتمال حاملگی من هست ؟
2-اگر حامله نشم با توجه به اینکه باید در ماه اول مصرف قرص از یه روش جلوگیری دیگه هم استفاده کرد آیا در ماه دیگه هم باید از یه روش جلوگیری دیگه استفاده کنم با توجه به روش اورژانسی که استفاده کردم یعنی اگه همسرم منی شو داخل واژنم بریزه احتمال حاملگیم خواهد بود؟
3-من جمعه با همسرم رابطه داشتم و شنبه قرص هام تمام شده مصرف بسته بعدی قرص رو باید از شنبه هفته آینده شروع کنم یا یکشنبه؟
احتمال حاملگی وجود نداره.مصرف قرص رو هم باید از روز یکشنبه آغاز کنید.یعنی در واقع 7 روز قرص نمیخورید و از روز 8 میخورید.
در دوره بعد هم با توجه به اینکه یه دوره قرص خوردین لازم نیست دوباره از روش کمکی استفاده کنید.
من 5 روز پیش دقیقاً آخرین روز پریودم نزدیکی محافظت نشده داشتم.بعد از نزدیکی طبق اطلاعاتی که از همین سایت دریافت کردم 2 عدد قرص لونورژسترول یکجا خوردم.الان که 5 روز میگذره خونریزی خفیفی دارم.آیا بخاطر مصرف قرصه؟آیا روش رو درست اجرا کردم؟
خواهش میکنم راهنماییم کنین
خیر روش رو درست اجرا نکردید. 1 قرص و 12 ساعت بعد هم 1 قرص دیگه. چون دوز بسیار بالایی از قرص های هورمونی رو یکجا مصرف کردید ممکنه همین مسئله دلیل خونریزیتون باشه چون بالانس هورمونیتون رو بهم زده.
به هر حال بارداری منتفیه.
موفق باشید…
بعد با وجود رابطه محافظت شده با کاندوم که هیچ تماسی با واژن نبود از روی ترس و ناآگاهی در هر بار رابطه از روش اورژانسی استفاده کردم به طوریکه ظرف 10 روز 26 عدد قرص مصرف کردم ،یک هفته قبل از پریودم لکه هایی قهوه ای میدیم وبعد پریود شدم که کمی شدیدتر از قبل بود ، حال هنوز دچار بی حسی در پاهام و سنگینی معده و درد کمی در پایین شکمم هستم .آیا اینا علایم بارداری است یا عوارض قرص ها ؟
وقتی پریود شدین دیگه بارداری در کار نیست. خودتونو بستین به قرص انتظار نداشته باشید خیلی حالتون خوب باشه.این قرصها عوارض داره در حد مجاز مصرف کنید!
من ماه قبل شروع به خوردن قرص ال دی کردم دو روز مونده به پایان قرص ها نزدیکی بدون کاندوم داشتم که از روش اورژانس استفاده کردم و الان پریود شدم میخوام بدون وقتی بسته دوم قرص رو مصرف کنم دیگه نباید از روش دیگه ای همزمان استفاده کنم؟خیلی میترسم روش اورژانس تاثیر ماه اول قرص رو به هم بزنه و اگه من نزدیکی بدون روش محافظتی دیگه ای داشته باشم حامله بشم
خوشحال میشم راهنماییم بکنین.
دوست گرامي در مصرف قرصها فقط هفته اول نياز به جلوگيري است البته دربرخي كتابهاي دارويي 3هفته بيان شده در هر صورت نيازي به قرص اورژانس نبوده وتاثير قرصها هم كمتر نميشود بسته دوم هم نياز به جلوگيري نيست
من مدت 6 ساله قرص والپروات سدیم مصرف می کنم, الان 2 ماهه که برای پیشگیری قرص مصرف می کنم، ماه اول یاسمین خوردم و این ماه دارم یاز می خورم که 28 روزست.
