سوالات جنسی مرتبط به پیشگیری از بارداری سری سی و هفتم

فرق لونژیل با HD & LD چیه؟
کدوم موثر تر است؟
برای جلوگیری از بارداری ناخواسته از لونژیل استفاده شده که شامل
دو قرص با دز 75 میلی گرم میباشد که یکی از آنها مصرف شده، آیا لازم هست برای اطمینان بیشتر از
قرصهای HD & LD استفاده کرد؟
اگر لازم هست از کدامیک و چندتا مصرف شود؟
لطفا خیلی زود پاسخ بدین.ممنون
قرص لونژیل هم مانند مابقی قرصهای زدبارداری عمل میکند و تفاوت چشکگیری ندارد
اگر از قرص به درستی استفاده شود دیگر نیازی به ال دی و این چیزا نیست
این 100 بار روش اورژانسی عبارت است از :
4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی مصرف شه و بعد 12 ساعت 2 تا اچ دی و یا 4 تا ال دی دیگر
روش اورژانسی تا 72 ساعت جوابگو مساله است
مصرف لونورژسترول باید تا 72 ساعت بعد از رابطه یعنی :اولین قرص تا 72 ساعت و قرص بعدی 12 ساعت بعد؟ .. اگه مصرف قرص بعدی خارح از 72 ساعت بود چی؟؟
72 ساعت یعنی شما از زمان نزدیکی فقط 72 ساعت زمان دارید که پیشگیری کنیدویعنی باید هر دو قرص به فاصله 12 ساعت از هم و قبل از 72 ساعت مصرف شه.هرچه زودتر یهتر.بعد از 72 ساعت اثری نداره.حتی توصیه شده توی 24 ساعت اول مصرف شه تا اثرش بیشتر باشه و مطمئن تر
طریقه مصرف سیپروترون کامپاند چیست؟اگر برای اولین بار شروع کنیم آیا باید در روز 5 پروید شروع شود تا 21 روز و 1 هفته استراحت و حالا بسته دوم را کی باید شروع کرد؟ دقیقا روز هشتم بدون توجه به زمان پروید بعدی یا دوباره از روز 5 پروید؟
اين دارو در دوره اول نيز از روز 5 قاعدگي شروع ميشه
به مدت 21 روز
و 7روز پس از قطع دارو مصرف بسته جديد آغاز ميشه.

بايد توجه داشته باشيد كه در دو هفته اول مصرف اين دارو ( در دوره اول ) روش جلوگيري از بارداري ديگري هم استفاده شود .
(البته اگر مصرف اين دارو به جهت جلوگيري از بارداريه …چون اين دارو انديكاسيون هاي ديگري هم داره .)
و دو توصيه :
اين دارو بايد در ساعت معين مصرف بشه .
و ترجيحا پس از غذا .

نامزدم 12 روز بعد از استفاده از روش اورژانسي (قرص لونورژسترول) يكبار دچار لكه بيني شد .. و تا به حال اتفاقي ديگه اي نيفتاده … اين لكه بيني ميتونه از عوارض قرص باشه؟؟؟
بله روش اورژانسي وضعيت قاعدگي رو دچار اختلال ميكنه.نگران نباشيد.
من دوره قبل بعد روز 5 شروع به خوردن قرص کردم ال دی
و این دوره از روز 4 که حدودا میشه 9 روز بعد از اخرین قرص بازم شروع بع مصرف قرص کردم

سوال من این است ایا رابطه محافظت نشده برای ما دچار مشکل نمیشه ؟؟؟؟؟
یعنی همسرم می تونه راحت باشه ؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما اشتباه قرص مصرف کردین.دوره اول درست بوده.از روز 5 پریود به مدت 21 روز.ولی دوره دوم را باید بعد از 7 روز استراحت آغاز میکردین نه 9 روز. چون با تاخیر قرص مصرف کردین بهتر هست تا یکی دو هفته احتیاط کنید . از این به بعد هم یادتون باشه قرصها رو درست مصرف کنید.
1.قاعدگی نامنظم 2.طول قاعدگی 28-40 3.طول خونریزی 7-8 روز 4.اخرین خونریزی
10/2 5.امیزش محافظت نشده و استفاده از روش اوورژانسی 7/3 6.تا امروز خونریزی انجام نشده . ایا ممکن است روش اورژانسی خونریزی را تا یک هفته به تاخیر بیندازد؟ ایا احتمال بارداری هست؟
متشکر
اگر روش اورژانسی درست مصرف شده باشه بارداری کاملا منتفیه
قرصهای ضد بارداری حتی میتونن تا ده ها روز تعویق ایجاد کنند که بستگی به شرایط هورمونیتون داره
می خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسی چه عوارضی داره؟
ما تازه ازدواج کردیم وخانمم که 22سال داره خیلی از استفاده از این روش ترس داره
شما همچنین سوالتونو مطرح کردید که فکر میکنم برای جلوگیری از قرص میخواهید استفاده کنید
اولا روش اورژانسی که میگید از اسمش معلومه و معمولا گاه گداری مصرف میشه مثلا سالی یا ماهی یه بار ولی اگز میخواهید به طور مدام از قرص استفاده کنید از یاسمین استفاده کنید که نسبت به ال دی و اچ دی عوارض کمتری داره
این قرصها تاثیر بسزایی روی هورمونهای خانمها میذاره و کمترین عوارضش تعویق پریودشون هست از دیگر عوارض هم میشه گفت به ایجاد لک در صورت یا در بعضی موارد پف کردن صورت و اینها اشاره کرد
در دوره اول مصرف قرص های LD بعد از گذشت 14 روز میتوان به اثر گذاریشون اطمینان داشت؟
البته از کاندوم استفاده میشه ولی کاندوم گاهی اوقات کمی آغشته به پبش آب میشه که با دستمال پاکش میکنیم.
و آیا فراموش کردن یک قرص و مصرف آن یعد از 3 ساعت از موعد تاثیر خاصی روی عملکرد داره؟
دوست عزیز در دوره اول مصرف قرص بهتر است تا یک ماه از یه روش دیگم برای احتیاط استفاده کرد ولی با این حال این قرصها بعد از یک هفته مصرف اثرشون رو نشون میدن.کاندوم روش خوبی هست که در ماه اول در کنار استفاده از قرص داشته باشین.
خیر 3 ساعت مشکلی ایجاد نمیکند ولی سعی کنید به موقع مصرف کنید.
من چند تا سوال داشتم اول اینکه اگر بخوام زود پریود شم چه کار کنم ؟ تاریخ پریودی ماه قبلم 18 خرداد بوده آیا الان می تونم از قرصهای جلوگیری استفاده کنم چون فراموش کردم مصرف کنم. اگه از الان مصرف کنم چه اتفاقی رخ میده؟ سوال دیگه ای که داشتم این بود که من با همسرم نزدیکی داشتیم اما همیشه از کاندوم استفاده می کردیم و منی هیچ وقت وارد نمی شد اما چند بار بدون کاندوم نزدیکی انجام شد و منی وارد شد بعد از نزدیکی دستشویی می رفتم و کاملا تمیز می کردم اما متوجه شدم که رحمم بوی بد می ده ، دلیل این چی می تونه باشه ؟ بعد از پریودی کمی بهتر شد اما کامل رفع نشد. یه سوزش هم در ناحیه ابتدای دهانه رحمم دارم.
برای زودتر پریود شدن یا بهتره بگیم به موقع شدن بهتره به پزشک مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید و بفهمید این تعویقهای واسه چی هست ولی در کل معمولش با زدن چند آمپول پروژسترون مشکل حل میشه ولی بهتره تحت نظر پزشک قرار بگیرید
در مورد مواردی که گفتید بوی بد و سوزش از عوارض و احتمالات عفونت هست و باید به پزشک مراجعه کنید احتمال عفونت رحم وجود دارد
با توجه به اینکه من دوره اولمه قرصها رو صجیج میخورم، و از روز اول شروع کردم سیکلم احتمالا بشه 23 تا 24 روزه در حالیکه قبلا 30 تا 35 روزه بود، اما الان که 5 روز مونده به اتمام قرصها مثل حالت عادی دلدرد آرومی دارم و کمی احساساتی شدم، آیا این طبیعیه من در حالت عادی باید 2 هفته بعد پریود میشدم و یک هفته مونده این علانم رو داشته باشم
در ضمن در مورد برخورد دست آلوده به پیش آب به کاندوم نظرتون اینه که احتیاط کنم؟ این اتفاق روز 14 سیکل افتاد درحالیکه من قرص ها رو خوردم، و بازم احتمالش هست این جور بشه هر چند دقت میکنیمو تا بشه پاک میکنیم
طومار شد شرمنده.
بارها تو سایت گفته شده که استفاده از قرص های ضدبارداری باعث بهم ریختگی نظم قاعدگی میشه که معمولا بعد از چند دوره حل میشه. مخصوصا شما که دوره اولتونه میخورید پس نگران جلو عقب شدن پریود نباشید.
چون در پیشاب هم اسپرم وجود داره و با برخورد به دست منتقل میشه بهتره احتیاط کنید.
من خانومم برای بار اول شروع به مصرف ا ل دی‌ کردن و بعد مصرف ۱۴ عدد دیگه مصرف نکردن. ۷ روز بد در حالی‌ که ۲ روز بود پریود بودن دوباره شروع به مصرف کردن ، و الان ۷ روز است که دارن منظم دوباره مصرف می‌کنن. می‌خواستم ببینم ضریب امنیت الان کاهش پیدا کرده؟ آیا میتونیم بدون استفادهٔ کاندوم نزدیکی‌ داشته باشیم؟ بسیار متشکرم از راهنماییتون.
مصرف این قرصها برای پیشگیری از بارداری باید منظم باشد و برای بالا بردن ضریب اطمینان باید 1 ماه قبل از

رابطه حفاظت نشده باید قرص منظم مصرف شود و این نحوه از مصرف قرص علاوه بر اینکه باعث جلوگیری نمیشود

باعث برهم خوردن نظم هورمونی نیز میشود اگر قصد پیشگیری دارید حتما از یک روش کمکی استفاده کنید مثل کاندوم یا…