یه جا خوندم که داروهای ضد تشنج اگه آنزیم القا کننده کبدی نداشته باشن قرص های ترکیبی حاوی ستروژن کم می تونه تاثیر خوبی داشته باشه. و اگه لکه بینی نداشته باشم یعنی مقدار ستروژن کافی بوده.(که البته من هم لکه بینی ندارم)
که تو لیست این دسته از دارو ها والپروات سدیم هم بود.
اول می خواستم بدونم قرص یاز که می خورم جزو قرص های با ستروژن کمه؟
بعد هم می خواستم بدونم بالاخره چی کار کنم، از روش دیگه ای هم استفاده کنم؟ یا اینکه تاثیر قرص کم نمیشه؟
داروهایی که از تاثیر داروهای ضد بارداری خوراکی می کاهند عبارتند از:

کاربامازپین
فنوباربیتال
فنی توئین
ریفامپین
گریزوفولوین
پنی سیلین
سولفانامیدها
تتراسایکلین ها
یاز و یاسمین نامهای تجاری drospirenone and ethinyl estradiol هستند با این تفاوت که یاسمین 30 میکروگرم اتینیل استرادیول دارد و یاز 20 میکروگرم ایتنیل استرادیول دارد. و اینها داروهای جوز داروهای کم استروژن هستند. پس مشکلی در میزان تاثیر قرصهای ضد بارداری در شما به وجود نمی آید.
تنها نکته ای که باقی می ماند علت مصرف والپروات است، اگر این دارو را برای درمان تشنج مصرف می کنید ممکن است یاز باعث تغییر در سطح سرمی والپروات شود (هنگام مصرف دارو کاهش دوز و در روزهای استراحت افزایش دارو) و در نتیجه کنترل تشنج در شما دچار اختلال گردد پس اگر تشنجها بیشتر شد، احساس عدم تعادل، لرزش دست و یا تغییر سطح هوشیاری داشتید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

1- آیا این موضوع حقیقت داره که مصرف قرص ضد بارداری برای مدت طولانی مثلا 5 سال یا 4 سال مشکل نازایی می اورد ؟؟ من این موضوع را از خیلی ها شنیدم و نگرانم .

2- می خواستم بدونم قرص دزوسپتیو در بین قرص های ضد بارداری چقدر مورد تایید است ؟؟و آیا دقیقا مثل قرص های دیگه ال دی و اچ دی همون عملکرد را داره ؟؟

3- و آیا قرص های ضد بارداری ایرانی غیر قابل اعتمادند ؟ و بهتر است خارجی مصرف کنیم ؟

1:هیچ کدام از قرصهای ضد بارداری ایجاد نازایی نمیکننداگر چنین بود افرادی که کلا تمایل به بارداری ندارند به جای جراحی وبستن لوله و…فقط قرص میخوردند اینکه عده ای بر این عقیده اند وتوصیه میکنند در افرادی که تا به حال بارداری نداشتند بهتر است سالهای طولانی جلوگیری نداشته باشند به این دلیل است که این افراد اگر مشکل نازایی داشته باشند متوجه آن نمیشوند وبه دنبال درمان نیستند همین که جلوگیری را قطع میکنند متوجه مشکل خود میشوندوتصور میکنند به خاطر مصرف قرص است که این اشتباه است
2:منظورتان از مورد تایید بودن دزوسپتیو چیست؟اگر مورد تایید نباشد که در کلیه داروخانه ها عرضه نمیشود
3:چه قرص ایرانی باشد چه خارجی در روش پیشگیری برابرند ولی قرصها ترکیبات متفاوتی دارند که در افراد مختلف میتونه معایب یا ویژه گیهای متفاوت داشته باشد به طور مثال با یک مار ک ممکن است شما تهوع داشته باشید ولی با مارکی دیگر چنین نباشد ولی هر دو از بارداری جلوگیری میکننددر ضمن قرصهای ایرانی چون در داخل کشور تهیه میشوند از نظر قیمت کمتر است