مي خواستم بدونم استفاده از روش اورژانسي مي تونه قائدگي رو به تأخير بندازه؟ حداكثر تا چندروز؟
دوست گرامی، جواب شما، مثبته!! بله میتونه باعث تاخیر و یا حتی تعجیل بشه! ولی بسته به توان جسمی و تغذیه ای ، در افراد این تاخیر و یا تعجیل ها، متفاوته!! و نمیشه دقیقاً گفت چند روز!!!
من 3 ماهه که قرص های ضد بارداری ال دی رو میخورم . آخرین قرص از بسته مربوط به این ماه ( 21 امین قرص ) رو جمعه شب خوردم . و منتظر بودم تا 3-4 روز بعد پریود بشم. دیشب یعنی یکشنبه من و همسرم رابطه داشتیم و به طور کامل منی داخل واژن ریخته شد. حالا من سوالم اینه که با توجه به اینکه آخرین قرص رو شب جمعه خوردم مسکلی پیش میاد ؟ اصولا از فاصله اتمام بسته قرص تا شروع خونریزی ( من معمولا 3-4 روز بعدش ) باید جلو گیری کرد ؟ یا احتمال بارداری کاملا صفره؟
خطر بارداری واسه اشخاصیه که اولین ماه مصرف باشن شما که 3 ماه داره مصرف میکنید منتفیه بارداری
بعد از شروع مصرف قرص های ضد بارداری (یاسمین ال دی و…) برای اولین بار تا چه مدت باید از روش دیگه ای هم استفاده کرد؟ از کی باید مطمئن شد که مصرف قرصها به تنهایی مانع بارداری میشه؟
زمانی که برای اولین بار از قرص های ضد بارداری استفاده میکنید،تا یک هفته باید از سایر روشهای جلوگیری که شامل 1)استفاده از کاندوم 2)جلوگیری طبیعی
میباشد،استفاده کنید.بعد از اون نیازی به استفاده از هیچ روش جلوگیری نیست مگر در موارد فراموش کردن مصرف قرص یا موارد مربوط به مصرف آنتی بیوتیکها.
فراموش نکنید که از روز 5 قاعدگی باید مصرف قرصها رو شروع کنید.
می خواستم بدونم اگه از قرص ld در زمانی غیر از دوران قاعده گی ایم استفاده کنم آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
(هدف اصلی من تنظیم زمان پریودی ام است زیرادوره طبیعی پریودیم مصادف با روز عروسی ام است)
راستش من اين جمله رو درست متوجه نشدم —->
آیا در تنظیم زمان پریودی بعد از 21 روز مصرف قرص تاثیر دار؟
اما ميتونم اين توضيح رو بدم كه:
در صوريتكه مصرف قرص در روزهايي به غير از روز هاي 1-5 باشه … بر اساس اينكه در چه روزي از سيكلتون هستين دوز دارو متفاوته …
مثلا اگر كسي 5 روز به پريود بخواد پريود نشه بايد دوز بيشتري دارو مصرف كنه …

در صورتيكه مصرف قرص رو شروع كردين …ميتونين تا زماني كه ميخواين پريود نشين ادامه اش بدين
جشن عروسي يه شرايط خاصه … در غير اين صورت توصيه من خيلي علمي نيست ..
چون به صلاح نيست بيش از يك ماه دارو مصرف بشه