من این ماه 12 روز قرص ال دی خوردم و بعدش بنا به دلایلی خوردن قرص رو قطع کردم و همیشه دقیقا بعد از قطع قرص روز 5 منس می شدم و روز 5 در حد لک بود خونریزی من و یک رابطه محافظت نشده داشتم و دققا 15 دقیقه بعد از رابطه از روش اورژانسی استفاه کردم الان سوالی که برای من پیش آمده این هستش که در هر صورت من در روزهای پر خطر قرار داشتم و11-17 روزهای پرخطر هستش و با توجه به اینکه من فقط 12 روز قرص مصرف کردم و بعد قطع کردم و در روزهای پر خطر هم قرار داشتم آیا احتمال تخمک گذاری بخاطر اینکه من قرصم رو نصفه و تنظیم بدن من بهم خورده و با توجه به اینکه من 9 ماه هستش که قرص استفاده می کنم آیا باز با این تفاسیر اخحتمال بارداری در من وجود دارد و با توجه به اینکه بنده از روش اورژانسی استفاده کردم و دچار پریود کاذب شدم و چون 7 روز من سپری شده بود و بنده باید بسته دوم را شروع می کردم به این دلیل خونریزی دیگه نداشتم و استرس زیادی داشتم و یک چیز دیگه ای که من حدود 9 روز بعد از نزدیکی آزمایش خو.ن دادم و جوابش منفی بود آیا این تست بارداری با توجه به اینکه فقط 9 روز از نزدیکی من گذشته بود انجام شده آیا قابل اطمینان هست و من هر از گاه کمر درد های خیلی بدی دارم دقیقا مثل دردهای زمان عادت ماهیانه من هستش و بعضی وقتها گر گرفتگی آیا این حالتها می تونه طبیعی باشه بخاطر روش استفاده از اورژانسی و اینکه من در این ماه دو مرتبه ال دی خوردم که یک بسته رو 12 روز خوردم و قطع کردم و بعد از 5 روز دوباره در طی 12 ساعت 8 عدد ال دی خوردم آیا این حالات طبیعی هست؟
قرصهای هورمونی اسباب بازی نیستند که شما هر جور دلتان خواست آنها را مصرف کنید! با این شرح حال و در صورت اجرای صحیح روش اورژانسی امکان بارداری وجود ندارد ولی اگر تصمیم دارید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید باید آنها را منظم مصرف کنید، در غیر اینصورت با احتمال بالای شکست روش جلوگیری مواجه خواهید بود و اگر باز هم بخواهید روش اورژانسی استفاده کنید این روش به صورت یک سیکل معیوب در می آید و نامنظمی خونریزیها ادامه پیدا می کند. به نظر من مصرف قرصهای ضد بارداری را قطع کنید تا خونریزی شروع شود و بعد از آن به روش صحیح قرصها را مصرف کنید ، در طی این مدت هم از روش دیگری برای جلوگیری استفاده نمایید.
من دی 6 ماه قرص سیپروترون کامپاند مصرف کردم 2 هفته بعد از قطع قرص پریود شدم که خونریزی خیلی شدیدی داشتم و درست 30 روز بعد پریود شدم که این هم شدید بود طوریکه دست و پام یخ میکنه و فشارم میاد پایین و سردرد های وحشتناک میگیرم. قبلا این طور نبودم. به نظر شما لازمه به پزشک مراجعه کنم یا به مرور دوره های بعد خونریزیم نرمال میشه؟
این موارد در خانمها به دلیل بالا و پایین شدن بالانس هورمونی و قرصها طبیعی میباشد
اگر بطور مکرر دچار چنین حالتهایی شدید به پزشک مراجعه کنید
من 28 سال دارم و به خاطر پریود های نامنظم رفتم دکتر و به دلایلی تست هورمون انجام دادم و دکتر گفت که تخمدان هام ضعیف هستن و اگه معالجه نشم امکان بارداری ندارم. مدروکسی پروژسترون تجویز شد از شب 16 تا 25 هر شب 2تا. شب 16 و 17 و 18 خوردم. روز 19 رابطه پرخطر داشتم و از روش اورژانسی به صورت درست استفاده کردم. حالا 2تا سوال دارم
1- آیا به خاطر استفاده از مدروکسی بدن من آمادگی داشته و ممکنه حتی با استفاده از روش اورژانسی بارداری پیش بیاد؟
2- حالا که از روش اورژانسی استفاده کردم و منتظر پریود شدنم باز مدروکسی رو استفاده کنم؟(چون نمیدونستم دیشب نخوردم)
ممنون.
من 28 سال دارم و به خاطر پریود های نامنظم رفتم دکتر و به دلایلی تست هورمون انجام دادم و دکتر گفت که تخمدان هام ضعیف هستن و اگه معالجه نشم امکان بارداری ندارم. مدروکسی پروژسترون تجویز شد از شب 16 تا 25 هر شب 2تا. شب 16 و 17 و 18 خوردم. روز 19 رابطه پرخطر داشتم و از روش اورژانسی به صورت درست استفاده کردم. حالا 2تا سوال دارم
1- آیا به خاطر استفاده از مدروکسی بدن من آمادگی داشته و ممکنه حتی با استفاده از روش اورژانسی بارداری پیش بیاد؟
2- حالا که از روش اورژانسی استفاده کردم و منتظر پریود شدنم باز مدروکسی رو استفاده کنم؟(چون نمیدونستم دیشب نخوردم)
ممنون.
1. خیر بارداری منتفیه
2. داروهاتون رو طبق دستور پزشکتون ادامه بدید
سعی کنید از وسایل پیشگیری فیزیکی بهره ببرید تا مجبور نشید در طول درمان از روش اورژانسی استفاده کنید.
موفق باشید…
اگر از قرص اورژانس دوتایی لونژیل استفاده کنیم بدین صورت اولی دو ساعت بعد از نزدیکی و دومی 14 ساعت بعد از مصرف قرص دوم
اثر بخش هست؟ با این نحوه مصرف قرصها ممکنه بارداری رخ بده
با توجه به اینکه نوشته : دومی را باید درست 12 ساعت بعد از قرص اول بخوریم
بلی دوست عزیز
اما بهتره برای دفعات بعدی نزدیکی از وسایل دیگر پیشگیری مانند کاندوم استفاده کنید
ولی با توجه به سوال قبلی شما نیاز به استفاده از روش اورژانسی رو ندارید
من حدود 10 روز پیش از روش اورژانسی استفاده کردم البته 2 تا اچ دی دوم را 14 ساعت بعد استفاده کردم اما اولی ها را حدود 11 ساعت بعد از نزدیکی حالا بعد از 10 روز هنوز پریود نشدم ! یعنی ممکنه باردار باشم ؟؟
عزیزم بارداری در شما صورت نگرفته..اگر این همه استرس نداشته باشید پریود میشید.
من روز 17 از اولین روز پریودم نزدیکی داشتم البته منی داخل نشده اما روی بدن و بیرون واژن ریخته شده نیم ساعت بعد 4 ال دی خوردم اما یک اشتباه کردم که به جای 12 ساعت ، 11 ساعت بعد 4 ال دی خوردم
اشکالی نداره ؟
آیا با خوردن این قرص ها باز هم احتمال حاملگی وجو داره؟
خیر بارداری منتفی هست.
من بعد از 25 روز تاخیر در 20 اسفند پریود شدم که در حد لک بود همان شب هم رابطه جنسی از مقعد داشتم اما به خاطر ترسم کمتر از 24 ساعت بعد 4تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خوردم
و از روز 25 اسفند خونریزی طبعی داشتم تا 5 فروردین روز 11 فروردین تا حدود 4-5 روز لک بینی خیلی خیلی خفیف داشتم
حالام که 1 اردیبهشته هنوز پریود نشدم !!