من یه دوره شروع قرص ال دی رو شروع کرئم البته قبله شروع کنم حدود 10 روز قبل رابطه ای داشتم که منی روی آلت ریخت باکره هستم 12 ساعت بعد 1 قرص اچ دی 12 ساعت دیگه 2 قرص اچ دی خوردم بعد از 5 6 روز خونریزی مثه درد بریود داشتم 5 روز طول کشید از روز 6 ام هم مصرف ال دی رو شروع کردم بدجور حالت تهوع و نفخ دارم و استرس اینکه نکنه حامله باشم نمی دونم به نظر شما مصرف قرص ربط داره به این موضوع؟یا مشکل جای دیگس؟اصلا بخورم بقیه ال دی هارو؟
شما باردار نیستی و لازم نیست اگه رابطه نداری قرص مصرف کنی
حالاته غیر عادیتم بخاطر قرصهاست
موفق باشید
من تاریخ آخرین پریودم 23 خرداد بوده و روز اول تیر نزدیکی مشکوک داشتم که بعد از 18ساعت 2قرص اچ دی و 12 ساعت بعدش هم 2قرص اچ دی مصرف کردم اما تهوع وعوارض شدیدی ندارم چندروزی است که خارش مختصرو ترشح سفید دارم و شکمم نبض دارد گاهی آیا ممکن است حامله شده باشم؟
با توجه به مصرف صحیح قرصها بارداری کاملا منتفیه
نگران نباشید
من قبلا یکبار از روش اورژانسی استفاده کردم و بعد از چند روز دچار خونریزی شدم. اینبار هم به دلیل اینکه رابطه حفاظت نشده داشتم از روش اورژانسی قرص Hd استفاده کردم. میخوام بدونم اگه مصرف قرص Hd رو به صورت هر شب یک دانه ادامه بدم امکان داره از خونریزی جلوگیری کنه یا اینکه این کار اثر روش اورژانسی رو از بین نمیبره؟
اگر روش اورژانسی را درست انجام داده اید، بارداری در شما منتفی است.
شما نمی بایست از خودتون روش اختراع کنید! اگر با توجه به روشهای استانداردی که در پست اول آمده است عمل کنید به خواسته خود می رسید.
من به خاطره کیست تخمدان از قرص یاسمین استفاده میکنم امروز روز 8 که قرص ها تموم شده و من هنوز پریود نشدم ایا بازم باید صبر کنم یا این که باید برم پیش دکتر؟
ممنون میشم از راهنماییتون.
خیر مشکلی نیست. اگه تا 10-14 روز بعد از قطع مصرف پریود نشدید اون موقع به پزشک مراجعه کنید.
موفق باشید.
در بین سوال و جواب های که در این بخش خوندم متوجه شدم که لزومی نداره تا همه افراد بعد از استفاده از روش اورژانسی بعد از چند روز پریود شن اما سوال من اینه که من قبلا یکبار از این روش استفاده کردم و بعد از 4-5 روز پریود شدم اما اینبار با اینکه 5 روز گذشته و بعضی از علائم پریودی رو دارم اما پریود نشدم آیا مشکلی هست؟
این رو هم بگم که قرص Hd رو به جای 2 نوبت سه نوبت خوردم که نوبت سوم فقط یک قرص بود.
با تشکر فراوان.
در صورت استفاده از روش اورژانسی به دلیل بر هم خوردت بالانس هورمونی در پریود تاخیر ایجاد میشه…..و ضمنا اینکه شما همینوطوری خودسر (جای دو نوبت 3 نوبت قرص خوردید) قرص مصرف کردید (چه یکی چه …)تاخیر طبیعیه…….از خوردن بی رویه قرص (اونم از این نوع) خودداری کنید
موفق باشید
طی مصرف قرص های LD به صورت معمولی ، هر زمانی مصرفشان رو قطع کنیم 3 تا 5 روز بعدش قاعدتا باید پریود شد؟
من امروز قرص 11 هم از بسته دوم رو خوردم، اگه نخورم دیگه باید تا 5 روز پریود شم؟( قبل از مصرف قرص ها 20 تا 23 اوم پریود میشدم)
قاعدتا باید اینطور باشه البته نه 3-5 روز بعدش بلکه 3-7 روز بعدش.
اما خیلی موارد دیده شده که بیشتر هم طول کشیده که طبیعیه ولی نباید بیشتر از 10-14 روز طول بکشه. اونم واسه اوائل مصرف نه کسی که عادت به مصرف داره.
من 2-3 روز مونده بود که پریود بشم با نامزدم نزدیکی داشتم که متاسفانه منی ایشون روی واژن من ریخته شد و من 2تا قرص لونژیل مصرف کردم و 12 ساعت یعد هم تکرارش کردم و چون خیلی نگران بودم همزمان هم 4 تا HDخوردم وهر 12 ساعت تکرارش کردم تا 72 ساعت. الان پریودیم 5 روز عقب افتاده و من خیلی نگرانم. ایا احتمال بارداری وجود داره؟ خیلی می ترسم لطفا راهنماییم کنید.چکار کنم؟
به نظر بنده با این مقدار قرصی که مصرف کردی طبیعی هست که بدن حالت تعادلش رو از دست بده خوردن hd به روش اورژانسی کفایت میکرده. آرامش خودت رو حفظ کن.
1- آیا ریختن مایع منی بالای آلت زن ( محل رویش مو) درصورتیکه با دستمال تمیز شود ولی بلافاصله حمام رفته باشیم باعث حاملگی میشود.؟
2- آیا خوردن قرص ضد حاملگی به منظور روش پیشگیری اورژانسی تاثیری روی نازا شدن دارد وپس از مصرف 4 ال دی و12 ساعت بعد4 ال دی دیگر کی پریود میشویم ؟
ج 1: بله احتمالش هست ولی خیلی احتمالش ضعیفه ، نزدیک به صفر…( خواهش میکنم ، البته ملتمسانه ؛ پستای قبلی رو یه نگاه بندازید بعد سوال کنید)
ج 2:تاثیری نداره ولی این قرص ها هم مثل دارو های دیگه عوارضه جانبیه خودشو داره
پریود شدنتون خدا میدونه…
من و نامزدم 12روز قبل با هم نزدیکی کاملا سطحی داشتیم از اونجا که مطمئن نبودم که منی روی واژنم ریخته شده یا نه بلافاصله 4 ال دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه و تا سه روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی خوردم من دوره های پریودم نامنظمه نزدیکی ما روز 8 پریودم بود. من جمعه گذشته یعنی 8 روز بعد از نزدیکی پریود شدم ولی فقط 3 روز بود من همیشه بین 7 تا 9 روز پریودم طول می کشه آیا احتمال بارداری در من هست آخه من خوندم بعضیا زمان بارداری هم پریود میشن. خیلی استرس دارم کمکم کنید
احتمال حذف شدن پست شما بالاست چون در جای دیگه ای باید مطرح میکردید…………شما پدر هورمونهاتونو در اوردید…….اگه تا الان سالم موندید برید خداروشکر کنید…………تا 3 روز هر 12 ساعت 4 تا ال دی میشه 24 تا ال دی………نخود چی کشمش نیست که …….. بالانس هورمونیتون شدیدا به هم می ریزه و زمان پریودتونو اصلا نمیتونید حدس بزنید………..شما باردار نیستید………..پریود به معنی عدم بارداری است
موفق باشید و خوشبخت
سوال اول: من بعد از نزدیکی که داشتم فوری 4 تا قرص Ld مصرف کردم البته با توجه به اینکه آب منی داخل واژنم تخلیه نشد ولی از پیش آب و دارا بودن اسپرم ترسیدم واسه همین قرص هارو خوردم…
که 12 ساعت بعد دوباره باید 4 تا LD مصرف کنم… با توجه به این شرایط درست رفتار کردم… مشکلی پیش نمیاد؟

سوال دوم اینکه من بعد از آخرین پریودی که داشتم 50-60 روز هست که پریود نشدم و رابطه جنسی هم نداشتم، بعد و قبل از پریودی که باردار باشم! ولی خیالاته دیگه به سر آدم میزنه بی بی چک هم گرفتم منفی بود…

بعد از اون مدت خونریزی خیلی خفیفی پیدا کردم خیلی خیلی کم…

حالا که رابطه داشتم مشکلی پیش میاد؟ چون خونریزی خفیفی داشتم…؟!

در مورده سوال اول ؛ درست رفتار کردی ،فقط 12 ساعت بعد یاد نره قرصا…
بنظرم من که مشکلی پیش نباید بیاد؛ حتی اگه منظورت از مشکل بارداری هم باشه چون روش اورژانسی درسته مشکلی بوجود نمیاد
و این تاخیر به هر دلیلی میتونه باشه…
من چندتا سوال داشتم.الان حدود 3ماه هست که ازدواج کردم و تا حداقل 3سال آینده هم قصد بچه دار شدن نداریم.پیش مشاور رفتم و گفتن که اشکالی نداره اگه 3سال متوالی قرص ضدبارداری مصرف کنم چون شوهرم از کاندوم خیلی بدش میاد ومیگه ترجیح میدم رابطه نداشته باشم به جای اینکه بخوام از کاندوم استفاده کنم و لذت نبرم.الان 3ومین بسته قرصم رو دارم مصرف میکنم.2ماه مارولون خوردم که احساس کردم خیلی داره چاقم میکنه و الان 11 روزه که دزوسپتیو رو شروع کردم. تواین مدت فقط 2بار حدود 1ساعت تا 1ساعت و نیم در خوردن قرص تاخیر داشتم.ولی امروز که 11روز گذشته لکه بینی درحد خیلی کم و 1سکه 2زاری و قهوه ای رنگ دیدم و زیر دلم هم تیر میکشه!میخواستم بدونم این برای چیه؟
و سوال دیگه:اینکه طبق گفته ی مشاور اگه تا 4 یا 5سال هم بخوام بچه دار نشم مشکلی نداره قرص بخورم؟
کدوم یکی از مارکهای قرص ضد بارداری عوارض کمتری داره و بهتره؟
احتیاجی هست مارک قرص رو بعد مدتی عوض کنم؟
من هیکلم خیلی خوب بوده الان 3کیلو وزن اضافه کردم اگه همینطور به مصرف قرصها ادامه بدم هی باید چاقتر شم؟
هر چند وقت 1بار باید معاینه پاپ اسمیر بدم؟الان که 3ماه گذشته باید برم؟
با مصرف قرصها دیکه کاملا” خیالمون راحت باشه که مشکلی پیش نمیاد؟چون ما اصلا” کمه کم تا 3سال دیگه شرایط بچه دار شدن نداریم چون میخوایم از ایران بریم و تا زندگیمون جا بیوفته نمیتونیم بچه دار بشیم.
از راهنماییتون ممنون
نحوه قرص ضد بارداری به این صورته که اگه 6 ماه مصرف کردی باید 6 ماه هم به بدنت استراحت بدی وگرنه امکان تنبلی تخمدان وجود داره ، بهتره در اینمورد حتما با یه متخصص مشورت کنید که بعدا” مشکل ساز نشه.

قرص یاسمین نسبت به بقیه قرصها عوارض کمتری داره ولی اونم در موارد خاصی ممنوعیت مصرف داره

ما یک زوج جوان هستیم که چند روزی است با هم ازدواج کردیم

همسر من 15.5 سال سن دارد

دکتر گفته اند که با توجه به سنشان قرص های پیشگیری برایشان ضرر دارد

و باید از کاندوم استفاده شود

کاندوم هم که پاره می شود و تا حال چند بار پاره شده است

می خواستم ببینم این موضوع سن صحت دارد که نمی شود از قرص استفاه کرد

دوست عزیز،
1- با توجه به سن همسرتون، استفاده از قرص برای ایشون اصلاً توصیه نمیشه!!
2- از کاندومهای استاندارد استفاده کنید!!
3- طریقه استفاده از کاندوم رو بیشتر و بهتر فرا بگیرید!! زیرا همونطور که دوستمون اظهار کرده اند،حتی یک خراش کوچک در زمان استفاده و یا فشار بیش از حد ،بر روی این ابزار، احتمال پارگی رو بشدت بالا میبره!!
4- همسرتون ،حتماً تحت نظر پزشک زنان، دارو مصرف کنند!!
موفق باشید.
نامزد من برای اولین بار شروع کرده و طبق دستور از روز 5 ام پریودش از قرص های ضد حاملگی یاسمین استفاده می کنه امروز که سومین روزی بود که باید قرص رو می خورد ابتدا یک قرص خورد ولی بعد از 1 ساعت شک کرد که اون قرص رو خورده با نه واسه همین 1 قرص دیگه خورد
حالا اگه شکش درست بوده و فقط یک قرص خورده باشه که مشکلی پیش نمی آد ولی من احتمال می دم به خاطر وسواسی بودن نامزدم شکش بیجا بوده و امروز 2 تا قرص به جای 1 دونه خورده
ما طبق توصیه هایی که خوندیم طی 2 هفته اول خوردن قرص ها نمی خوایم نزدیکی کنیم حالا سوال من اینه :
اگه در یک روز به جای 1 قرص 2 تا مصرف بشه تاثیری در روند ضد بارداری داره و ما باید تا ماه بعد نزدیکی نکنیم ؟
و با توجه به اینکه 2 تا قرص خورده بعد از این طبق روال سابق قرص هارو بخوره یا تغییری توش بده ؟
درصورتی که مصرف یک قرص رو در زمان مققر فراموش کنند می بایست در زمان به یاد آوری یک قرص مصرف کنند ( البته این درصورتیه که مدت کمتر از 12 ساعت از زمان مصرف قرص اصلی گذشته باشه) . به هر حال مصرف دو قرص اشکالی ایجاد نمی کنه . فقط باید سعی کنن دوز های بعدی رو به موقع مصرف کنند تا این اتفاق زیاد تکرار نشه.
ما یک زوج جوان هستیم که چند روزی است با هم ازدواج کردیم
همسر من 15.5 سال سن دارد
دکتر گفته اند که با توجه به سنشان قرص های پیشگیری برایشان ضرر دارد
و باید از کاندوم استفاده شود
کاندوم هم که پاره می شود و تا حال چند بار پاره شده است
می خواستم ببینم این موضوع سن صحت دارد که نمی شود از قرص استفاه کرد(
خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی اگر ما احساس کردیم که در رابطمون احتمال ورود اسپرم به داخل رحم بوده ( مثل پارگی کاندوم )
هیچ کاری نمی تونیم بکنیم ؟
روش اورژانسیی برای ما با توجه به سن وجود نداره ؟
حداقل سن برای استفاده از قرص چقدره ؟
ما واقعا از نظر روانی خیلی اذیت می شیم چون ما به تحصیل و سایر مشکلات نباید
تا چند سال بچه دار شیم
ضمن تبریک این وصلت فرخنده
دوست عزیز همونطور که دوستان هم فرمودن به علت پایین بودن سن همسر شما،ایشون نباید از قرصهای ضد بارداری استفاده کنند….چون مضراتی که این قرصها دارند به مراتب بیشتر از فوایدشان خواهد بود ……..یه راه وجود داره و اونم اینه که همونطور که دوستان گفتند از کاندوم مرغوب استفاده کنید و اگه باز هم مشکل حل نشد میتونید از دو کاندوم در آن واحد استفاده کنید…..به فرض بگیریم که روش اورژانسی رو بتونید استفاده کنید ……شما در هر دوره مجاز به یکبار استفاده از این روش هستید ……فقط یکبار………حتی اون یک باری هم که استفاده میشه تعادل هورمونی همسرتون به هم میخوره……..همسر شما هنوز در مرحله رشد هستند و استفاده از قرص ممکن است خدای ناکرده اثرات زیانباری روی همسر شما بگذاره……..پس میمونه کاندوم….که در بالا توضیح دادم………..متن زیر در مورد قرصهای پیشگیری از بارداری است:

قرص هاي خوراكي پيشگيري از بارداري:

رایج‌ترین داروی هورمونی ضد بارداری می‌باشند که از استروئیدهای صناعی با ساختمانی شبیه به هورمون‌های طبیعی زنان یعنی استروژن و پروژسترون تشکیل می‌شوند این قرص‌ها به دو صورت ترکیبی (استروژن + پروژسترون) و یا فقط پروژسترون تشکیل شده‌اند. هورمون های دیگری که از مشتقات استروژن و پروژستین هستند نیز در ترکیب داروهای جدیدتر به کار می رود که بعضی مواقع اثربخشی مطلوب تری نسبت به قرص های قبلی دارند.
مصرف قرص در کشورهای توسعه یافته مقام اول را در فراوانی استفاده دارد مثلاً کانادا 86 و آلمان 94 درصد از قرص استفاده می‌کنند، در کشور ایران نیز قرص رتبه اول استفاده را دارد.
“مناسب ترين روش‌ پیشگیری در ابتداي ازدواج،استفاده از قرص هاي پیشگیری از بارداری مي باشد”
مكانيسم عمل قرص ها:

مهار تخمك گذاري

جلوگيري از نفوذ اسپرم به داخل رحم با ايجاد موكوس ضخيم سرويكس

ايجاد آندومتر نامطلوب براي لانه گزيني

جلوگيري از لقاح از طريق تأثير بر سرعت حركت تخمك با اثر پذيري بر حركت لوله‌های رحم

طرز مصرف: این قرص‌ها در بسته‌های 21 عددی عرضه می‌شوند
· اولين قرص پنج روز اول قاعدگي خورده مي شود(ترجیحاً بهتر است روز اول خورده شود).

بعد از 21 قرص 7 روز خورده نشود و بعد از 7 روز بدون توجه به روز قاعدگي بسته بعدي شروع شود.

يعني روز هشتم بسته بعدي شروع شود.

– توجه: تصویر کوچک شده است،
برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

توصيه ها:
· سعي شود قرص ها هر شب در ساعت معين خورده شود.
· بهتر است بعد از شام و قبل از خواب خورده شود تا هم تهوع و استفراغ كم شده و هم يادآوري روزانه آن آسانتر شود.
· معمولاً 3 تا 5 روز بعد از قطع دارو خونريزي ماهيانه رخ مي دهد. ولي اگر شروع قاعدگی خیلی به تآخیر افتاد می بایست برای رد حاملگی احتمالی آزمایش انجام شود
موارد منع مصرف قطعي:
افرادي كه مبتلا به مشكلات زير هستندنبايد از قرص ها ي تركيبي براي پيشگيري استفاده كنند:

بيماري‌هاي قلبي و عروقي وسابقه سكته هاي مغزي.

بيماري دريچه اي قلب.

بيماري كبدي،هپاتيت عفوني و اختلال واضح تست‌هاي كبدي.

سابقه زردي ، همزمان با مصرف قرص هاي تركيبي.

سرطان‌هاي وابسته به هورمون مثل: سرطان‌هاي پستان،رحم و..

خونريزي‌هاي غير طبيعي واژينال.

احتمال حاملگي.

سيگاري‌هاي بالاي 35 سال با مصرف بيش از 15 نخ سيگار در روز.

افزايش چربي‌هاي خون از نوع LDL.