مشکل چیه؟؟؟؟
تاخیر در پریود به دلیل بهم ریختن تعادل هرمونی بدنتون به دلیل استفاده “البته نا به جا” از قرص های هرمونی ld هست و جای نگرانی نیست استرس و اضطراب و……… نداشته باشین با کمی تاخیر پریود خواهید شد.
من دیروز ساعت 5 با نامزدم رابطه داشتیم از کاندوم استفاده کردیم البته بدون دخول برای محض اطمینان .ساعت 12 شب دیروز چون قرص ldنداشتم 2 عد قرص دیان خوردم. امروز صبح حالت تهوع داشتم.قرص بعدی باید چه ساعتی بخورم ایا نیاز هست قرص بخورم در ضمن 5شنبه پریودم تموم شد و جمعه رابطه داشتیم
اصلا لازم نبوده قرص بخورین
دوست من توی روزای آخر پریودش رابطه داشته و علی رقم اینکه منم بهش گفتم قرص نخور 8تا قرص ال دی تو دو نوبت خورد

و بعد از تموم شدن پریودش بازم پریود شده و خیلی هم خونریزیش زیاده

میخواستم ببینم این اتفاق طبیعیه و بخاطر مصرف قرصاص یا ممکنه خطرناک باشه؟

طبیعی بودنش که طبیعی هست دوست عزیز اما عامل به وجود آورندش طبیعی نبوده(یعنی هورمون یا همون قرص) در هر صورت این اتفاق به خاطر ورود مقدار زیادی هورمون به بدنشون بوده و اگه دیگه تکرار نشه مورد خیلی خاصی نیست چون اسم روش هم روشه، روش اورژانسی یعنی خیلی خاص و نباید مدام این روش مورد استفاده قرار بگیره.
من یکسال هست که ازدواج کردم.دوران پریودیم همیشه منظم بود و در عرض یکهفته پاک میشدم.22 ام فروردین پریود شدم روز هفتم نزدیکی داشتم بخاطر اینکه قبل از انزال همسرم کاندوم در اومد من بلافاصله قرص اورژانسی ( لورونژسترل- طبق دستور )مصرف کردم.2 ام اردیبهشت یکبار دیگه نزدیکی داشتم که از شب سوم اردیبهشت خونریزی پیدا کردم.(مقدارش زیاد نیست و همانند خون پریودی می مونه) تا بحال اینطوری نشده بودم چون قبلا هم از قرص اورژانسی استفاده کرده بودم.
توی انجمنها سئوالات و جوابهارو مطالعه کردم ولی به جواب خاصی نرسیدم. خوشحال میشم جواب بدید. ممنونم
روز و شبتون بخیر و خوشی
با توجه به روش صحیح مصرف قرص بارداری منتفیه تگران نباشید تاخیرهایی که دارید مربوط به مصرف قرص میباشد
من حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و از قرص اورژانسی استفاده کردم که اولی رو 59 ساعت بعد از مقاربت خوردم و دومیش هم که 71 ساعت بعدش میشد-حالا دو سه روزی هست که نوک سینم سفت و دردناک شده-احتمال داره که چون دیر خوردم(گفتن که تا 72 ساعت بعدش میشه خورد) باردار باشم؟(البته زمان پریودیم هم همین یکی دو روز آینده باید باشه)
دو شب پیش هم موقع نزدیکی، در قسمت تخمدانم احساس درد و فشار زیادی داشتم
مصرف قرص اورژانسی صحیح بوده و بارداری منتفیه
همه این مشکلات که پیش میاد اعم از درد و تاخیر در پریود واسه مصرف قرص هستش و نه چیز دیگه
من حدود 3 سال است از قرص ضد بارداري LD استفاده ميكنم وتا3 سال ديگه هم ميخوام از اين قرص استفاده كنم ايا در باروري مشكلي بوجود مي اورد ايا باعث نازايي ميشود؟لطفا جواب بدهيد باتشكر از شما
باعث نازایی که نمیشوند
اما ممکنه در آینده برای بچه دار شدن اقدام کنید کمی این پروسه طولانی بشه
چون با مصرف قرصها بالانس هورمونی به شدت تحت تاثیر قرار میگیره و برای بچه دار شدن باید این بالانس رو متعادل کنید که کمی زمان بر هستش
من ماه قبل به خاطر رابطه حفاظت نشده با همسرم در روز 8 قاعدگی ، قرص اورژانس دوتایی (لونژیل) مصرف کردم. اولی بلافاصله و دومی 12 ساعت بعد از اولی.