موارد منع مصرف نسبي: افرادي كه مشكلات زير را دارند تحت نظر پزشك و با احتياط مي توانند از قرص هاي تركيبي براي پيشگيري استفاده كنند:
1. سردردهاي ميگرني و يا عروقي 2. صرع 3. فشار خون بالا و كنترل نشده 4. ديابت 5. سابقه ديابت حاملگي 6.بيماري كيسه صفرا 7. قبل از اعمال جراحي بزرگ 8. بيماري هاي مزمن كليوي9. وريدهاي واريسي 10. آسم
توجه : شرايط زير منعي براي استفاده از قرص ها نيست:
1. داشتن و يا نداشتن فرزند 2 . لاغري و چاقي 3. سابقه سقط و يا حاملگي ناموفق 4 . سيگاري بودن در سنين زير 35 سال
نكات مهم در مصرف قرص هاي تركيبي:

· در هفته اول از اولين دوره مصرف قرص بايد از روش ديگري مثل كاندوم استفاده كرد .
· قرص‌ها بايد به طور مرتب و ترجيحاً در زمان معيني مصرف شود، مصرف ناپيوسته مثلاً به صورت يك‌ماه درميان و يا دو ماه در ميان و غيره فاقد اثر مناسب و در صد شكست را افزايش مي دهد.
· در صورت فراموشي قرص به مدت يك شب ، تا نوبت بعدي هر وقت يادش آمد مي خورد و اگر يادش نيامد در نوبت بعدي 2 قرص باهم خورده مي شود.
· در صورت فراموشي دو شب ، در دو شب بعد از آن هر بار دو قرص و تا يك هفته از روش ديگري مثل كاندوم استفاده كند.
· در صورت فراموشي سه شب يا بيشتر ، مصرف بقيه قرص‌ها را ادامه داده و به مدت يك هفته از روش ديگري استفاده كند و بلافاصله بعد از اتمام اين بسته ، مصرف ً‌بسته بعدي را بدون فاصله هفت روزه شروع مي كند.
· لكه بيني همزمان با مصرف قرص در يكي دو ماه اول طبيعي است.
· تهوع و استفراغ و سردرد در يكي دو ماه اول طبيعي است در صورت ادامه تهوع و استفراغ از قرص ويتامين B6 استفاده شود.
· مصرف قرص محدوديت سني ندارد مگر موارد منع مصرف موجود باشد.
· باروري مجدد : تخمك گذاري معمولاً‌3 ماه بعد از قطع قرص بوجود مي آيد.
· پيگيري: 6ماه بعد از مصرف قرص جهت كنترل وزن،فشار خون،قند،كلسترول و تري گليسيريد به مركز بهداشتي مراجعه شود.
· مصرف قرص سرطان زا نيست.
· استفاده از قرص تأثيري در ناهنجاري‌هاي جنيني ندارد.
· بعضي از داروها اثر قرص‌هاي ضد بارداري را كاهش مي دهند مثل آمپي سيلين، تتراسايكلين،فني توئين و … بنابراین کسانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند باید در مورد کاهش اثر پیشگیری از بارداری آن دارو از پزشک خود سوال نمایند تا احیاناً دچار بارداری ناخواسته نشوند.
· بیماری‌های گوارشی با کاهش میزان جذب قرص ، اثربخشی آنرا کاهش می‌دهند.
· در صورت شک به بارداری مصرف قرص پیشگیری از بارداری باید قطع شود ولی مصرف سهوي در موقع حاملگي زيان جدی براي جنين ايجاد نمي كند.

در تمام دوره هاي سني قابل استفاده مي باشد (از نوجواني تا يائسگي).

قرص HD به علت اينكه حاوي مقدار بالاي هورمون استروژن است امروزه كمتر براي پيشگيري از بارداري استفاده مي شود.

· ميزان اثر: اگر درست استفاده شود تنها 1 در هزار شكست دارد.
قرص هاي شيردهي(پروژستروني) – لاينسترونول يا ميني پيل(Minipill):
اين قرص براي پيشگيري از بارداري در مادران شيرده كاربرد دارد و هيچ تاثيري روي ميزان شير ندارد. در افراد مبتلا به فشار خون و ديابت نيز مي توان از اين قرص استفاده كرد.
· بسته هاي قرص28 عدد است و روزانه یک قرص، بدون قطع كردن خورده مي شود.
· در 4 تا 6ماه بعد از زايمان اگر شيردهي كامل باشد مصرف مي شود در كساني كه شيردهي كامل ندارند موثر نمي‌باشد.
· حتماً در ساعات معين خورده شود مثلاً ساعت 8 شب
· شروع مصرف در شيردهي 6 هفته پس از زايمان است به شرط اينكه قاعدگي اتفاق نيفتاده باشد و تغذيه فقط با شير مادر باشد
· اگر قاعدگي اتفاق افتاد از روز اول قاعدگي شروع شود
· در صورت فراموشي اگرمصرف قرص كمتر از 3 ساعت فراموش شد قرص را خورده و قرص بعدي را در زمان خودش بخورد.
· اگر مصرف قرص بيش از سه ساعت فراموش شد قرص را خورده و قرص بعدي در زمان خودش و تا دو روز از روش كمكي ديگرمثل كاندوم استفاده كند.
قرص هاي تري فازيك:
قرص هايي هستند كه مقادير استروژن و پروژسترون متغير داشته و از تغييرات سيستم هورموني مشابه يك سيكل طبيعي بدن زنان پيروي مي كنند.

21 عددي است اولين قرص از روز اول قاعدگي شروع مي شود. توجه شود قرص ها رنگهاي مختلف هستند و هر كدام فقط در تاريخ خودش بايد خورده شود.

بعد از مصرف قرص بيست و يكم به مدت يك هفته مصرف قرص قطع شده و بعد از آن بسته بعدي دوباره شروع مي شود.

در صورت فراموشي يك قرص،به مدت كمتر از 12 ساعت ،آن قرص را خورده و بقيه را ادامه دهد.

فراموشي بيش از 12 ساعت ، قرص فراموش شده را نخورد و بقيه را ادامه دهد و از روش كمكي استفاده كند.

بقيه موارد مثل قرص‌هاي تركيبي است.

قرص مارولون(Marvelon):
این قرص جزو قرص‌های پیشگیری از بارداری ترکیبی مشابه قرص LD می‌باشد با این تفاوت که پروژسترون به کار رفته درآن متفاوت بوده (نسل سوم پروژسترون‌ها یا دزوژسترول) می‌باشد. به همین دلیل عوارضی آن کاهش یافته است. این قرص هلندی هم اکنون در کشور ایران هم تولید شده و از طریق داروخانه‌های خصوصی در دسترس است و جزو ارائه رایگان محسوب نمی‌شود.
نحوه مصرف این قرص مشابه قرص‌های ترکیبی از روز اول قاعدگی شروع می‌شود و هر روز در ساعت معین یک قرص خورده می‌شود. در صورت فراموش کردن يک دوز بلافاصله آنرا مصرف کرده واز دوبرابر کردن دوز بعدي پرهیز می‌شود. و در صورت فراموش کردن دودوز, فقط دوز آخري رامصرف کرده واز دوبرابر کردن دوز بعديپرهیز می‌شود.
– اگر از زمان مصرف آخرين دوز دارو بيش از 12 ساعت گذشته باشد به مدت 7 روز از يک روش ضد بارداري ديگر نيز استفاده می‌شود اگر اين 7روز مصادف با7روزشروع خونريزي وقطع دارو بود, بليستر بعدي را شروع کنيد.

قرص ضد بارداري ياسمين:
یکی از قرص‌های پر مصرف‌ پیشگیری از بارداری در دنیا می‌باشد،. این قرص هم جزو قرص‌های جدید و ترکیبی پیشگیری از بارداری است و چند سالی است که در اکثر کشورهای دنیا استفاده می‌شود. این قرص از (Ethinylestradiol 30 micrograms, drospirenone 3 mg) تشکیل شده و طرز مصرف آن مثل قرص‌های ترکیبی می‌باشد.

قرص های جویدنی پیشگیری از بارداری Sad chewable contraceptive) یا آدامس پیشگیری از بارداری آدامس پیشگیری از بارداری (FEMCON Fe) به صورت قرص‌هایی هستن که دارای 35 میکروگرم استروژن و 40 میکروگرم پروژسترون است هر بسته قرص 28 عددی می‌باشد که 21 عدد آن سفید رنگ و دارای ماده مؤثر پیشگیری از بارداری بوده و 7 عدد آن قهوه ای و دارای آهن می‌باشد مصرف آن به صورت روزی یک عدد ، جویده شده و بلعیده می‌شود ؛ بعد هم یک لیوان بزرگ آب نوشیده می‌شود نحوه مصرف و فراموشی و بقیه موارد تقریباً مثل قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری می‌باشد. قیمت این قرص‌ها حدود 40 دلار می‌باشد.(5 عددی)

لازم به توضیح است که هم اکنون حدود 30 نوع مختلف قرص‌های پیشگیری از بارداری در جهان رایج است که البته بعضی از آن‌ها پرمصرف می‌باشند.
فوايد مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري:
1- مؤثرترين روش پيشگيري مؤقت مي باشد
2- كاهش كم خوني بخصوص كم خوني فقر آهن
3- كاهش بارداري نابجا
4- كاهش دردهاي قاعدگي
5- كاهش كيست هاي تخمدان
6- كاهش ناراحتي هاي قبل از قاعدگي
7- كاهش سرطان‌هاي رحم و تخمدان (مصرف حداقل یک سال قرص، خطر سرطان را تا 50٪کاهش می‌دهد)
8- كاهش بيماريهاي پستان
9- منظم شدن سیکل‌های قاعدگی
10- كاهش بيماريهاي التهابي لگن
11- افزایش تراکم اسخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان
معايب مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري:
1. يادآوري روزانه مشكل است بعضي خانم‌ها فراموش مي كنند
2. لكه بيني
3. تهوع در ماه‌هاي اول
4. سردرد خفيف در ماه‌هاي اول
5. سفتي و دردناكي پستان‌ها در ماه‌هاي اول
6. افزايش اندك وزن
7. در عده كمي از افراد سبب تغيير خلق مي شود
8. در موارد بسيار نادري مي تواند باعث سكته مغزي و لخته خون شود اين مسئله بيشتر در زنان سيگاري و سن بالا و داراي فشارخون ديده مي شود.
توجه: در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر، همزمان با مصرف قرص به پزشک مراجعه شود:
1. درد شدید شکمی 2. درد شدید سینه، سرفه، تنگی نفس 3. سردرد شدید 4. مشکلات چشمی مثل دوبینی 5. زردی 6.دردشدید ساق پا یا ران

من حدودیکساله که از ال دی استفاده میکنم.تاحالافکرمیکردم باید این قرص رو بین روز اول تا پنجم مصرف کردولی مثل اینکه باید یا روز اول باشه یا پنج.درسته؟؟منتظرجواب سریعتون هستم.
بله یا روز اول یا روز پنجم.
موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 11 =