این ماه قاعدگیم 3 روز جلو افتاده . رنگش هم با همیشه فرق داره. همیشه از روز اول رنگش قرمز تیره بود ولی اینبار رنگش به قهوه ای میزنه . دلیلش چی میتونه باشه؟
در ضمن قاعدگی من کاملا مرتب بود . آیا دوباره نظمش برمیگرده؟
دلیل این تغییر رنگ مصرف قرص هستش و نه چیز دیگه
مصرف قرص رو به درستی انجام دادید و نگران بارداری نباشید
من 28 تيرماه تاريخ عروسيم هست و چون پريود مرتب دارم ميدونم كه 27 پريود ميشم.ميخواستم بدونم از كي و چطور از پريود شدن توي اون تاريخ جلوگيري كنم.سوالات مشابه را خوندم ولي چون تجربه ندارم و نگرانم خواهش ميكنم روش مطمئن و توضيح كامل بديد.متشكرم
شما چند روز مونده به پریودتون بهتره مصرف قرص رو شروع کنید ،بهتره چون بدنتون به قرص عادت نداره حداقل 4 5 روز قبل باشه که مشکلی پش نیاد، چون بالاخره استرس قبل از عروسی و فعالیت بیش از حد ممکنه رو روند منظم پریود تاثیر بذاره
حداقل یک روز قبلش قطع کنید
از قرص های کم عوارض تر مثل مارولون یا یاسمین هم استفاده کنید که مشکل گوارشی و عصبی براتون ایجاد نکنند
خوش بخت باشید
میخوام بدونم مصرف همزمان قرص ال دی به منظور جلوگیری از بارداری با کپسول داکسی سایکلین اپر ضد بارداری ال دی را از بین میبرد یا کاهش میدهد؟؟؟
بله برخی آنتی بیوتیک ها اثر قرص های ضدبارداری را کاهش میدهند و داکسی سایکلین هم ممکن است این اثر را داشته باشد.
احتیاط کنید…
من یه سوال دارم..من از قرص ld استفاده میکنم..من توی هر رفرنسی میرم نوشته این قرص یکی از فوایدش اینه که دلدرد قاعدگی رو کاهش میده…در صورتی که من هر ماه کلی دلدرد دارم… این در حالتی هست که قبل از استفاده از این قرصها این جوری نبودم…آیا ممکنه من به ld حساسیت داشته باشم؟
درسته , قرص هاي ضد بارداري در بهبود ديسمنوره (قاعدگي دردناك ) و كيست هاي تخمداني مفيدند .
اما بر اساس اصول مصرف قرص هاي ضد بارداري يا OCPها در صورت مشاهده چند علامت ميبايست با پزشك مشورت كرد
اين علائم رو به اختصار به صورت ACHES بيان ميكنند كه شامل :
A=Abdominal pain
دل درد
C=Chest pain
درد قفسه سينه
H=Headache
سردرد
E=Eye pain
درد چشم ( ويا تاري ديد – جرقه زدن نور جلوي چشم )
S=Sever leg pain
درد شديد در پاها

در صورت تشديد و يا پايدار بودن هر يك از اين علائم بهتره بررسي و معاينه باليني صورت بگيره
تا در صورت صلاحديد تركيب دارويي و يا دوز و مدت زمان مصرف دارو تغيير داده بشه ./.
(حساسيت دارويي به معناي عام ,در مورد تركيبات هورموني كمتر( ولي احتمالش صفر هم نيست ) رخ ميده )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =